Honda Super Cub C125 (2021)

Vlastník Jezevec125
Vloženo 8.4.2024
Aktualizováno 8.4.2024

Jednoduchá klasika, která se na našich silnicích jen tak nevidí. (I když je to nejvíce vyráběné motorové vozidlo na světě)

První dojmy - První dojem byl dost divný, měl jsem pocit že z toho spadnu - divný posez. Řazení resp. podřazení je něco, s čim se musí člověk naučit. Není to úplně motorka pro začátečníky ale tak po 1000km už to bude všechno naprosto přirozené.

Motorku bych doporučil pro - Pro denní dojíždění, levnější na provoz než táty SH125 (skoro o litr menší spotřeba).

Tento stroj jsem si vybral protože ho u nás nikdo nemá. Pionýr a Jawy jsou už ohraná písnička...

Někdy bych řekl, že těch 7 kW a maximálka okolo 100 km/h je až moc. Ten motocykl (není to skútr) byl navržen jako padesátka s maximálkou do 60 km/h. Ten podvozek se dost vlní a je dost citlivý při vyšších rychlostech. Nerovnosti to fakt vůbec nezvládá a na špatný silnici je nutno zpomalit. Co moje CB300R jen neznatelně nadskočí, tady vám vyhodí ruce z řidítek. Pokud fouká protivítr tak není šance jet víc než 70 na trojku. Čtyřka je tak na udržení 60 po rovince. Jakmile přijde sebemenší kopec nebo protivítr, hned tak dáváte trojku. (Převodový poměr má 0,9:1).

Nádrž: 3,7 l (vystačí na 200-230 km)
Spotřeba za posledních 5970 km je 1,6L / 100 km
Jeden američan (QuasiMotard na YouTube) ujel 600 mil (960km) za 14 hodin a měl spotřebu 2,5 l/100km. Koho zajímá dlouhé cestování na Super Cubu doporučuju sérii videí od QuasiMotarda "ROADTRIP: Honda Super Cubs in the Ozarks"

Náklady: 0,66 Kč/Km palivo a se servisem, pov. ruč. a doplňky je 1,92 Kč/Km
Doplňky: Zadní nosič z Alzy, vyrobená objímka na zrcátko na držák na mobil
Rychlost: Ideál 60-70 km/h, max asi 110 km/h z kopce s větrem v zádech. (Dle tachometru)

Pro další české majitele motocyklu SuperCub jsem vytvořil Facebook stránku "Honda Cub C50/70/90/125 CZ/SK"

Dzawar
Dzawar napsal 12.04.24 v 14:40

Výhoď zadní tlumiče , vymez vůle uložení zadní kyvky . Dal jsem tam planžetu ze spároměrky 0,2mm a počkej 5-10tkm až se pořádně zajede motor. A máš jiný stroj na kterým obkroužíš zeměkouli za pár kaček . . Pokud máš dobrý štít a všechno cajk dá se jezdit na dlouhých trasách s průměrem nad 65km/h . Aspoň u Wave 110i . Ale každá drobnost ve stavu motorky a počasí . Mám cestovní rychlost 80-100km/h tacho. Ale to je vyjímka. Sedla mi velikost štítu.

bledemon
bledemon napsal 12.04.24 v 09:01 9b.

86ks zaregistrovaných v čr k začátku roku modelu C125A

Hikafima
Hikafima napsal 10.04.24 v 20:46 10b.

Přesně jako tobě se mi líbí ten neohleděný zjev a vzácný to kus na našich cestách. Já jsem šel do klasiky, ale dovedu si ji doma v garáži představit a tobě přeju hodně zábavy na této Hondičce.

WobRetnuh
WobRetnuh napsal 10.04.24 v 14:04 10b.

Hrozne se mi libi. Docela jsem zvazoval koupi uz vzhledem k tomu, ze by ji mohla ridit i manzelka s ridicakem B. Jenze pak jsem si na ni sednul a priznavam, ze mi prisla nejaka zdrcla a nemohl jsem se tam poskladat. Kazdopadne preji mnoho stastnych kilometru.

Guzo
Guzo napsal 09.04.24 v 14:59 10b.

Pekná,tiež som nad ňou uvažoval. Kamarát ju má ako jednu z troch motoriek a veľmi sa z nej vytešuje.
Fotenie Ti ale veľmi nejde,úplne si ju zabil.