Moto Guzzi V85 TT (2019)

Vlastník MGEV
Vloženo 9.2.2024
Aktualizováno 9.2.2024

Úžasný motocykl, který mi padl pod zadek, na první dobrou.

Motorka koupena od První Kozí Sušice - 30 let se znám s Honzou Průchou a všechny MG, které jsem měl byly vždy v dobrých rukách Jirky Staňka - chef mechanika z "Kozího chlívku".

První dojmy - Pro moje cestování, kdy nevyhledávám dálnice a jízdy typu "300 z místa" se jedná přesně o stroj, který zvládá cestování kdekoliv s naprostou pohodou a přitom elegancí. Od jara 2020, kdy jsem pomáhal rozvážet po ČR roušky a jiné prostředky, tedy za totalitního covidu, jsme se s "Italkou" ve vší pohodě dostali všude, kam bylo potřeba. Takže moje první km byly vlastně záminka, jak si "Italku" začít užívat. 2 roky jsem jezdil sám a nebyl žádný problém.

Motorku bych doporučil pro - Každému, kdo má k této značce blízko a hodlá jezdit na pohodu s motocyklem, který ho nezradí a nemá žádné enormní nároky.

Doplňky na motorce - Samozřejmě, když jsem se s "Italkou" seznámil, a sledoval, jak si každý na svém TéTéčku dělá rozličné úpravy, nedalo mi to a začal jsem si také "vymýšlet" . Pravda, už z výroby jsem objednal kufry, přídavná světla, komunikační jednotku MIA pro GPS a propojení s App v mobajlu, ale to po nějakém čase bylo málo. Následovala výměna plexi za větší. Jo, pravda. U plexi - origo od MG, nebyla dobrá volba. Po nějakém čase se začala po obvodu štípat. Objevily se takové drobné prasklinky. Reklamace proběhla bez problémů a došlo na výměnu za nové - bezplatně v rámci záruky. Teď po dvou letech je to plexi na tom úplně stejně. I když jsem měl do konce prosince 2023 prodlouženou záruku, už neměním. Vidět přes to je, tak to neřeším.
Pak už následovala výměna za svody a koncovku zn. mistral, Nastavení softwáre a od té doby jezdí nějak líp, když je studená, tak po nastartování necuká, neškytá a hlavně! Míň "žere".

Tenhle typ motorky byl pro mne jediná volba. Když jsem si ji na jaře 2019 v Sušici vyzkoušel, měl jsem jasno. Už ne tolik chromu, ne tolik leštění, ale ježdění. Myslel jsem si. Ale stejně se o ni starám, jako o vlastní. Po každém tripu zkontroluju - vylovím, odbahním, umyju, osuším, vyleštím.
Je jí jedno, kde jedeme. Všechny typy cest si zmákne a nechá si líbit spoustu mých nedostatků a pomůže. Má vynikající jízdní vlastnosti. Úžasně sedí v zatáčkách, jak by jela na kolejích. Neřeším, jestli jedeme na silnici super nebo po rozmlácené místní komunikaci.
Od r. 2022 jezdím zase ve dvou a světe div se, "Italka lítá, jako by můj batůžek ani nebyl. Takže i ve dvou dokážeme poletovat bez omezení. Dnes (únor 2024) má "Italka" nalétáno necelých 28 tisíc km a neměl jsem s ní žádný problém. Jezdím do chlívku na pravidelné kontroly.
Nejsem mechanika a nepletu se do věcí, kterým nerozumím, a tak to nechávám na Jirkovi, který má zlaté ručičky. Nešetřím na výměně těsnění nebo jiných detailech. Chci, aby "Italka" měla vše co má mít. Takže mám jen pozitivní dojmy a doufám, že "Italka" vydrží i nadále bez zvláštních požadavků a bez problémů.
Dodnes splňuje vše co od ní očekávám. Není náročná, slouží věrně, neodmlouvá, nehádá se, prostě značka ideál.

spike-cz
spike-cz napsal 23.02.24 v 12:43 10b.

Causus
Causus napsal 20.02.24 v 23:57 1b.

Body ti dát kvůli komentářů musim. Asi jsme na stejné lodi ohledně značky,ale za totalitní covid bych tě nejraději poslal do prdele. Pokud si to myslel jak si to napsal,tak doufám že tě na vyjížďce nepotkám. A pokud si to myslel jinak, tak mi to vysvetli.

MarioV2
MarioV2 napsal 12.02.24 v 09:18 10b.

Nemám rád modrou barvu, ale tahle té V85TT sekne až neskutečně! Pěkné to máš. Kolama dolů!

Jenda1319
Jenda1319 napsal 11.02.24 v 01:40 10b.

Ano, když kozu, tak jedině z První kozí... Honza, Jirka a Vendulka jsou TOP... Nic není problém... Mám úplně stejné zkušenosti mojí V7 a teď i s novou TT...

Milan1963
Milan1963 napsal 09.02.24 v 22:03 10b.