Jawa 500 OHC (1951)

Vlastník ari100x
Vloženo 27.2.2017
Aktualizováno 8.11.2017

JAWA 500 OHC - typ 15/01. Mašina na takovéto domácí ježdění. Nyní po dokončené renovaci. Podívej se na další foto, jak to s renovací dopadlo. Je jako nová, z dávné Mototechny.

První dojmy - U JAWA 500 OHC 15/01 nemusíš řešit nic. Soustředíš se jen na její hlavní přednosti. Síla, nezaměnitelný zvuk a pohodlí. To dělá tento stroj výjimečným a originálním. Je to plnokrevný čtyřtakt, ze kterého teče olej, i kdybys nechtěl.

Motorku bych doporučil pro - Motorku jsem koupil před dvěma roky, kdy ceny byly úplně někde jinde než jsou ceny těchto moto dnes. Proto je mi líto každého motorkáře, který se rozhodl pro koupi tohoto stroje v této době. Po renovaci a s original papíry je jeho cena vyšší než nabouchaná nová Škoda Octavia. Peníze, peníze, peníze...

U typu JAWA 500 OHC 15/01 jsou brzdové bubny jednostranné, typ 02 má již brzdy celonábojové, velké. Dále ve srovnání s typem 02 má typ 01 nosič. Typ 02 má dvojsedlo. Rozdílů je samozřejmě více. Jmenuji jen ty zásadní a na pohled zřejmé, aby i laik pochopil. Zaobírat se čroubky nemá smysl.

Kdysi mi říkal soused Mácha, který měl ve společné panelákové garáži svého půllitra, spolu s Pinckem mého táty,... "Když jsem prchal na půllitru a honil se Frantou Šťastným, esenbákům vlály sople u nosu a nikdy nás nedostali".

To se jim to machrovalo, když tehdejší policejní NANUKY nejely ani 130 km/hod.
Pro představu přidávám jeden esenbácký kousek. Podívej se na další foto JAWA NANUK VB a příběh jedné krasavice v modrobílém JAWA 350/354 Kývačka (1963) NANUK

JAWA 500 OHC 15/00 je vděčná. Nic nechce a jen dává. Dobrý pocit z jízdy na poctivém stroji ze železa. Majáky zásadně zapínám jen na pozdrav, když potkám naše příslušníky Policie. Flastr jsem za to ještě nedostal.

kuchta50
kuchta50 napsal 02.02.24 v 11:35 10b.

Tak takto krásné pětikilo jsem dlouho neviděl.Mám tu taky recenzi,měl jsem v 70 letech 2 pullitry,jeden nepojízdný origo velké bubny,podobný stavem tomuto,ale já blbec jsem ho nezpojízdnil a jezdil na tom druhém zbastleném.Máš to krásné,ať ti vydrží.

Více na: https://www.motorka...r=484.39617919921875