BMW F 900 XR (2021)

Vlastník MartinChva
Vloženo 26.11.2022
Aktualizováno 26.11.2022

Silničně cestovní motorka, radost na ní jezdit, zvládne město i dálky

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Group (Praha 10-Malešice)

První dojmy - krásně ovladatelná, lineární zátah, plno funkční elektroniky, bezpečná na dynamic pro režim má krásný zvuk

Motorku bych doporučil pro - Středně pokročilý jezdec, teoreticky i začátečník jen je potřeba dát pozor na snadný přístup k výkonu

Doplňky na motorce - zvýšené komfortní sedlo + gelová vložka
originální BMW Top Case
Spoiler motoru (vypadá sexy :) )
zvýšené kouřové plexi MRA

Je to má 2. motorka, první byla honda CBR500R (s tou jsem byl také spokojený, jen mi po čase začal chybět výkon),

Motorku jsem si vybral kvůli její univerzálnosti a vzhledu :) zlatá barva je na slunci nádherná, motorka dokáže jet 200 a stejně tak dobře zvládne i městský provoz. Jediné co mi vadilo byl nízký štít a tvrdší sedlo - nicméně tyto "neduhy" nebo spíše vlastnosti (každý má jinou výšku a jiný cit při posedu) jsem vyřešil hned během prvního měsíce gelovým sedlem a zvýšeným plexi od MRA. A hned jsem si dokoupil i top case na delší cesty - je to praktické a vypadá to velmi dobře. Je to ideální společník jak na krátké tak delší cesty, vydržel jsem na ní klidně 2 hodiny v kuse, pak jsem většinou zastavoval, protože kolegové na jiných strojích už to nevydrželi :)

Spotřeba je něco kolem 5 litrů (jestli to tedy někoho zajímá), poruchy nemá žádné (mám ji jen zatím jeden rok - RV 2021 podzim, navíc ji mám v garáži). Motorka se cítí nejlépe na cestách, ne že by městský provoz nebyl v pohodě, ale 100koní v něm člověk moc neprotáhne a jezdit pořád na dvojku nebo na trojku je trošku nuda :) . Ve vyšších rychlostech je stabilní a jistá, dálnici zvládá s přehledem, ale i přes vyšší plexi je v rychlostech nad 130 hluk, proto jsem spíše jezdil po okreskách a na dálnice se vydával jen z donucení nebo když jsem v německu zkoušel maximálku :)

doporučil bych ji klidně i pro začínající jezdce...jen je mít potřeba na paměti, že už má slušný výkon a že je potřeba používat hlavu, strašně snadno se člověk nechá unést a pak se jen modlí at to neodnesou papíry (a to jsem velmi klidný jezdec).

A ještě bych rád zmínili propojení s telefonem a s komunikací (helmou) - vše je naprosto bezproblémové a pak můžete mít v motorce i navigaci (sice je to přes appku od BMW, ale žádný stres je to naprosto dostačující) a ještě u toho poslouchat hudbu.

speroure
speroure napsal 05.01.23 v 17:59 10b.

Moc hezké barevné provedení Přeji mnoho spokojených km

MartinChva
MartinChva napsal 05.12.22 v 20:45

Rosta_89: uplně ještě v tom tady neumím chodit, tak napíšu raději i sem - zrcadlit nejde, ale přes bluetooth se spojíš s motorkou (a telefonem, případně i helmou) a pak funguje takové základní zobrazení jak hudby tak navigace. Mně to uplně v pohodě stačí nicméně Android Auto nebo Apple car play to není (nebo jak se to jmenuje :) ). Samozřejmě to můžeš vyřešit i tak, že si koupíš bud samostatnou navigaci, anebo držák a tam si připevníš telefon :)

Rosta_89
Rosta_89 napsal 05.12.22 v 20:19 10b.

Máš super vkus taky o ní uvažují. Jde propojit (zrcadlit) navigaci v telefonu s displejem na motorce?

petr13
petr13 napsal 01.12.22 v 06:43 10b.

FrogySkoky
FrogySkoky napsal 29.11.22 v 11:01 10b.

Moc pěkně napsáno,

mám sice silnější stroj z rodiny XR také ročník 2021, ale můžu podepsat vše co jsi o té své napsal. Měl jsem jí zapůjčenou a je to fajn motorka a v mnoha ohledech i překvapí - mile.
Uživej si jí a kolama dolů