renocar_zari

Babetta 210 (1984)

Vlastník PinkFloydCZ
Vloženo 5.7.2024
Aktualizováno 5.7.2024

Moje Babetta 210 z roku 1984 která byla po třech letech znovu zprovozněna..

První dojmy - Super, lepší než 207, Celý den sprovoznování, bylo to v karburátoru.. Sice po tom jak dlouho stála nešla zařadit dvojka, ale rozhýbalo se to.. Od tý doby lítá jak drak, ale abych to nezakřikl, musím si zaťukat..

Motorku bych doporučil pro - Pro mladíky jako já na vyblbnutí.

Doplňky na motorce - Přední maska/štít ze Simsonu S51, otáčkoměr a "palubní deska" - vyfocený nemám..

Tak Babettu jsem sehnal z vedlejší vesnice, kdy jsem sháněl pincka nebo právě bábu, jeden pán tam měl tuhle 210 která mu prý stála zhruba 3 roky, koupil jsem ji za pouhých 5 tisíc, prý se tam asi 4 roky zpět dělala generálka, no, vrhl jsem se do toho, vylil jsem starý benzín, sehnal mix a nalil, potom jsem pročistil karburátor, který byl teda úplně nanic, plovák byl křivý, bylo toho víc, babetta ani neprdla..
[img]https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2024/27/678061_260af52f0bb4cba91054d90caf22539f.jpg
Takhle vypadala..

Domů jsem si tedy zajel pro druhý karburátor na své Babettě 207 - cca 20km cesta zpět, potom po chvíli přemlouvání už aspoň jevila známky života a toho že stojí o to být sprovozněna,
Z kopce tedy chytla, tak jsem to nechal brblat ať si zvykne po tý době zas fungovat.. No, od tý doby kromě čištění karburátoru (jikov) vlastně nic, tachometr jsem úspěšně opravil, a najel jsem zhruba 400km,

Jízda - Babettka lítá kolem 60ti km/h, ale průměrně jezdím kolem 40, protože ty brzdy nejsou bůhvíjaký, a co neubrzdíš, neukecáš.. Ale jinak je to paráda, vlastně tam člověk akorát lije benzín..

Úložný prostor - Babetta má vzádu kastlíky na nářadí, což je super, vejde se tam pár šroubováků, svíčák, nějaký gumicuky, pár klíčů.. Za mě 10/10

Spotřeba- Tak jelikož je to Babetta, která žere zhruba necelý 2/100km, tak spotřeba je super, pokud jezdíte jen tak na nákup tak plná vydrží třeba měsíc, a vklidu jezdíte..

Servis a poruchy- Babetta je lehká na údržbu, záleží tedy na to jak je ta vaše spolehlivá a který fušer se v ní tehdy hrabal, ale pokud se něco pokazí, tak to většinou dokážete i vedle cesty vyřešit, a kdyžtak došlapete domů.. I když asi lepší tlačit..

Já osobně jsem se svým mopedem spokojený, zatím jsem nikdy nemusel řešit nějaké velké problémy, nikdy mě nikde nenechala, jediný co občas zlobí je karburátor a tachometr, ale je to kus od kusu..

Moje Babetta je spíše na rovinky, ale když se jí chce, tak do kopce když jsem dobře rozjetý jede i 40, ale je to spíše tak do města, na vesnici a na rovinky, na poli taky ale nezklame.

Babetta není vyloženě na cestování, ale jsou tu i blázni co to dokáží..

PinkFloydCZ
PinkFloydCZ napsal 09.07.24 v 22:10

Diky moc, musim zatukat 210 je v cajku, akorat jeste musim udelat vidlice.. Oproti moji 207 to je zlatej stroj, asi kus od kusu..

WobRetnuh
WobRetnuh napsal 09.07.24 v 22:01 10b.

Pekna Babetta . Taky jsem podlehl kouzlu tohoto peklostroje a od te doby se v tom vrtam. Ja mam zrovna motor rozebrany a budu menit loziska. Tak preji, at tobe jezdi co nejlepe a bez poruch.

PinkFloydCZ
PinkFloydCZ napsal 07.07.24 v 10:20

Díky moc, mrknu na to, delší dobu to mám v plánu.

Targus
Targus napsal 06.07.24 v 08:41 10b.

Buď té lásky a vyměň Bábě převodový olej, tedy jestli tam vůbec nějaký je.
Odvděčí se ti delší životností a zlepšeným řazením.
Viskozita SAE 30 - tuším..., anebo pohledej info na netu.

Ať ti to jezdí, kluku ušatá!