Jawa 350/640 (1997)

Vlastník Lacke
Vloženo 4.11.2008
Aktualizováno 4.11.2008

Nejlepsi Jawka jakou jsme kdy videl

Už jí mám dvě sézóny a nic vážnějšího se mi nestalo. Maximalní spokojenost, na začátku jsem si říkal, že to je jenom Jawka a nic víc ,ale časem jsem zjistil, že jsem opravdu udělal nejlíp jak jsem mohl -samozřejmě v rámci peněz.

Nejvíce času a peněz jsem investoval do zlepšení vzhledu, protože motorově byla a je v pohodě. Má dvoukomorové výfuky, bezkontatkní zapalování a plovoucí kotouč. S částí úprav, které jsem chtěl udělat, jsem ji už koupil. To znamená kufr, hlavně kulaté světlo s upravenými budíky a maskou, no a jiné než originální pnematiky (rozměrově, ale myslim sedí). Poté jsem trochu dolaďoval palubovku, nechal jsem si nastříkat do barvy přední masku, dal jsem jiné zrcátka, miniblinkry, nechal jsem si rozměrově upravit nálepky na nádrž a sundal jsem skoro celý kryt řetězu-nebo byl vzhledově opravdu nic moc , ještě jsem tam dal jiný držák SPZ, ale ten nevydržel vibrace a zůstal jsem u originálního blatníku.To by bylo zhruba asi všechno co se týče vzhledu.

Za celou dobu co ji mám, jediné co stojí za zmínění je, že jsem měl vytlačenou misku na ložiska v krku řízení, a proto jsem musel sundat s kámošem celej předek a dat jiné. A ještě jsem měl něco ze spojkou, ale nevim co? Rozebrali jsme ji a dali dohromady a zase to šlo. Jinak to byly samé provozní maličkosti, které nestojí ani za řeč.

Jen tak mimochodem má najeto kolem 35000km.

Co se týče mých zkušeností-je to Jawka,takže to občas někde úplně netěsní. Vibrace jsou celkem nepříjemné, ale zvyknul jsem si. Spotřeba kolem 5 až 7 litrů, což je na Jawku normal. Světlo není taky žádný zázrak, ale dá se to-nejezdim v noci . To samé brzdy. Spojka a převodovka-normal. Na silnici sedí, tak jak má. Síla je slušná-maximálku mám kolem 130km/h a cestovní rychlost je kolem 105km/h. Ale hlavní je, že když se to vezme všechno dohromady jízda a cestování je opravdu v pohodě. Byl jsem na ní v Tatrách a bez jediného problému.

Prostě kolem dokola nelituju, že jsem jí koupil a jsem s ní opravdu spokojenej. ))

Jarda-z-Úpice
Jarda-z-Úpice napsal 01.07.09 v 11:57

Sice Jawu nemám, ale za mladých let jsem po ní toužil. Kdyby dnes Jawa vyráběla pořádné motorky, byl bych stále jejich příznivcem. Jsem totiž tak trochu patriot. Jenžo to co dnes předvádí mě nezaujalo. Přeji Ti hodně pohodových kilometrů. A hlavně bez nehod.

Milan.D
Milan.D napsal 12.05.09 v 19:29

Kulatý světla jawám sluší nejvíc. Mám sice devítku,ale taky bych neměnil. Dávám 10b.

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 06.11.08 v 22:26

Pepe.7
Pepe.7 napsal 06.11.08 v 02:00

zdravím srdcaře,já už ji mám patnáct let a neměnil bych

Krajda
Krajda napsal 05.11.08 v 21:12

Pěkná 40ka, když k ní budeš mít kladný vztah, odvděčí se A mimochodem ty tmavý podsedlový plasty docela pasujou k těm tmavejm dvoukomoráčům, vypadá to zajímavě Tak hlavně ať to i nadále pěkně jezdí