Jawa Přestavba (1972)

Vloženo 16.2.2008
Aktualizováno 1.7.2010

Jawa 350 Bizon
Nefalšovaný caffe racer...

Blatníky jsou oba z MZ, přední světlo je z Yuki. Na soustruhu vytočené kelímky na budíky a řidítka svařené z nerezových trubek. Sedadlo udělané z plechu a na něm nalepený 7mi centimetorvý filc, takže nic měkýho. V plechovém kopytu je schránka na nářadí a zabudované světlo ze 640tky.

Odstranil jsem "nepotřebné" díly jako je kryt řetězu nebo podsedlový plast. Blinkry nemusí mít a bez zrcátka se nějak obcházím.

Strašně jsem si chváli oil master, bohužel při pokusu přejít z M2T na olej Q8 jsem zadřel pravý válec. Přestože jsem na něm nenašel žádnou závadu, raději jsem zbytek sezony absolvoval bez oil mastra. Moje jediné dilema přes zimu, je tedy jestli do další sezony vyjedu s ním a nebo bez.

(Ke všem veteránistům : nepranýřujte mě, potřeboval jsme spoustu dílů na druhého bizona, který čeká na renovaci. Navíc moje zásahy na tomto motocyklu nejsou nijak zásadní, takže "změna zpět" na veterána by nebyla nijak zvlášt obtížná, protože žádné originální díly jsem neničil, používal jsem vlastní nebo z jiných motorek... Ale to asi nehrozí, takhle pro mě znamená mnohem víc. )

Je pravda že je to malá motorka a při svých téměř 190 cm na tom vypadám jako vosa na bonbonu Jezdí se mi na tom ale skvěle, baví mě i že me bolí záda a ruce i ten posaz...prostě srdeční záležitost. Jezdím na něm samozřejmě i dál (celé Čechy, Slovensko, Rumunsko...)

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 23.04.12 v 16:14