Jawa Přestavba (1978)

Vlastník Zx-10RCarlos
Vloženo 1.11.2012
Aktualizováno 14.6.2022

Reinkarnace - Jawa Babeta 207
V roce 1992 jsem započal přestavbu na minimotocykl. Rám byl v některých částech přeříznut a zkrácen. Po sestavení a zprovoznění měla byt další etapa design. Na to nedošlo.

Motorka koupena od bratra. Dar v roce 1992

První dojmy - První oživení před 20 lety odhalilo nedostatky, které budou při renovaci odstraněny.

Motorku bych doporučil pro - Pro děti, ale i velké.

20. srpna 2021
Po osmi letech pokračování. Jda to pomalu. Spusta jiných strojů co potřebují servis a údržbu.

25. října 2013
Na rám a přední vidlici jsem nastříkal základní barvu.

18. října 2013
Proběhlo opískování rámu a přední vidlice.

13. března 2013
Koupený jiný motor. Snad bude fungovat

12. března 2013
Nádrž je už také hotová

25. ledna 2013
Zadní tlumiče jsou kompletní

25. ledna 2013

Do nádřže jsem vhodil hrst matiček a šroubu a třepal jsem s ni tak dlouho az se podařilo uvnitř orezlé stěny očistit. Dále jsem pokračoval v ošetření vněšku. Na obroušený povrch jsem nanesl základní barvu.

19. ledna 2013
Začala reinkarnace, pomalu ale jistě. Horkovzduškou a ocel. kartáčem jsem zbavil povrch staré barvy.

1. listopadu 2012

V roce 1992 mě bratr daroval Babetu. Ať si s ní udělám, co chci. Myslel jsem tehdy před 20 lety na syna, kterému bylo pět let. Minibike nikdo nevyráběl, tak jsem se do toho pustil sám. Nedávno jsem na ní narazil na chalupě. V žalostném stavu. Co nebylo přivařené, není. Obzvlášť mě pobavila oprava spojky. Syn a jeho kamarádi vymysleli nejlevnější řešení opravy.

Začnu nádrží. Zevnitř je orezlá, je nutné ji vyčístit od rezu.

Planuji v zimně 2012-2013 celou motorku rozebrat a pokračovat v nedokončené přestavbě. Koupil jsem jiný motor, na tomto krom válce, pistu a karburatoru nezustalo nic co by bylo použitelné.

pavel-gsx-r
pavel-gsx-r napsal 14.02.19 v 20:52 8b.

Tak snad přestavba se povede

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 02.11.12 v 15:22

Souhlasim zatim nic moc. V planu je reinkernace. To vis 15let jsem ji nechal na pospas 20letemu .

Mad_Cat
Mad_Cat napsal 02.11.12 v 15:10 1b.

no..nic moc..spíš nic, než moc