Yamaha Majesty 125 (2006)

Vlastník Sharanista
Vloženo 19.4.2015
Aktualizováno 3.8.2016

stříbrná zachovalá Yamaha Majesty 125 - při koupi stav tacho cca 26 500 km

Motorka koupena od Prodáno dne 3.8.2016 - najeto cca 32000

První dojmy - První dojmy po přesedlání z 2 roky ježděné padesátkové číny byly samozřejmě velmi pozitivní. Rozdíl nepopsatelný. Rozdíl ve výkonu, v chování na silnici, v pohodlí při jízdě, samozřejmě v chodu motoru. Jóóó holt značkový skútr je značkový skútr.

Průměrná spotřeba - 3.60095 l/100km

Jak jsem psal výše, skútr jsem kupoval po 2-letém ježdění-neježdění na nové "číně" (tuto jsem dostal, takže mi prvotní investice do oprav zase až tak nevadily) - kterou jsem pořád nějak ladil a pořád se objevovali nové a nové neduhy. Nakonec jsem se rozhodl ji prodat a začal jsem hledat tentokrát již značkovou jetou motorku (skútr) ve slušném stavu do cca 30 000 Kč. Hledal jsem mezi Yamaha Majesty, Suzuki Burgman, Yamaha X-MAX, díval jsem se i na různé Hondy, ale v hodnotě do 30 000 Kč byla schůdná jedině Yamaha Majesty ve slušném stavu s rokem výroby od 2005 a výše.

Pro skútr jsem jel 7.4.2015 z Brna (kde bydlím) do Chrudimi. Počasí bylo "hezké". Sice svítilo sluníčko, ale teplota se během dne pohybovala mezi 3 - 7 stupni. Takže na cca 130 km jízdu domů jsem se holt musel trošku více přiobléct. Jsem 2. majitel v ČR, první majitel si nechal skútr přivézt z Itálie v roce 2014, za sezónu na něm najel cca 2500 km a z důvodu rozšíření ŘP a koupi větší a silnější motorky skútr prodával.
Skútr vypadá opravdu zachovale, jsou na něm sice různé kosmetické vady, ale ty budu s postupem času odstraňovat. Při koupi byla ve skútru 1 rok stará baterie, 1 sezónu jeté pneu METZELER (stav asi 90% / 70 %), vyměněna chladící kapalina a vyměněný olej. Už před koupí mi bývalý majitel řekl, že se bude muset ve výhledu vyměnit ložisko řízení, takže s tím jsem dopředu počítal. Testovací jízda proběhla vpohodě, takže jsme si plácli a skútra jsem si odvezl domů.
Menší rozčarování přišlo už před příjezdem domů, když jsem se po cestě zastavil na STK, k provedení evidenční kontroly. Tam mi totiž technik sdělil, že nesouhlasí typ motoru v porovnání s údaji z TP. Zkrátím to. Nakonec se došlo na to, že při první registraci skútru v ČR na úřadě v Chrudimi udělal úředník chybu a zapsal do TP údaje dle typového listu Yamaha Majesty - ale až typu, který se vyráběl od roku 2009, tím pádem mimo jiné již nesouhlasil typ motoru. Doklady jsem tedy zaslal původnímu majiteli, ten potřebnou nápravu na úřadě zařídil a zaslal mi už komplet doklady přepsané na mou osobu.

Během prvních dní jsem přišel po důkladnější kontrole ještě na pár mušek, a to:
- chybějící koncovka řidítka, o které jsem tedy věděl již při koupi. Tuto jsem zakoupil starší přes internet

- popraskaná hadice (vlnovec), která jde k vzduch. filtru variátoru - tuto jsem zakoupil také starší přes internet - od stejného prodejce, jako koncovky na řidítka

- výměna gumových o-kroužků u akcelerční pumpičky na karburátoru - jelikož mi tudy pořád trošku ukapával benzín - přičemž jsem původně myslel že to bude prasklá membrána, což už pár lidí na fóru řešilo, ale naštěstí to byly jen tyto vymačkané o-kroužky

- chybějící originál gumový popruh (držák) baterie objednána z partsdepot s 15 % slevou pro klubáky za cca 80 ,- Kč

- reflexní proužky na kola - cena 200 ,- Kč včetně dopravy

- výměna chladící kapaliny

- výměna vzduchových filtrů a zapalovací svíčky - cena vše dohromady cca 500 ,- Kč
---

Do budoucna uvažuji o:
- oprava plastů, kde jsou ulámány packy a moc nedrží
- výměně ložiska řízení
- pořízení prodlouženého (většího) plexi - pořízeno v 09/2015
- koupi variátoru MALOSSI Multivar
- výměně brzdových kotoučů a desek vpředu i vzadu

Dále už snad jen udržovat v co nejlepší kondici a uživat si pohodu z jízdy

Sharanista
Sharanista napsal 22.04.15 v 23:27

Diky za nabidku,letos to necham tak a pristi rok bych to zrejme poresil s tim plexi.Idealni by bylo si jej nejdriv vyzkouset,ale jak se divam,tak ty jsi z druhyho konce republiky…

AliFZS1000
AliFZS1000 napsal 22.04.15 v 23:18

Ahoj, je to spolehlivá volba. Mám ji k velké mašině asi 6 let a při běžném servisu je absolutně bez závad. Skvělá obratnost, výborné brzdy, neuvěřitelně objemný prostor pod sedadlem. V případě, že by jsi měl zájem o velké plexi, stačí napsat. Mám ho doma od koupě nevyužité, nepoužívám ho. Každopádně přeju spoustu najetých kilometrů v pohodě

Sharanista
Sharanista napsal 20.04.15 v 11:05

No joooo, cekal jsem,kdy si me najdes a ozves se - no byl jsi rychlejsi,nez jsem cekal

mr.faryn
mr.faryn napsal 20.04.15 v 00:27

Běž do prdele s takovou slohovkou,prostě stačí napsat,že je vše ok a yamaha gooo...