Moto Guzzi V85 TT (2023)

Vlastník KajinTheRuber
Vloženo 24.12.2023
Aktualizováno 21.3.2024

Italsky traktůrek :) kamínka, kráska

První dojmy - Design je perfektni mix moderniho a retra, libivý zvuk, pohodlna, vodí se jak kolo, taková hodná motorka, v chladnejsim pocasi hřeje na nohy :)

Motorku bych doporučil pro - Vlasntě i začátečníkům, někomu kdo hledá motorku na víkendový výlet, je to motorka na kochání, když máte rádi oldschool projev motoru.

Doplňky na motorce - Handguards Barkbusters, Wind deflektor na nadrž https://debyltech.com/products/ Puig travel štítek - to je must. OEM štítek je fakt strašnej, Ermax byl lepší a Puig je nejlepší. Zrcátka Rottweiler Performance Mirror Mounts (WITH rally-motor arrow mirrors), SW Motech rack a K&N Filter.

Můj předchozí stroj by moderni maxiscooter Tmax což je dobrej stroj na rychle přesuny po měste ale min vhodny na jezdeni po vedlejsich cestach po venkove. Na konci leta jsem tedy vymenil Tmax za Guzzi a jsem rad. Guzzi je pohodlna motorka s takovym agro projevem motoru. To mi vubec nevadi, naopak se mi to libi. Na manevrovani na miste mi přijde že ma těžiště trochu vic nahore - asi ta 20l nadrž a tvar motoru do Y. Už jsem z ní jednou upad před hospodou, takže pozor na předdní brzdu u těch manévrech v super pomalých rychlostech :). Musím ale říct že jak se rozjedu tak tenhle pocit zmizi a řídí se lehce - jako kolo:). Naopak mi přijde že diky tomu hezky pada do zatáček. Nejsem moc zkušenej jezdec a tak mi příjde že výkonu má tak akorát aby mě nedostala nekde do problémů :)

Často jezdím se svoji pani a té se zdá Guzzi o hodně pohodlnější oproti Tmaxu. Oba si take pochvalujeme ten teply vzduch co nam fouka z motoru na nohy a tak tam kde se nám zdálo na Tmaxu drive chladno ted je to na Guzzi ok. Behem podzimu jsem šel take do BMW vyzkoušet velke GSA 1250. To nebudu porovnavat protože ta motorka je o třídu výš ale chci říct že GS ti po chvili jízdy říká - vem mě na dálnici, pojedem 140 km/h a ujedem aspon 500 km a Guzzi ti říká, pojd, sjedem z dálnice a pojedem bloumat okreskama prozkoumat ty vesničky a dojedem na nějaký kopec, třeba na rozhlednu a budem koukat do kraje - a to podle me přesně vystihuje co Guzzi nabizi.

Jinak skvělej popis motorky a hodně postřehů od chlápka co si koupil tuhle motorku a jel na ní domů 5.000 km najdete (v angličtině) tady: https://www.advride...-in-21-days.1691855/

Jenda1319
Jenda1319 napsal 07.02.24 v 19:31 10b.

Pod tu poslední větu v tvém hodnocení se 100% podepisuju;)... Etna Nero je best of TT ;)...

Fido003
Fido003 napsal 31.12.23 v 17:01 10b.

Je to nádherný originální stroj

elvis78
elvis78 napsal 31.12.23 v 14:11 10b.

je parádní

Podas
Podas napsal 25.12.23 v 08:19 10b.

Jednou Guzzi, navždy Guzzi

vencysta
vencysta napsal 24.12.23 v 20:15 10b.

Super volba