Royal Enfield Scram 411 (2023)

Vlastník Vlnič
Vloženo 13.3.2024
Aktualizováno 13.3.2024

Dámy a pánové tohle je Hetfíld! Naprosto "hutný" bajk ze kterého šílí svět (úplně celej, fakt nekecám) a v motocyklovém světě si jede svoji lajnu. Kdo nevěří ať si ho běží vyzkoušet. Takhle to je.

Motorka koupena od FIRMA:Warmup Motocentrum (Liberec II - N

První dojmy - První dojem byl jednoznačně pozitivní, protože jsem tak nějak věděl, co od něj čekat, neboť jsem tento hi-tech kousek objednal na základě zkušební jízdy na Himalayanovi, z které jsem byl naprosto vysmátej.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce, který už zná lecjaký jezdecký trik a fígl

Doplňky na motorce - bástry acerbis

Zajížděcí fáze, dámy a pánové, tak jak ji má napsánu Ind v příručce je snad jen pro největší masochisty a vydrží to jen jedinec s odhodláním nejvyšším plnit psané pokyny, což já nejsem a stroj tedy považuji za zajetý.
Bystří pochopili že zajíždění znamená jediné, ano, koupil jsem si tento motocykl jako zbrusu nový, neboť jsem chtěl tento white flame a přes to nejede vlak. Já jsem totiž viděl recenzi Ryana z kanálu F9, víme, kde jezdil na white flame a když ta recenze skončila, tak jsem nahlas řekl, tohle si koupím. A muž drží vyřčené slovo

Takže proč jsem to vlastně koupil? No protože to je Hetfíld a tím je to snad dostatečně vysvětleno. Pokud se to někomu zdá jako nedostatečně, tak já vám to rozeberu a detailně přiblížím.
Když jsem se tedy rozhodl pro white flame a nákup nového stroje, tak jsem si řekl, že půjdu rovnou do nejvyšší varianty GT PRO, což znamená že je vybavený vším, na co si jen vzpomenete. Má to všechna kola, všechny stupačky a všechny nezbytné ovládací prvky zajišťující bezpečné ovládání tohoto stroje za provozu. Takže je tam ABS (to tam fakt je), plynule nastavitelná (jedna!) palivová mapa, které zahrnuje úplně všechny režimy od Road, Rain, Street, Racing až po Off road a je nainstalovaná do plynové rukojeti a jednotlivé jízdní režimy se aktivují jednoduše tak, jak za plynovou rukojeť taháte - otáčíte jí. Takže nemusíte jak kreténi hledat něco v menu a trávit čas tím, že něco přepínáte. Ne. Ind to vyřešil takhle elegantně a sofistikovaně a divím se, že se tomuhle řešení nevěnuje víc firem. Úplně perfektní vychytávka je přiblikávání směrovek do zataček! (doporučuju) A všechno je završeno plně vybaveným budíkem, ze kterého se naprosto vyčerpávajícím způsobem, kromě otáček motoru , dovíte úplně vše! A řekněte mi prosím Vás, které jiná motorka Vás při pohledu do zpětného zrcátka upozorní, že Objects in the mirror are closer than they appear. He?

No a k jízdě samotné! To je rauš ty vole! Tedy dámy a pánové. Prostě skoro 25 koní z obsahu 411 ccm tohoto dlouhozdvihu se dvěma ventily na válec je prostě nářez a je to přesně to, proč mu říkám Hetfíld a používám slovo "hutný". Nebrzdí to úplně špatně a podvozek je tak nějak dost tvrdší, ale ono se to všechno rozhejbe a hlavně ten motor to všechno přebíjí. Četl jsem různě výhrady k tuhosti spojky, ale za mně na dva prosty a bez připomínek, teda kromě té, že nějaký předprodejní servis tam moc neproběhl, protože tam byla nastavená z výroby indická vůle, která, se přiznám, mi úplně nevyhovovala a nastavil jsem ji do Evropského standardu.

Takže, dámy a pánové, toť úvodní text k Hetfíldovi a pokud hledáte motocykl, či spíše existující esenci a zhmotnění stroje kterým se obecně říká motocykly, tak tento je jeden z nich. Tohle si na nic nehraje, tohle je motorka.

Jofré
Jofré napsal 20.03.24 v 20:38 10b.

No takže nakonec Indové našli nejlepší způsob nastavování map výkonu. Jestli si to hned nezajdou patentovat, tak s tím přijdou za chvíli i ostatní a ušetří mraky peněz za tu protivnou elektroniku.

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 17.03.24 v 18:54 10b.

Moc pěkný stroj

Vladounreal
Vladounreal napsal 17.03.24 v 07:59 10b.

Tak ty jsi svou radost pro tento Hetfild stroj vystihl úplně a popis těch palivových map není co dodat.
Tak jen užívej k samé spokojenosti

jirda6
jirda6 napsal 16.03.24 v 15:28

tak ať jezdí !!!
super popis

callowsick
callowsick napsal 15.03.24 v 12:42 10b.