BMW F 900 XR (2022)

Vlastník ondrablaha
Vloženo 23.8.2023
Aktualizováno 23.8.2023

Krásná sportovně-cestovní motorka

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice)

První dojmy - Paráda, maximální spokojenost. Krásná motorka co splňuje vše co jsem od ní očekával. Příjemný posez, rozumně pohodlná, dokáže být hodná ale na dynamic mód dokáže i hodně upalovat.

Doplňky na motorce - Zadní plotna a originální topcase

Poté co jsem loni měl drobnou nehodu se svou Hondou NC750X, kterou ale pojišťovna klasifikovala jako totálku jsem o motorku a vinou vykloubené klíční kosti přišel o sezonu a o letošní již nechtěl přijít. Dlouho jsem hledal co pořídit, v cenové kategorii původní Hondy toho moc nebylo a tak jsem začal lovit trochu vejš.

Hledal jsem dlouho co pořídit, vybíral jsem mezi Multistradou 950, Yamaha Tracer 9 a BMW F900XR a vybral jsem si dobře. Tracer se mi tak nelíbil a Multistrada by musela být S a ta už by byla o skoro sto tisíc dražší. Navíc na ježdění po Praze by asi byla i méně vhodná, větší, těžší a víc by topila. Báwo je super, proti předchozí Hondě NC750X nabízí nesrovnatelně jiné emoce, dokáže být podobně hodné, ale taky pěkně zazlobit :) Na motorce byly skoro všechny dokoupitelné packety, takže i hodně rozmazluje vším možným (dynamická ESA, jízdní režimy, kontrola tlaku v pneu, propojení s telefonem, automatická světla atd.).

Motorka byla koupena v červnu jako loňský model, který šel do provozu na podzim, najeto bylo jen necelých 4 tisíce kilometrů a měl to jen jeden člověk z BMW Motorrad centrály, takže lepší než předváděčka, kterou rajtovalo bezpočet lidí. Navíc cena byla lepší než kdybych čekal na předváděčky letošní, které byly k dispozici až v říjnu po sezoně a za vyšší cifry.

K moto jsem si rovnou dokoupil plotnu a topcase. Po zkušeostech s Hondou a jejím úložným prostorem jsem věděl, že chci mít možnost někam odkládat helmu nebo tašku a nemuset sebou drobnosti pořád někde tahat. Origo kufr je menší než neorigo, ale zase se tam krásně hodí, jen cena je mírně vyšší. Ale neorigo plotny nevypadaly nějak vábně a kufry tak nějak plastově.

Po prvních skoro dvou měsících ježdění bych si asi dovedl představit lepší sedlo, pokukuji po comfort seat od BMW a nebo o přešití stávajícího. Lehce mě láká i nějaký výfuk, například od MIVV, ale asi už do toho nebudu cpát tolik peníze a spíše jezdit.

Samíc
Samíc napsal 23.08.23 v 20:06 10b.

Nádherná