renocar_unor

Honda CB 1100/EX (2014)

Vlastník Miklasek
Vloženo 20.5.2018
Aktualizováno 29.12.2023

Až sa mi chce povedať že perfektná motorka!

Motorka koupena od FIRMA:Zbyněk Soukup - Motosport (Jičíněv - Už druhá motorka od tohoto pána a opäť spokojnosť.

Triumph Bonneville Speedmaster: Veľmi som sa tešil na nový model, na fotkách vyzeral fantasticky, avšak naživo ma neohúril. Naviac mi prišiel hrozne maličký.
Triumph Bonneville T120: Super motor, ale nejako mi to úplne nesadlo
Triumph Thruxton R: Fantastická motorka, ale cena ma nakoniec odradila.

První dojmy - Nezáľudný a kultivovaný štvorvalec s pekným zvukom, ruky mi to rozhodne neutrhne, ale sily má dosť. Posed je perfektný, trošku tuhšie priestranné sedlo, veľmi dobré brzdy, výborná ovládateľnosť. Nieje to motorka na závodenie, ale na pohodovú kochačku (i keď vie aj vystrčiť rožky)

Motorku bych doporučil pro - Pre niekoho kto sa rád vozí pohodovo a nepotrebuje drať koleno o cestu

Doplňky na motorce - padacie rámy, textilné brašne, USB konektor, teplomer oleja

Hľadal som druhú motorku k môjmu BMW R1150R. Najprv som slintal po Triumph-och (Bonneville, Speedmaster, ThruxtonR), keďže mám rád klasické motorky. Chodil som ich obzerať, povozil som sa na nich a už som si myslel že som pevne rozhodnutý pre Thruxton... Avšak na vtedajšom Bratislavskom motosalóne mi padla do oka nová CB-čka. Skrátka kus krásnej mašiny. Len ten LED-kový svetlomet mi tam moc nepasoval. Tak som sa poobzeral po starších modeloch so svetlom z lokomotívy a našiel čo som našiel.

Jazdí sa na nej neskutočne pohodovo. Motorka je v podstate blbuvzdorná aj pre jelimana ako som ja. Motor príjemne "hladký", posed je uvoľnený a viem si na tom predstaviť či už cestu pre rožky do potravín, tak aj riadne dlhú turistiku, klasické tvary 70-tych rokov nič nekazí (až na nezakrytovaný potenciometer škrtiacej klapky) a vyzerá neskutočne dobre! Pod sedadlom je aj nejaký ten priestor kam sa dá napratať lekárnička.

Trochu horšia je viditeľnosť kontroliek smerových svetiel. Sú maličké a počas dňa si ich v určitých podmienkach ani nevšimnete že blikajú. Prístrojovka ako taká je vyriešená perfektne. Displej palubného počítača, palivomera a ukazovateľa kvaltu je veľmi umne zasadený medzi budíky, akurát prepínanie zobrazenia je odruky.
Všetko inak funguje krásne hladko a presne.

Motorka budí pozornosť všade kde sa zjaví a otočia sa za ňou aj nemotorkári. V Júli 2018 som absolvoval krátky trip po severnom Taliansku (Stelvio a okolie) a keďže bola sezóna v plnom prúde, bolo všade plno motorkárov. No zväčša cestovné mašiny, alebo endurá... Keď som teda niekde zaparkoval s Hondou, pripadal som si ako keď príde luxusná kočka na dedinskú diskotéku :D :D :D Proste hneď to pritiahlo pohľady.

(2021) Mašinka absolvovala menší "wellness" u kamaráta vo Velsbike Jinačovice. Pôvodne malo ísť len o výmenu reťazovej sady, gufier prednej vidlice a výmene oleja v tlmičoch. Počas toho však chlapi zistili, že mám ohnutú vidlu. Nie moc, ale viditelne. Ohnutie sa nachádzalo pod spodnými okuliarmi a na jednej strane sa už tvorila hrdza pod popraskaným chromom.

...takže došlo na výmenu.

05/2022

Dali sme si trip po Dolomitoch s kamoškou. Väčšinu času si CB-čko užívala kamoška, ale tiež som ju prehnal cez Passo Pordoi, ktoré sme interne premenovali na Passo Porno (až sa domnievam, že to bol pôvodný názov). CB-čko zase raz ukázalo, že vie vystrčiť rožky keď chce. Akurát jej tuhší podvozok a tvrdšie sedlo trochu vytrasie.

Plusy:
- dizajn, dizajn a ešte raz dizajn
- prijemný posed, i keď nohy sú dosť vzadu
- výborná ovládatelnosť
- krásne hladký chod motora
- krásne hladké radenie
- veľmi dobré brzdy
- prijemný zvuk
- vyfukové zvody sú oplášťované, takže sa nezafarbia od tepla
- pristup k vzduchovemu filtru
- účinné predné svetlo

Mínusy:
- neprijemné šklbnutie motoru ak brzdíte motorom a následne pridáte plyn
- na môj vkus veľmi tvrdý nenastaviteľný podvozok (iba predpätie)
- relatívne tvrdé sedadlo
- akumulátor je síce dobre prístupný, ale je hlboko v úzkom priestore, ktorý ešte trochu sťažujú silové vodiče
- nulová ochrana proti vetru
- obmedzovač rýchlosti na 180 km/h (i keď verím, že svoj dôvod to má)
- starostlivost a čistenie vypletaných kolies

Miklasek
Miklasek napsal 17.04.23 v 07:03

Vďaka, vďaka

bruttopyr
bruttopyr napsal 14.04.23 v 22:12 10b.

Neskutečně nádherná motorka!
A ty fotky!

slon
slon napsal 15.02.19 v 20:19 10b.

Taliján
Taliján napsal 29.11.18 v 23:44 10b.

CB má svoje charisma pěkný stroj to mas!!!

Miklasek
Miklasek napsal 27.11.18 v 18:42

tauri ja som tam bol v červenci a bola to špica! Počasie vyšlo absolútne na jedničku Budúci rok to zase vidím na Dolomiti