Royal Enfield Scram 411 (2023)

Vlastník bumla
Vloženo 28.2.2024
Aktualizováno 2.3.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 7 záznamů

Targus
Targus napsal 27.03.24 v 14:36 10b.

Jsi mi nějak utekl, takže tady máš těch slíbených!!!

Ještě všeobecně k těm řídítkům. Je méně pracné a nákladné rovnat řídítka, než léčit prasklé brejle, anebo měnit krk na rámu.
Dost černého humoru. Pokud si netroufáš řídítka udělat, dá se určo něco pohodlnějšího a trvanlivějšího sehnat přes Alíka.
Ať ti to hezky jezdí!

bumla napsal 02.03.24 v 18:48

Tak jsem přidal pár fotek. Další časem, až bude co fotit, třeba až si zase něco vymyslím (třeba kryt zadního brzdového válce).

Motorka na sváry nejezdí, to je fakt. Nicméně by člověk čekal že to bude vypadat lépe než mé panelce Né vážně, toto mi nějak extra nevadí, dokud to drží po hromadě.

Na přetažení hlavy vypadá že netřeba sundávat nádrž. Přístup patří rozhodně k plusům této motorky.
Lak motorky jako celku je v pohodě. Jde spíš o drobnosti. Obecně lak moc neřeším, pač se jen vozí. Stačí se podívat na moje MSXko a všem to je jasné. Důležitější je technický stav. Když už někam jedu, tak se chci i vrátit. Obvykle

Řídítka jsou měkké, to je spíš fakt, než zásadní kritika. Jediné co z toho plyne, že je ohneš i když lehneš při skoro nulové rychlosti. Mě spíš více štve ten tvar, ale buď si zvyknu, nebo je vyměním. Nebo vyměním zase celou motorku, jen nevím za co. Já když něco vybírám tak to stojí za to. Asi jsem cvok

A popravě, řekni mi kdo není cvok. Tedy podle mě jsou to všichni motorkáři. Logicky vzato. Většina motorek žere jako auto. O ostatních nákladech ani nemluvě. Fouká a prší na tebe. A když to někam napereš, tak to sakra bolí. Přesto se podívej kolik lidí jezdí

Targus
Targus napsal 01.03.24 v 13:24

Hele, deset ti dám, až přidáš nějaké fotky, nejlépe z druhé strany motorky.

Já vím, že jsem cvok.

Jinak děkuji za sepsané bolístky, tak nějak by podle mého názoru měla vypadat recenze.

A k těm bolístkám:

Ještě jsem neviděl motorku, která by jezdila na SVÁRY! Vždycyky ty sv*ně chtěly futro do nádrže.

Olej zpod hlavy - co takhle provésti preventivní shoz nádrže a vyzkoušet dotažení šroubů či matic držících hlavu na správném místě nějakým momenťákem?

Já vím, že jsem cvok.

Špatný nástřik - to už jsem taky četl milionkrát.
Rezaví to? Jestli ne, neřešit. Až to zkrosíš v lese, bude ti hezký lak na dvě věci.
A pokud tě to sejří, existuje smirkový papír zrnitosti 4000. Tím srovnáš lak do roviny a pak ho zaleštíš obyč. lešticí pastou. Dělám to tak naprosto běžně s dobrými výsledky. je to určitě rychlejší, než dělat další vrstvu laku.

Měkká trubka na řídítkách
Až se ti opře do břicha, bude tvrdá až moc.
Kdysi jsem měl taky představu hustých řídítek - jedině hrazďáků, protože zneuznaný mistra světa.
Pak mi motka padla (ho*no - padla i se mnou) a přišlo na řadu rovnání, případně nákup nových řídítek.
Padlé hrazďáky už nesrovnáš, bude to vidět...

Já vím, že jsem cvok...

Čekám na ty fotky!

bumla napsal 29.02.24 v 22:00

Bohužel jsem ji kupoval v zimě. Takže prohlédnout, nastartovat, ale bez zkušební jízdy. Ono stejně bych musel na ní jet dále než jen pár metrů, abych ji mohl nějak objektivně zhodnotit. Nu což, původně jsem ji chtěl koupit novou a ještě štěstí že jsem to neudělal Nakonec ty jsi také nekoupil TransAlpa, přesto že z mého pohledu je to motorka které nic nechybí. Tedy nikdy jsem na ní nejel, abych to uvedl na pravou míru. Je prostě vidět, že ideální motorka neexistuje a každému vyhovuje něco jiného.

motosvět
motosvět napsal 29.02.24 v 20:57

Aha nesedla, a tys ji nevyzkoušel? Já chtěl moc TransAlpa šel složit zálohu a nakonec se svezl a byl konec...

bumla napsal 28.02.24 v 23:12

Hondu jsem prodal, protože mi prostě nesedla. Neříkám že se mi nelíbila. Těžko se to vysvětluje. Byla sice výkonnější než Scram, ale chyběl mi takový ten plynulý zátah. Také mě z ní dost bralo zápěstí (Myší nemoc - Karpály) a pár dalších drobností. Samozřejmě nic proti Hondě (stále má oblíbená značka). Rozhodně Hondě z Thajska věřím více než čemukoliv vyrobenému v Indo-Číně Docela by se mi líbilo, kdyby Honda udělala modernější SLR 650. Já si prostě na ty jednoválce potrpím. Asi nějaká úchylka

motosvět
motosvět napsal 28.02.24 v 20:38 10b.

Proč jsi tak rychle prodal Hondu CB 500 X? Mě se líbí a kde kdo ji má rád.
Ať ti Indíán (Ind) jezdí a dělá radost.