KTM 790 Adventure (2023)

Vlastník pneuservisf1
Vloženo 6.9.2023
Aktualizováno 6.9.2023

Koupil jsem nový model 2023, bez toho abych ji viděl natož se svezl a byla to velmi dobrá volba, vzhledem k penězúm.

Motorka koupena od KTM Vlašim - Výborná komunikace, vždy vyšli vstříct.

První dojmy - První svezení bylo hned jako doma, motorka je od spodu až překvapivě hodná.

Vybíral jsem mezi novým transalpem 750 a KTM 790 Adventure, na přetřes ještě přicházela 890 Adventure R, ale rozhodla kasa, nechtělo se mi dávat o dost více a až čas ukáže jestli byla volba správná. Jsem zvědavej až se poprvé svezu na Transalpu 750, protože na živo a ve výroční barvě vypadá skvěle. Tahle faceliftovaná 790 Adventure vypadá o dost lépe než její předchůdkyně, jízdně nemůžu posoudit rozdíl, nejel jsem na ní. Jak jsem psal výše, od spodu je motorka až překvapivě jemná, najezdil jsem spousty kilometrů s 950 adventure a ten strašidelný (návykový zátah odspodu tam není, tím neříkám, že motorka nejede.. Pořád je to KTM a s výborně spolupracujícím quickshifterem letí kilometry nahodu opravdu velmi slušně. Brzdy jsou naprosto dostačující, výborně dávkovatelné, včera prvních 200km, zadek na to neříkal vůbec nic, takže asi taky dobré, uvidíme na delší cestě. Super je nádrž až dole, to těžiště dělá hrozně moc a motorka se nechá vést jako kolo působí velmi lehkým dojmem. Jedinné co trochu kazí radost, je opravdu tvrdší zadní tlumič, koukal jsem, že jde ještě malinko změkčit, tak uvidím. Jo a spotřeba u syrového motoru 4,5l za mě taky naprosto na pohodu. Trošku zaskočí mechanická hlučnost na místě, ale za jízdy je motor naprosto tiše a v 5tis ot. má 125 km/h, naprosto dostačující na dlouhé jízdy. To jsem se rozepsal

31081
31081 napsal 12.10.23 v 09:24 10b.

TRAVEX-BMW-GS
TRAVEX-BMW-GS napsal 17.09.23 v 15:08 10b.

Je to krásná motorka, měl jsem předchozí 790 R a byla to pecka a já jsem žádné cukání jak se všude píše nevnímal.Brzy to budu řešit.Ať dobře slouží,koupil jsi si krásnou mašinu ?

SennaAyrton
SennaAyrton napsal 09.09.23 v 10:44

Pokud vše funguje ok, ale…

zahadnytajemny
zahadnytajemny napsal 06.09.23 v 15:22 10b.

Gratuluji ke koupi Teď se líbí už i mně. Myslím, že za současné ceny je KTM 790 AD jedna z nejlepších koupí. Malinko láká i mě. Ale když si pustím nebo přečtu nějakou dlouhodobější uživatelskou recenzi KTM a vidím ten počet různých problémů, reklamací a "mušek", tak mě ta odvaha vyměnit současného japonce zase vždy přejde. Tobě ať slouží bez problémů...své zkušenosti, zde prosím průběžně piš

SJ90
SJ90 napsal 06.09.23 v 11:45 10b.

Dobá volba snad ten motor trochu poladili, protože ten první byl docela odpspodu ucukaný. Navíc letošní model vypadá moc pěkně.