KTM 390 Adventure (2020)

Vlastník pavkre
Vloženo 4.2.2024
Aktualizováno 8.2.2024

Najednou jsem měl pocit, že je to to co hledám, jako protipól k mé první motorce v garáži.

První dojmy - Ježíš, je to nějaký vysoký!? Ale pocitově lehká... Rozjezd, vyklepanej jak ratlík, abych to na zkušební jízdě u prodejce nepoložil. Ty jo, na 390 to jede super, ochrana proti větru jak ji neznám ze svého naháče, brzdí dobře a vůbec není tvrdá jak ta moje! Super, navíc podvozek se dá celý štelovat. Na menší cestování a polňačky to půjde. Tak jo, nechám tomu pár dní, ale asi ji beru!

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv kdo ji chce. Pro menší postavy moc asi není, je vyšší.

Doplňky na motorce - Padací rám KTM
Ochrana motoru
Ochrana světlometu
Kovový držák mobilu DR2
Brašny do rámu KTM

Chtěl jsem něco na doplnění mé nahaté motorky, která je na mě pocitově poměrně těžší a je taková tvrdá na rozbitých površích. Takže nějaký malý adventure, a ne moc drahý na první krůčky mimo asfalt. Nadchlo mě jak příjemný je podvozek, navíc dobře stavitelný, ochrana proti větru dobrá, i když by to mohlo být asi ještě lepší při rychlostech nad 100 km/h. Motor je fajn, je lepší ho točit, ale jede pěkně, spotřeba lehce přes 3l. Převodovka dobrý, akorát tam těžko dát neutrál po zastavení např. u semaforu. Pocitově se mi zdá poměrně vysoko sedlo, ale dá se to, je to o zvyku. Vibrace jsou ve stupačkách, ale moc mě to netrápí. Na menší cestování se mi osvědčila.