renocar_unor

Honda Super Cub C125 (2020)

Vlastník čapínoooo
Vloženo 18.11.2021
Aktualizováno 18.11.2021

Malá zábavná retro-věc co není pro každého.

Motorka koupena od AB Motorcycles

První dojmy - První dojmy? Fichtl :D Hned jsem si na něj vzpomněl... Jinak je to snadno ovladatelná a příjemně lehká a hbitá motorka. Výkonem neohromí, ale motor by měl být nesmrtelný.

Motorku bych doporučil pro - Spíš někomu kdo už na motorce seděl, ale nechce nic velkého a zároveň mu není tolik líto peněz. Měřím 178cm a ze sedla pohodlně dosáhnu oběma nohama na zem. Nový letošní model, resp. 2022, má už i sedlo pro spolujezdce. Modely18-20 jsou jednomístné!

Doplňky na motorce - První přišel plexi štít od Puig, v osmdesáti už je to celkem hukot, motorka nemá z výroby žádný, a i do deště se hodí.
Pak jsem koupil originál zadní nosič, který je ve tvaru znaku Hondy (pro auta, zajímavé).
Trochu úlet je zadní zástěrka ala cílová vlajka, tady mne inspirovali majitelé z Asie :)
Poté ještě zadní top box Kappa 32l, ten byl nutnost a za hubičku.
Pro většinu uživatelů bude asi nutnost rozšíření zrcátek, jsou hodně úzká stejně jako řídítka takže si koukáte akorát tak na ramena.
To je zatím vše, ale ono se na jaře určitě ještě něco objeví :)

Ono to začalo takhle:

Vždycky jsem měl víc než jedno auto. Od roku 2010 víceméně jen Hondy, z nouze jsem potřeboval rychle auto a na Jarově byl tenkrát Civic 2000 s najetýma 37k km po panu doktorvi. A už to jelo.. Accordy, Legendi, Preludy. Jenže provoz po Praze a vůbec obecně začal stát za prd. Takže jsem obratem prodal jedno auto navíc a začal přemýšlet nad jednou stopou.

Při prohlížení stránek (překvapivě Hondy :) ) co se vlastně nabízí pro nemajitele "plného" Áčka, vlastně žádného Áčka, a zkouknutí cen v autoškolách bylo jasno, do města a okolí mi stačí něco do 125 kubíků. Ostatně jsem na motorce neseděl přes dvacet let. Ale co dál.. všechny skútry vypadají stejně, to je pro majitele Legenda z roku 1995 nuda. A pak jsem tu "věc" uviděl, láska na první pohled. Snad i proto, že jsem jako kluk jezdil na červeno bílé Jawě 50/20.

Super Cub!! Co to vlastně je? A začalo hledání. Historie skoro dechberoucí, "retro jako prase", přes sto miliónů vyrobených kusů. Vstřikování, čtyřtakt, téměř klasická koncepce dole naležato uloženého jednobuchu (opět fichtl :) )
No tak dobře, cena jako za dva skůtry, ale co už, aspoň to trochu vypadá jako motorka. Takže kde ho mají.. nikde?! Obvolal jsem celou republiku, ale kupovat motorku v létě kdy dobíhá prodej loňského modelu a nový se teprve čeká nebylo dobrý načasování. Co teď? Aut z ciziny už jsem koupil dost, tak co mrknout za hranice. A co čert nechtěl, v Degendorfu (DE) co by kamenem dohodil od Šumavy byl jeden nový červený na prodej. Zkrátím to, povedlo se. 2. srpna bylo přihlášeno (po měsící od dovozu) a hurá do provozu..

Jízda: první jízda z okraje Prahy, kde byla motorka u rodičů v garáži, do města proběhla hladce, až nečekaně po těch letech. Trošku nezvyk bylo řazení (Ok, je to vlastně manuál, což je u Béčka špatně, ale páčku spojky to nemá a v malém i velkém TP o tom není ani zmínka, takže.. :). Nahoru to bylo snadné, povolíte plyn a šoupnete tam další kvalt, ale co dolů? Nebudu lhát, YouTube je mocný! Prostě zároveň s podřazením švihnete s plynem a hle, jde to. Jinak se totiž zadní kolo smýkne a motorka taky není zrovna šťastná.

Jinak je motorka lehká, úzká, vcelku obratná. Díky velkým kolům a skoro až moc měkkému odpružení pohodlná i na kostkách.
Trochu problém bylo zjištění, že úložné prostory prostě nejsou. Maximálně na nářadí a servisku. Takže šel na nosič kufr a je vyřešeno..

První neradost nastala celkem záhy, špatná přední guma z výroby. Rozdíl 40gramů byl hodně znát už od padesáti. Takže zkusíme jiný gumy. Michelin City Pro, skvělé recenze, trojí ochrana proti propíchnutí. Problém zmizel, naštěstí.

Zatím mám najeto málo, ostatně v každé recenzi se dozvíte, že strop na jeden zátah je 50km, pak už vás brní zadek. Jednoválec je holt vibrátor. Ale nemůžu říct, že by to bylo tak zlé. Řídí se krásně, kam jí nakloníte tam zatočí. Jen by to chtělo lepší přední světlo. Všechna včetně hlavního jsou diodová a zrovna to přední mi přijde, že svítí skoro stejně jako to na osvětlení RZky.

Když to shrnu tak mi zatím dělá jen radost. Spotřeba je 2l po městě (o deset míň než Legend), není to tuctovka a je zábavná :)

Dzawar
Dzawar napsal 03.07.23 v 12:52

Jen k té nabíječce , pokud je to dělaný stejně jak wave tak nastartuješ i z totálně vybitou baterkou , tj. na úplnou nulu a to pouze nakopnutím . Nabíječku můžeš zahodit na tuto moto . Má oddělený okruhy asi 3 . Na jednom je +12V bat / brzdy , blikry , na druhém obrisovky na přední světlo / -12V jedna půlvna pulsní a na daším zápalko a asi i čerpadlo ...

eibenberger
eibenberger napsal 20.09.22 v 15:55 10b.

Aktuálně jsem 2022 viděl v Turecku nový za cca 40 tisíc. Chápu nižší kupní sílu Turků,ale to bych se prostě posral... moc se mi líbí, to řazení je super, takže 10b

pajapaja
pajapaja napsal 04.06.22 v 20:18 9b.

puffybodie
puffybodie napsal 30.03.22 v 17:45 10b.

Super Dalsi majitel v databazi. Ja pokukoval po jine barevne kombinaci, dokonce jsem na ni i sedel u prodejce tady, ale diky nemoznosti nastavovani riditek to bylo pase, protoze jsem se nevlezl pohodlne a vyhrala to Honda Monkey

V Thajsku a Japonsku na tyhle prcky sezenes doslova a do pismene uplne vse.

Jinak ted koukam jako na zjeveni na novy ST125 Dax (to musim taky zkusit ) a bohuzel Trail Hunter stale nikde...

JardaBar
JardaBar napsal 20.03.22 v 10:15 10b.

Super Cub na "liťácích" Je to rachot.