Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník Slávista
Vloženo 10.3.2008
Aktualizováno 18.3.2008

Stroj jsem koupil přímo v místě mého bydliště jako škaredou a opotřebovanou stařešinu. Ke stroji jsem ještě pořídil loďku velorex typ 560, kterou jsem pořídil v Českých Budějovicích po povodních 2002 takže celou od bahna s pruhy jak klesala voda.

Vše jsem rozebral do šroubku, vyladil,nalakoval a vyšperkoval a tak mi stroj sloužil bez problémů asi 4 roky. pak jsem nechal udělat kliku a výbrus a od té doby to není ono. Polské nebo jakésy písty hold už nejsou z janečkovi dílny. Do dnešní doby jsem s loďkou najel cca 30 tis. km a vše krásně funguje. mám od začátku namontovaný tlumič řízení, který snižuje rozkmit rámu. stroj nemá dokonalý akrylátový lak, ale právě proto si ho více cením. od broušení, kytování , lakování, malování linek, vyplétání kol, go motoru a rozvodů el. jsem se se vším popral sám. koupil jsem nové dráty, ráfky a výfuky, nechal udělat výbrus a pustil se do práce. lak používám polyuretanový, který krásně vytvrdne s patřičným leskem a po jeho přeleštění voskem, nestačím odhánět obdivovatelky. Nejsem zastánce toho když slyším,, zrenovoval jsem motorku, známej mi to nalakoval, kamarád udělal motor a jinej známej dal dohromady elektro rozvody, ale zase i tak mám radost za každý zachráněný a vyšperkovaný stroj. PS. Zájmu se neubránila ani dnes již bývalá paní celnice.(v ruce nedržím dámskou pomůcku ke hře, ale pomůcku dopravních policistů k uspíšení pohybu vozidel :o) viz foto.

spidi.rrr
spidi.rrr napsal 21.05.10 v 16:09

Ze sajdou moc krasne.Take bych potreboval. 10 bodu

speedwayHanzz
speedwayHanzz napsal 22.12.09 v 20:47

Pěkný sajdy a ty kočky taky

Podas
Podas napsal 10.09.09 v 21:21

Jo prošel jsi tím a to je nej.Prostě sis tu motorku vypiplal a tak se ti na ní dobře jezdí.Mám taky jednu ze sajdou a pomalu se do ní pustím.(taková překopaná)Bude to šichta. ta titulní fotka nemá chybu

p.epanica
p.epanica napsal 25.08.09 v 23:19

Pěkné . . asi spoustu práce.

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 06.06.09 v 23:17