Yamaha Majesty 125 (2002)

Vlastník skywalker.L
Vloženo 1.6.2008
Aktualizováno 29.6.2013

Druhý skútr v pořadí. O něco větší, rychlejší a hlavně pohodlnější. Taková je Yamaha Majesty.

První dojmy - Když srovnám Majesty s předchozí padesátkovou šipkou, změnilo se mnoho... Na prvním místě je to určitě velikost a hmotnost. Skútr váží téměř dvojnásobek. Zásadním způsobem se změnil pocit z jízdy. Motor si přede ve čtyřtaktním rytmu a je o poznání živější..

Tahle červená šipka nahradila menší padesátkovou sestru z jiné japonské rodiny. Koupil jsem jí jako ojetinu na jaře 2008 a měla nakrouceno nějakých 12 500km. Jaké jsem zatím nabyl zkušenosti? Navzdory velkému rozvoru a větší hmotnosti nepůsobí v městském provozu nikdy neovladatelně a díky větší úrovni pohodlí se hodí i na občasné putování po kraji. Dalšími pozitivy jsou ochranný štít, velké místo pod sedlem a účinné kotoučové brzdy na obou kolech. V kokpitu pak cestu zpříjemní digitální hodiny.

Pokud jde o jízdu, zpěv motoru je lépe držet ve vyšších tóninách, pak je Majesty svižná. Po okreskách si to švihá bez problémů rychlostí 100km/h, maximálka je posunuta ještě o 10-15 jednotek dál. Při jízdě ve dvou narazí motka na své limity pochopitelně o něco dříve.

Negativa? Zatím jsem jich moc neobjevil. Přesto bych zmínil absenci nožního spouštěče.

Zatím slouží bez problémů.

Červen 2013: Skútr byl dělníkem, sloužil mi celé roky výborně. S věkěm však přichází vrásky Dopřál jsem mu proto nový kabátek- Matná čerň. Vypadá, jako Batmanovo vozítko

29.6.2013 Prodána.

464646
464646 napsal 12.02.14 v 15:10

Ahoj,vůbec nezatracuji skůtry, ba naopak.Poslední dobou mám myšlenky, že si též koupím něco podobného a to s praktických důvodů do města i na menší přesuny.Dnes ty skůtry jsou už vymakaný a jedou jak pěkně .Tak at se kola kroutí dál .10b.

Klárkoušek
Klárkoušek napsal 20.05.13 v 11:46 10b.

paráda

Majk1
Majk1 napsal 07.09.10 v 21:08

jojo, "Majda" - super strojovna v týhle kategorii. Užívej jí co to dá, ode mě 10b

Diegow
Diegow napsal 01.07.10 v 20:56

pohodovej stroj tento skutr myslim ze neni jenom do mesta ale klidne i na cesty neni to zadna blba 50satka a hlavne poradna znacka ne jako ty cinani ! odeme 10B

kavec47
kavec47 napsal 14.12.09 v 20:54