Honda CB 1100/EX (2013)

Vlastník maternus
Vloženo 19.4.2015
Aktualizováno 18.7.2020

Naprosto sqělá mašina, s kterou mám plány dlouho vydržet.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová)

Triumph Bonneville 900: Slabší brzdy, trochu slabší motor.
BMW R 1200 R: Drahá a na můj vkus moc elektroniky.

První dojmy - Poprvé jsem se na ni svezl když se v r. 2013 dovezla do ČR a showroomy měly předváděčky. Na živo nádhérný stroj a sotva jsem se rozjel, tak jsem měl pocit že řídím stroj tak o 100 kg lehčí. Krásně se vedla a má nádherně sametový chod motoru. A pak jsem ji vidět o rok později ve slevě a nemohl jsem ani spát. Bylo rozhodnuto.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co se nehoní za rychlostí a výkonem a naopak si umí užít pohodovou jízdu s větrem ve vlasech. Určitě je to motorka pro ty, co mají rádi klasický vzhled, ale přitom hledají kvalitu, spolehlivost a bezpečnost Jezdí se na ní s lehkostí, takže si myslím že i nováček by ji zvládl bez problémů.

Doplňky na motorce - Padáky, nosič, krytky budíků, občas jezdím s plexi, koncovka výfuku Arrow (úplně ale nejsem spokojen se zvukem, kdyby někdo měl zájem, tak můžu poslat do světa).

Je to krásná klasická motorka s kulatýma analogovýma budíkama, vynikajicím vzduchem chlazeným motorem a přitom moderní včetně brzd s ABS.

Motorka vůbec neláká k divoké jízdě, ba naopak jizda je uvolněná, pohodová, kochací. Motor je hodně pružný a táhne krásně v podstatě z volnoběhu, spotřeba přiměřená (lehce přes 5l). Brzdy výborné, podvozek sedí ani se nehne (je fakt že kochací jízda nemá příliš velké nároky na techniku, ale i tak). Ovladatelnost ukázková, neboli kam se podivám, tam jede. Nejlépe se s ní jezdí po okrskách, ale není problém ani v městě. Na dálnice to už moc neni, za prvé je to nuda a za druhé dost fouká.

Na každodenní ježdění vozím plastový kufr. Původně jsem měl brašnu, ale nějak jsem měl pořád pocit že ji musím ztratit, takže nakonec jsem koupil plotnu a kufr. Snažil jsem se vybrat design, který nebude přiliš moderní, protože to by se tam fakt nehodilo. A natrefil jsem na kufr Kappa, který vyprodávali ze zásob, viz fotky.

Na delší cesty si dávám plexi, nefouká tolik a díky tomu se dá jet i svižnějším tempem.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 18.07.20 v 18:23 10b.

Na živo je fakt úžasná, viděl jsem na motosalonu. Byla to tam bez přehánění za mě nejhezčí motorka.

5157
5157 napsal 30.11.17 v 17:01 10b.

Moc pěkná klasika a ta červená ji sluší nejvíc Hodně štastných km

veikso
veikso napsal 27.09.17 v 23:51 10b.

Máš to krásné Miro. Sice Honda, ale pěkná.

imu
imu napsal 06.10.16 v 15:28 10b.

Zdrávím dalšího příznivce klasických strojů mám ji taky a taky jsem spokojen

hrubatko
hrubatko napsal 03.05.16 v 22:01 10b.

Mam ju aj ja a objednal som si tento silt, lebo mam pocit, ze ma odfukne...