Honda CB 500X (2023)

Vlastník Ricm0ndo
Vloženo 12.10.2023
Aktualizováno 12.10.2023

Prijemná prvá velká motorka. Prijemný posed, dostatok výkonu a parádny dizajn.

Motorka koupena od Motor-Car Bratislava

KTM 390 Adventure: Nedôvera v KTM, motor jednovalec, drahšia jak CB500X
Honda CB 500F: Pôvodne som chcel naháča, ale v porovnaní s X-kom omnoho tvrdší podvozok a žiadna ochrana proti vetru.
Kawasaki Versys-X 300: Lahký obratný dvojvalec, ale nakoniec ma odradil veľmi točivý motor a to, že sa u nás už nepredáva nová.

První dojmy - Motorka mi veľkostne sadla jak uliata, mám 180cm a 70kg. Príjemný záťah v stredných otáčkach a zábavná špička vo vyšších. Chcelo to určítý čas na zvyknutie si, presedlal som zo skútru, ale za 1700km sme sa už celkom zohrali a kilometre rýchlo pribúdajú.

Motorku bych doporučil pro - Pre kohokoľvek kto jazdí na motorke denne, či už práca, výlety, mesto, diaľnica, okresky, asfalt alebo šotolina. CB500X môžete zobrať kamkoľvek.

Doplňky na motorce - Momentálne vyššie plexi od Kappa, to sériové je dobré tak na dizajn. Pripravené na namontovanie sú kryty rúk, centrálny stojan a origo 12v zásuvka.

Na prvý pohľad krásná motorka. Nieje to čistokrvné ADV-čko, ale skôr cesťák, čo zvládne polňačku a lahší terén. Model 2023 posunuli inžinieri v Honde na ešte vyšší level, upside-down predná vidla, dva kotúče v predu, no proste paráda.

Jak sa na nej sedí? Sedlo je prijemne mäkké, dlhé (dá sa na ňom pekne posunúť dozadu keď ide človek dlhšie po diaľnici), vzpriamený posed, ríditká sú prijemne vysoko. Na jazdu po stojačky sú ale aj tak ešte moc nízko. Podvozok je od výroby komfortne nastavený, zvláda naše cesty úplne bezproblémovo a aj pri športovejšej jazde si zachováva istotu a pekne drží stopu.

Motor je po 125ke obrovský upgrade, na bežné jazdenie sa nechá pekne točiť okolo 3-5 tisíc, pri rýchlejšej jazde mu treba dávať 6-8 tisíc, kde pre mňa poskytuje slušné množstvo koníkov. Vibrácie sú samozrejme prítomné, je to spôsobom uchytenia motoru, ktorý je súčasťou nosnej konštrukcie rámu. V spektre otáčok 4-7 tisíc ale nejsú vibrácie nijak moc otravné.

Brzdy brzdia za mňa fantasticky, príjemne a predvídavo sa dajú dávkovať, ABS je tiež veľmi pohodové a funguje spolahlivo.

Celkovo motorka pôsobí dospelo, kvalitne (ako je už u Hondy zvykom) a netreba sa báť tlačiť ju čo to dá. Motor toho znesie fakt veľa.

Ricm0ndo
Ricm0ndo napsal 17.10.23 v 12:41

Nazdar Snowball, áno fotka bola fotená teraz nedávno, 7.10.2023. Valili sme asi 250km po južnej strane JMK, CB500Xko stíhalo aj 1000r v zákrutach .

Snowball
Snowball napsal 16.10.23 v 21:42 10b.

Vždycky mě potěší, když mi někdo chválí moji motorku, díky Ty USD vidle a dva kotouče vpředu byly už na mém ročníku 2022, jinak celkem souhlasím se vším.
Vrtá mi hlavou ta fotka od Dukovan... to je opravdu vyfocené letos? Na mapy.cz je fotka prý z 31.5.2023 a ten černý pruh na té levé věži není: https://en.mapy.cz/...=49.0839355&z=16 Jel jsem okolo zrovna v sobotu, škoda že jsem si nevšiml, jestli tam ten pruh je teď

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 16.10.23 v 18:12 10b.

Parada!

valasek
valasek napsal 16.10.23 v 12:07 10b.

Je to týden, kdy jsem ji asi hodinu zkoušel u Moto Hlaváček v Olomouci. Moc příjemná motorka, necuká v nízkých otáčkách, vibrace jsem ani nevnímal, lehká, výkon je na 500 cm3 slušný! Užij si ji, ať přináší jenom radost!