Yamaha Tenere 700 (2024)

Vlastník Miraque
Vloženo 26.5.2024
Aktualizováno 26.5.2024

Naprosto něco jiného oproti mé předchozí motorce, šla cítit naprostá přesnost ve vedení motorky jak v terénu, tak v zatáčce.

Aprilia Tuareg 660: Po testovací jízdě jsem si byl jistý, že je to ona, ale pak to začlo, co kus to originál-- trošičku jinak vždy těsnění u olejové vany, trošku nakřivo blatník... přetechnizovanost a nelíbivý předek, tak zůstala u dealera
Honda XL750 Transalp: Motorka vzhledové nevýrazná motorově opak tenérky vršek jede spodek mrtvej, tak super moto, ale pro někoho jiného
Honda CRF1000L Africa Twin: Tak tuhle jsem vždy chtěl, ale teď se nová už nedala koupit a 1100 je už trošičku přetechnizovaná...
BMW F 900 GS: Po vydání jsem si říkal, jo ta bude super úplně pro mě, jakožto majitel GS jsem byl vždy spokojen. Začal jsem se tedy blíže zajímat a poměr cena výkon po nakonfigurování + nějaké doplňky, tak cenovka mimo toho, co jsem byl ochoten dát.
Yamaha Tenere 700 World Raid: Bylo to 50% na 50% se standardní, ale po testovací jízdě a vyzkoušení manipulaci na místě, jsme si vybral standard na Öhlinsech

První dojmy - S tenérkou jsme se hned skámošili, taky proto za 14 dní nalítáno po práci a pracích kolem domu najeto 1126 km :D Možná jen ta výška bude v bahýnku trošku výzvou.

Motorku bych doporučil pro - Kdokoliv, není to překoňované, na předjíždění to stačí a pokud to nerozbiješ svou blbostí bude to jezdit pořád.

Doplňky na motorce - Padáky od Outback motortek - jsou lehké, pevné, ALE nekupovat - naprosto nulová kontrola kvality při výrobě - pravou stranu jsem reklamoval - neseděly díry na šrouby - Prodejce bez problému poslal nový spodní díl (s prodejcem spokojenost) dále po garančce mi kluci u Kabourků, ještě řekli, že u krku řízení, se musí uřiznout kus padáku flexou,aby nenaráželi vidle do padáku -jako jsou to blbosti, ale za ty prachy mě to teda pěkně nasralo.

Kryt motoru od Outbacku motorteku - tam je vše v cajku a vypadá bytelně.

Výfuk GPR Dual Poppy - vypadá zajímacvě je o 3 kg lehčí + nebyl drahej, tak připádný škrábance nebudou bolet jak na Akrapovi za 25k :D

Plotna a boční opěrky na tašky od Adventure spec - lehké, hlinikové a černý, co na to může být špatně... :)

Od Marseluse nějaký blbůstky: nastavení plexi, rozšíření stojánku a tašky do padáků.

No a samozřejně ty Öhlinsy - jo píšu to ještě jednou mám z nich radost, jak hezky fungují.

Motorku jsem vybíral přes rok, v roce 2022 jsem měl nehodu na moto, kde mě srazilo auto a musel jsem doma slíbit, že rok si dám pauzu, ono stejně jsem se z toho dostával 6-7 měsíců než jsme byl jakž takž. Dostavěli jsme dům, tak konečně nadešel čas něco pořídit,

Volba padla tedy na Tenérku a jsem s tím naprosto spokojen na Öhlinsech je motorka naprosto fantastická, jak v terénu tak na silnici. Srovnala se hodně s Tuaregem v těchto ohledech, kdy Tuareg je komfortnější, ale méně stabilní. A hlavně je Tenérka plug and play -sednout nastartovat a jedeš, žadné chujoviny, jak na Iphonu prostě motorka!

Motor je sameťák, ale mám najeto zatím 1200km, kdy jsem první 1000km jezdil jako "šulda" přidat ubrat pořád řadit... Uvidime třeba po 5k km až si vše sedne.

Řazení je průměr a lehké zklamání, quickshifter je asi tak o třidu níž než na BMW a nechodí moc hladce zatím, ale tomu dávám šanci, než bude řádně zajeto.

Podvozek to je prostě pecka Öhlins vede moto jak po kolejích a to jak v terénu tak i na silnici je to naprostý gamechanger - při zachování rozumné výšky motocyklu pro prcka s krátkýma nohama (179 cm) - jen ta cenoka se pak srovná s World Raidem, ale stojí to za to.

Brzdy na předku naprosto dostačující, ale brzda na zadní kolo s tím budu muset něco udělat - je naprosto NA hmmm NIC!

Jo a z výroby jsem měl špatně nasazenou duši na předním kole, takže hned první vyjížďka a o zábavu postaráno jsem rád, když si člověk koupí Japonce z Francie, kde je Pirelli duše s obrovským nápisem Made in China - rozuměj jako nejlevnější duše, kterou jsem sehnali ARIGATO :D

Vladounreal
Vladounreal napsal 29.05.24 v 07:35 10b.

To je jedna z posledních mohykánů co má emoce a duši. K tomu ty tlumiče Öhlins, tak není co řešit. Výkon akorát schopnosti miss universe.
Tak a´t ti dělá jen radost a dostane tě na úžasný místa

31081
31081 napsal 27.05.24 v 07:09 10b.

Dobrá volba

PSanec
PSanec napsal 26.05.24 v 17:36 10b.

Poslední svého druhu. Výborná volba.