Honda CB 1100/EX (2017)

Vlastník petrasdominas
Vloženo 23.5.2024
Aktualizováno 23.5.2024

Není to stíhačka, ale obratný a přívětivý dunící bombarďák.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová)

První dojmy - Byl jsem zvyklý na motorky trošku lehčí a na širších gumách. První metry jsem měl stejný pocit, jako když mi v mládí půjčil kamarád své kolo na galuskách. Motocykl byl na malé rychlosti pocitově labilnější. Po pár stech metrech jsem přivykl.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl je univerzál vhodný pro každého, nejlíp dědky kochače. Není vhodný pro závodníky a subtilní postavy.

Doplňky na motorce - Doplňky jsou namontované - padací rám, nižší řidítka, zásuvka USB, vyhřívání ruček, držák mobilu, ochrana př. teleskopů, zadní nosič, kastlíky, odnímatelná opěrka spolujezdce. Sedlo přešil jeden výborný čalouník z Držkové, je širší, vzadu vyšší.

Původně jsem zvažoval koupit Afriku. Navštívili jsme prodejnu v Krhové. Jezdím často s manželkou a ta odmítla se na tak vysokou kozu škrábat. Dobrá, měl jsem plán "B". Když ne motorku praktickou na horší cesty, tak motorku technicky krásnou. Taková tam stála už delší dobu. Každému se líbila, ale nikdo si ji nekoupil. Pár dní jsem to nechal uležet, četl recenze a inzerci. Nakonec jsem projevil zájem a v Moravamotors jsme si plácli.
V motorku vlastním již téměř šest let a mám najeto asi 25 tis. km. Píšu tedy dlouhodobé zkušenosti.
Motorka je z těch těžších. Při jízdě není váha znát. Zatáčí ochotně, do zatáček nepadá, řízení nekmitá, při velkém rejdu se nezavírá. Geometrie je tedy zvolená bezvadně. Váhu je znát jen v sérii rychlých navazujících zatáček, tam je nutno aby jezdec výrazně přenášel svou váhu. Zatáčení kontra řízením se mi neosvědčilo, váha je hodně na předním kole.
Podvozek je spíše univerzální, není tvrdý, dobře pobere nerovnosti okresek. Sportovnější jízdu zvládá slušně.
Motor je poslední čtyřvál a vzducháč co ještě vyhověl ekonormě. Na pohled je to překrásný technický skvost. Výkon je dostatečný. Průběh zátahu je plynulý, bez kopanců či prodlev. Někdo říká, že je nudný. Já tvrdím, že je dokonalý a perfektně se hodí na daný typ motocyklu. Na adrenalin si kupte jinou motorku.
Spojka chodí příjemně lehce, páčka je stavitelná.
Převodovka řadí dobře, neutrál se hledá v pohodě. Výhrady mám k celkovému zpřevodování. Stroj má omezovač na 190 km/hod., ale převody jsou příliš dlouhé. Na trojku jede 180km/hod. a je to šestikvalt. Pravděpodobně je to kvůli emisím. Do budoucna se to dá řešit při výměně řetězovky, ale aby zase nepraskaly špice, v zadním kole jich moc není.
Brzdy fungují dobře. Nové byly dost jedovaté, ale po zajetí jsou tak akorát.
Spotřeba při klidné jízdě je 4,5 - 5 l/100km. Při jízdě na nejmenší spotřebu je to cca 4l/100km. Olej od výměny do výměny, nežere.
Úložný prostor je dnes slabá stránka všech motorek. Pod sedlo jsem nacpal lékárničku a sprej na defekty. Kufry ani brašny by motorce neslušely. Vyřešil jsem to výrobou kastlíků, které se tváří jako startovní číslo. Vyrobeny jsou vlastnoručně z překližky. Uvažoval jsem, jestli místo čísla roku mého narození nemám napsat "VB", ale to by mi mohl někdo motorku rozdupat.
Spolujezdkyně - manželka - si stěžuje na sedlo, které je málo stupňované a neposkytuje velký výhled.
Co se týká oprav a poruch, tak zatím nic. Je to Honda. Jen výměna kapalin, filtrů a pneu.

Gilless
Gilless napsal 29.05.24 v 15:23 10b.

Motorka moc pěkná, ty kastlíky se mi taky líbí. Jen bych byl obzvlášť opatrnej se sprejem na defekty a dušema

Dan66
Dan66 napsal 26.05.24 v 12:41 10b.

Klasika s duší. Kdysi jsem o ní též uvažoval.

krokoš
krokoš napsal 26.05.24 v 08:17 10b.

Paráda je to, Aj ja by som takú chcel, žltú. Hlavne nech slúži.

vojtechposmourny
vojtechposmourny napsal 26.05.24 v 06:04 10b.

Krásná. A musím říct, že tahle žlutá se mi z ex líbila nejvíc!

elvis78
elvis78 napsal 24.05.24 v 12:57 10b.

je to Honda, ano, je, a je krásná, také jsem si na ni kdysi musel sednout. Líbit se mi bude vždy