BMW R 1150 GS (2003)

Vlastník pavere
Vloženo 8.8.2004
Aktualizováno 7.1.2006

Adventure, řečený Adík, kterého postupně vybavuji. Zatím jsem na něho navěsil toto: hliníkové kufry vlastní výroby - 165l (kopie www.jesseluggage.com), dále podsedlové kryty, zvýšení řídítek, nástavec plexi, širší stupačky, dorazy vidlí a držák GPS z díl

Zkušenosti: Po třech sezónách je na tachometru pěkných 54000km. S motorkou nebyly skoro žádné problémy, pořád jsem s ní spokojený. Je to první motorka, která mi vydržela více než rok a ještě nějaký ten pátek zůstane. Doufám že spolu tu stovku uděláme. Ze závad bych uvedl jen volné ložisko v kardanu a přetrhlý řemen na alternátor. U řemenu je uváděná životnost 60tkm, přetrhl se ale ve 48tkm. V servisu říkali, že lepší je ho měnit dříve než je v uvedeno manuálu. Jeden čas si taky postavil hlavu FID, když ukazoval blbě číslo zařazené rychlosti. Opravilo se to samo. Více se kromě defektu nestalo nic. Maximálka je necelých 200, spotřeba 5-6l/100km, při rychlejším tempu do 7l/100km.

Cesty: Srazy nevyhledávám, když už tak někde v zahraničí. Mám procestovanou Evropu - Řecko, Sicílie, Sardínie, Rumunsko, Maďarsko, Francie, Itálie, Švýcarsko a státy kolem nás. Ze sedla je všude pěkně. Nejvíce mě ale do blízkého budoucna láka Rusko a Afrika, alespon její sever.

Další info: Po několika velkých cesťácích a dalších motorkách přišlo GS. Moje druhá funglovka - první byl Simson Enduro. V současné době splňuje vše co od mašiny čekám. Někdy by to při rychleší projíždce chtělo pár koníku navíc, ale jinak dobrý. Ty koníky mám v plánu dodat, 100ka už bude docela dost. Časem by se mi vedle GS líbil ještě Goldwing. Zatím na něho nemám pořádný pupek, ale to taky časem

gresini
gresini napsal 19.10.20 v 15:52 5b.

Nezlob se,motorka je OK ,ale chtělo by to dopředu ještě skříň ,nebo raději dvě a každá na 200litrů,pak to bude dokonalé

pavere
pavere napsal 05.06.16 v 12:11

Děkuji Kufry byly dělané podle amerického vzoru. Mají dohromady kolem 140l. Pořád je mám, a díky nákladům a pracnosti jsou neprodejné ).

Destroyer
Destroyer napsal 04.06.16 v 19:04 10b.

Tie kufre sú fakt obrovské, veľmi pekne spravené (síce mimo môj vkus ale vyzerajú parádne)

PaceyGT
PaceyGT napsal 06.09.14 v 10:47

Zdar chlapaku, funglovka nesmrtelny motorky musela být super .
Chtelo by to ale aktualizaci ve stejnych barvach

petr_t
petr_t napsal 12.09.10 v 06:25