Honda Super Cub C125 (2022)

Vlastník HQMario
Vloženo 9.6.2023
Aktualizováno 12.6.2023

Moderní retro legendy - nejprodávanějšího motorového vozidla na světě - více jak 100 000 000 ks. Tvar odkazuje na původní stroj vymyšlený samotným zakladatelem značky Honda, ale srdcem této motorky je osvědčený, spolehlivý vzduchem chlazený jednoválec s n

Motorka koupena od FIRMA:Moto Anex (Děčín III-Staré Město) - Motorku jsem objednal hned jak to bylo možné a měl jsem štěstí na jediný dodaný kus. V Moto Anex Děčín motorkám opravdu rozumějí, takže s prodejcem i servisem naprostá spokojenost.

První dojmy - Bylo to přesně tak, jak má být - láska na první pohled. Viděl jsem ji poprvé na netu a hned mě zaujal ten retro styl, hlavně ta tmavě šedá v kombinaci s červenými sedly. Svou roli hrálo i to, že je dvoumístná. Po shlédnutí videa na You Tubu kde byl test jednomístné verze, padlo pevné rozhodnutí stát se jejím majitelem.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny milovníky motorů a motorek jako takových, pro ty co se chtějí bezproblémově vozit nebo přepravovat v jedné stopě.

Doplňky na motorce - Instalované žádné, úložného místa minimum, ale bezklíček s funkcí "probliknutí" zaparkované motorky abych si mohl najít tu svojí a hlavně opravdu funkční alarm v základu, jsou podle mne doplňky zcela postačující.

Tuhle motorku jsem si vybral také proto, že moje "máša" má už od roku 2006, kdy jsem si ji jako novou pořídil, něco nalítáno, takže to chtělo něco dalšího, abych si svého miláčka mohl více šetřit. Hlavním důvodem však bylo mít něco na běžné pojížděčky "kolem komína", na svezení na chvilku jen tak pro radost když není moc času, něco, na co skočím abych sjel pro drobný nákup, do práce nebo jen támhle na kopec na pokec s kámošem a taky - co budu mít jako "moto šidítko", až už bude moje "velká" mašina pro starého pána přeci jen už moc velká a těžká.

Motorku mám od března roku 2022, nezazimoval jsem, ale naopak jsem se vozil celou zimu pokud to bylo jen trochu možné. Zatím mám nalítáno cca 3500 km. A dojmy? Motor má sice výkon pouze 7,2 kW, ale není to žádný lenoch. Do kopců tahá statečně a i ve dvou (spíš v přetížení než plném zatížení) jsem do nejprudšího kopce řadil "za dvě" - a vyjel. Jinak je vidět, že i takhle malý motůrek zastane hromadu práce a poskytne hooodně radosti a ještě za málo peněz za benzín. Na zvláštní způsob řazení a ještě bez spojky jsem si musel zvykat, ale netrvalo to nijak dlouho. Jednička je opravdu jen "rozjezdová" a další kvalty se tam sázejí jedna dvě. Úžasný je systém "kolečka", kdy za čtyřkou, při zastavení, následuje neutrál a pak zas jednička. Díky "poloautomatické bezspojce" je v podstatě jedno na co zastavíte, protože k jedničce na rozjezd se lze dostat buďto cvakáním dolu špičkou nebo patou, podle toho kudy je to k jedničce blíž.

Na rovince dokáže uhánět stovkou, takže nejsem žádná brzda provozu a jízda z města do města je v úplné pohodě. Ve městě je tahle motorečka jako ryba ve vodě. Hbitá, rychlá, uzoučká, lehoučká, takže máte pocit že spíš sedíte na kole než na motorce. A díky nízkému posezu a taky nízkému těžišti, se vrhá neohroženě do každé zatáčky, takže u téhle motorečky se žádný "proužek zbabělců" nekoná. Takže ovladatelnost na jedničku s hvězdičkou. A to vše za max 1,5 l/100 km za plnění Euro 5 !!! Baví mě jet na benzinku, dát "plnou", zaplatit stovku a drandit zas nejmíň celý týden.

Ve dvou se na ní samozřejmě jet dá, byť to není žádný cesťák. Je to takový dělňas na každý den a jízdu kamkoli, asi tak jak si to asi i pan Honda kdysi představoval. A pro mě samotného je to opravdu pohodová jízda pro radost. Občas se proletím po úzkých zatáčkovitých okreskách s pusou od ucha k uchu a nebo se jen tak pokochám krajinou s malým brumlou, který mi vrní před nohama. V každém případě mohu potvrdit, že tento stroj není legendou jen tak pro nic za nic.

Robert_T
Robert_T napsal 23.06.23 v 12:50 10b.

Krásný výjimečný stroj. A moc pěkně napsaná recenze Ať Ti motorka slouží a hodně šťastných km!

HQMario
HQMario napsal 14.06.23 v 20:29

Cabík, jak mu říkám, má 17 palcová kola jako dospělá mašina, takže i když je poměrně nízký, "hračkovitý" dojem rozhodně nebudí. Nechápu jak se se svou výškou na Gromíka poskládáš, zdá se mi mnohem menší než Cab. Původní thajské "užovky" = pneumatiky jsem vyměnil za Micheliny, slibujou na předku nájezd 30 tis. a vzadu 20, tak myslím, že mě ty gumy přežijou ale určitě na nich sedí mašina líp. DÍk za komentář a přeju hodně šťastných kilometrů na Gromu.

ruinin
ruinin napsal 14.06.23 v 14:26

Chtěl jsem jí koupit v roce 2020, to byla bez zadního sedla. Ale měřím 185cm a seděl jsem moc vepředu. Potřeboval jsem se posunout víc dozadu. V roce 2021 jsem koupil hondu grom, která má sedlo spojené, takže můžu sedět jakkoli vzadu, takže s mýma dlouhýma nohama se v pohodě na grom poskládám. Motory mají oba stroje identické, jestli se nepletu. Grom lítá jako čert, ale s kolama dvanáctkama si člověk musí dávat bacha, aby nezapomněl, že sedí na motorce a ne na hračce. Když nedělám blbosti já, gromík se chová rozumně jako větší motorka. Super cub bude klidnější povahy, tipuju.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 13.06.23 v 18:22 10b.

HQMario
HQMario napsal 13.06.23 v 14:35

Nechápu to, já ji objednával začátkem prosince 2021 a dorazila až v březnu 2022 a prodejce mi říkal že z objednaných pěti kusů dostal jen jeden...a jak píšete - za tuhle cenu... Vím, že by za to byl skútr s úplně jiným úložným prostorem i výbavou, ale na druhou stranu šly ceny motorek všeobecně nahoru, takže jsem si řekl... "co se dá dělat" a prostě za to ty peníze dal. A opravdu nelituji. Moc děkuji za komentáře