Kawasaki KX 250F (2004)

Vlastník stojnak16
Vloženo 31.10.2023
Aktualizováno 31.10.2023

Můj sen mít ostrý kros, trošku zhořknul.

Suzuki RM-Z250: Nic co by za ty peníze stálo

První dojmy - Raketa, první kvalt dlouhý, jak týden do výplaty. Po prvních pár MTH pořád strach, ale už si zvykáme.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo už má něco najeto.

Doplňky na motorce - Kryt předního kotouče, lámací páčky

Kawu jsem si koupil od kamarádovo kamaráda s tím, že 5let stala a byl dělanej vršek motoru. Nebyla možnost se svést, jelikož zadní duše byla off, no a tím se asi do toho začlo sypat, ale když si to tak vrátím zpět, koupil bych ji znova.

Po příjezdu domů, koupení nové duše a výměny oleje (to byl hnůj) mě čekala první jízda. Nadlábnout, zahřát a po rozjetí sem byl z toho dosti vyplašenej, ale šťastnej. 1-2-3 a nechápal jsem, jak to tahá. První dojmy byli, že si budu dlouho zvykat, ale opak byl pravdou.

Najeto 3MTH a začli problémy. Studený start, skáču na tom, jak koza a ta potvora ani prd. No a za tepla už vůbec ne. Zatím jsem neřešil a když šlo fakt do tuhého, tak se to roztlačilo a čekali jsme na horší počasí, aby šla k servisákovi.

Najeto 5MTH a další problém. Voda v oleji. Po laborování v dílně u pivka a koukání na kawu, jak husa do flašky, jsem se rozhodl sundat vodní pumpu. Po oddělaní krytu a vyndání vrtulky, jsme zjistili, za prochcává gufero a dírka kudy by šla voda ven a ne do motoru, byla zalepená silikonem. Koupena sada sedla a defakto nejlacinější a nejrychlejší oprava.

Najeto 7MTH. To startování už nedávám, jede k mechanikovi.
Po 5ti hodinách telefon. Ventily seřízené, přijeď si proto. S vidinou toho, že teď už se bude jen tahat a kypřit zem jsem vyrazil. Po promluvě s mechanikem, kdy jsem myslel, že mi jebne, jsem měl dvě možnosti. Prodat s tím, že je to vrak a někoho napálit nebo motor na go. Bylo mi to líto prodávat, přeci jen můj sen a nejsem svině abych někoho napálil, tak jsme se rozhodli udělat go. Motor vyndán v říjnu 2022. ?

Březen 2023, motor hotov. Ventily off, klika namlácená, jak řízek k obědu, olejové pumpy už dávno nepumpovali, takže se divíme, že se to neraflo. Nebudem to zdržovat, prostě v motoru je toho více nového než původního. S tím vším dělaný zadní centrální tlumič, plasty a blbosti, co jsem chtěl, aby to i vizuálně vypadalo, tak jsem do toho spadl za 70k. Teď už to bude jen lepší.?

Řijen 2023 najeto 20.5MTH sezóna nebyla špatná. 2 horší pády kdy při prvním to odskákal zadní kotouč a řidítka, druhý pád jsem odskákal já s prasklým kloubem na palci, ale za tu srandu to stalo. Teď nás čekají přetěsnit přední vydle a přezout zadní drapák. Už jsme si na sebe i nějak zvykli a učíme se wheelie, zatím max 7-12m, doufám, že napadne dost toho bílého bordelu ať je i v zimě nějaká sranda. Na příští sezonu je v plánu výměna komplet zadního kola a snad se podaří sehnat nějaká laděná koncovka.

_KARLOS_
_KARLOS_ napsal 31.10.23 v 19:27 10b.

Je to dělo