Honda CB 1100/EX (2016)

Vlastník Addas
Vloženo 17.7.2016
Aktualizováno 28.12.2017

Krásná retro mašina, kterou jsem prostě musel mít

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Nemám co bych vytknul, absolutní spokojenost s prodejem ;-)

První dojmy - Hned při první manipulaci s motorkou mě dostala její váha. Při jízdě se ale váha úplně ztratí a člověku vůbec nepřijde že pod sebou vodí 260kg poctivé oceli.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti Oxford, brašny Kappa, vyvýšení řidítek

Vždycky mě lákaly retro motorky ale tak nějak mě žádná nechytla za srdíčko. To se změnilo když jsem v roce 2013 uviděl na motovýstavě nové CBčko. Další rok byla možnost si jí osedlat a navíc byla k vidění i deluxe verze. No co vám budu říkat bylo rozhodnuto
Ten okamžik přišel 23.6.2016 kdy mi prodejce vytlačil před salón 1 ze 3 deluxe verzí které byli zrovna na prodej v ČR a já na ní mohl odjet domů. Byl to naprosto nepopsatelný pocit, který bych přál zažít každému motorkáři.

Takže co jsem to vlastně koupil?
Honda CB 1100 EX. Motor vzduch/olej, 90koní, 91 krouťák. Oproti standartní nebo jak já říkám sociální verzi mám dva laufy, drátěná 18" kola, 6ti kvalt, lepší sedlo, větší nádrž a kastlíky v barvě. ABS na obou kolech.

Za první týden jsem natočil prvních 1 000km a konečně jsem si mohl motorku maximálně užít.

Hned po zajetí mi dala motorka jasně najevo že na sportovní jízdu opravdu není stavěná. Motor má naprosto lineární průběh výkonu, el. omezovač ve 180km/h a v každé lepší otáčce hned brousím stupačkami. Holt přechod z Fireblada není jen tak.

Motorka má 260kg a při manipulaci na místě je to opravdu znát. Ale díky úzkým gumám (140 vzadu, 110 vpředu) se z ní po rozjezdu stane hračka. A to platí i při motání se po městě.
Posez s mými bezmála 190cm není úplně ideální, jsem trochu nakrčený k řidítkům ale to určitě vyřeší vyšší klemy a zkusím taky zalaborovat s polohou řidítek. Sedlo v deluxe verzi je spíše křeslo, parádně měkké jen při delší jízdě už je cítit jeho "mřížkování". Na polohu přepínačů jsem si musel zvyknout, tam kde jsem měl vždycky blinkry mám teď klakson. Takže před a za křižovatkou jsem si často zatroubil
Je to má první motorka s ABS ale naštěstí jsem ho v provozu ještě nevyužil akorát proběhla zkouška na letišti. Brzdy mě celkem překvapily, čekal jsem že čtyřpístky budou mít trochu problém tu váhu zastavit ale brzdí suprově.
S podvozkem budu ještě laborovat takže ten teď hodnotit nebudu.
Prostor pod sedlem skoro žádný, nářadí, lékarnička a je konečná.
Zastávám názor že na motorce se spotřeba neřeší tak alespoň orientačně. 6l při svižnější jízdě, 5l pohodová jízda

S CBčkem se snažím jezdit hlavně po klikatých šumavských silnicích kde se cítí jako doma. Ve městě se s ním jezdí taky bez problémů ale na silnice 1. třídy to moc neni, tam už mi chybí výkon hlavně na předjíždění. I tak se dá pohodlně udržovat cestovní rychlost 120-140km/h

Sezóna 2017 - Najeto 10 000km (celkově 16 000km). Bez závad. Úžasná dovolená v Dolomitech a i když jsem pořídil vyvýšení řidítek tak se při přejezdu po dálnici (650km?) naplno projevilo že tuhle motorku pro jezdce s mou výšku opravdu nevyrobily. Nevadí, tak se budu dálnicím vyhýbat jak čert kříže

bruttopyr
bruttopyr napsal 22.03.19 v 07:47 10b.

Tohle CB se klukům japonským fakt povedlo!
Užívej cestování i každý pohled na stroj.

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 17.09.17 v 08:35 10b.

Moc pěkná,je to fakt klasika.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 16.09.17 v 20:10 10b.

V expozici Hondy na Motosalónu 2017 tam opravdu vévodila mezi všemi, zastavil jsem se u ní asi na 15 minut...špica jsou ty chromový blatníky a vůbec, co stroj - vzducháč vyzařuje za auru. Fakt je, že přes svou robustnost je taková jakoby menší... Přeju Ti to moc...svezeš se pěkně a máš styl... a asi i prachy

tauri
tauri napsal 01.04.17 v 08:27 10b.

...paráda, deset bodů je málo, zdraví stejně postiženej

imu
imu napsal 06.10.16 v 14:53 10b.

Parádní masina... Taky jsem ji musel mit 10 b