Yamaha Majesty 125 (2002)

Vlastník skywalker.L

Neuvedeno

Slabé stránky

Neuvedeno

Moje úpravy

15. 4. 2011 dostalo veličenstvo zaslouženou omlazující kúru: proběhla výměna sériového variátoru za Malossi Multivar.

K tomuto kroku jsem se odhodlával poměrně dlouho. Pročítal různá fóra, na jedné straně byl Malossi chválen těmi, kdo si ho již pořídili, ale setkával jsem se i s názory, že zlepšení jízdních vlastností je neadekvátní ceně a jediným rozumným řešením je výměna stroje za vyšší kubaturu.
Nakonec jsem se odhodlal. A to především proto, že rozjezdy ze světel byly velmi vlažné. Motor nechtěl jít v nižších rychlostech do otáček.

Variátor je dodáván v poměrně levně působícím blistru s kontrastní pružinou, která byla v tomto případě žlutá a dvojicí válečků o hmotnosti 8 a 10g. V Malossi navrch přibalili i pár samolepek pro ty, kteří chtějí dát najevo, co se skrývá v jejich stroji. Při té příležitosti jsem vyměnil i spojkové pružinky. Původní už měly na výměnu nárok. Zvolil jsem rovněž žluté od Malossi. Přitvrdilo se tedy na straně kontrastní pružiny i spojkových pružinek a bylo to znát...

Nebojím se tvrdit, že změna v chování skútru je radikální a šla za hranici mých představ. Motor jde nyní ochotně do otáček, skútr ze světel doslova vystřelí a plechovky nemají šanci. Z nuly do cca 70 km/h ručička na tachometru doslova letí. Vyšších hodnot už dosahuje pomaleji. Maximálka ale zůstala záchována.

Za sebe mohu výměnu variátoru za Malossi Multivar rozhodně doporučit. To, jaké z dvojice dodávaných válečků zvolíte, či jakou tvrdost bude mít vaše kontrastní pružina a spojkové pružinky, zálží na vás. V každém případě jednoduchou výměnou zásadním způsobem zvýšíte dynamiku svého skútru.

Motor

Průběh výkonu