BMW F 900 XR (2020)

Vlastník Pavel_AT
Vloženo 29.3.2020
Aktualizováno 24.10.2020

Zajímavá novinka - cestovní lehce sportovní moto.

Motorka koupena od FIRMA:BMW Invelt (Praha 5-Stodůlky) - Prodejce vcelku v pohode.

Triumph Tiger 900: Nikde nebyla možnost si sednout na sníženou verzi, dlouhá doba objednání.

První dojmy - Zatím dobre, velký rozdíl o proti 500 Honda Rebel.

Doplňky na motorce - 1) temer vse - neni z technickych vymozenosti jen kontrola tlaku v pneu
2) original bocni kufry
3) klin pod motor - zatim jen o nem uvazuji
4) doplnen original alarm

Průměrná spotřeba - 4.55562 l/100km

S Rebelem(predchozi moto) jsem trochu cestoval a dálniční přejezdy nebyly zrovna zazitkem a tak jsem hledal neco zajimaveho. Líbí se mi průběh dvouvalcovych motoru. Také jsem hledal díky své výšce moto, kde uz tovarna nabizi snizenou verzi.

Najeto zatím moc nemám - ale po pár prvních km mám velmi dobrý pocit.

Tak je za mnou prvnich 300km a jsem tedy fakt spokojeny - moto jede fantasticky, zatim jedinou mochou na krase je, ze jsem nevyrostl o par centimetru nebo ze moto neni o par cm jeste nizsi. Jinak podvozek se mi zda velmi citelny, dobra odezva - mozna malinko tvrdsi. Motor na volnobeh vydava zvuky podivne, ale pri jizde a v otackach dost dobre. Prubeh motoru se mi zda take fajn, hezky to jede od spoda, ale neni to zadny zabijak. Na ostatni veci postupne prichazim, pokusim se postupne doplnovat.

10/2020
Dnes asi posledni letosni jizda a tak trochu bilancovani. Letos jsem ujel 6500 km - pro nekoho malo, pro me zacatecnika (stale se za nej povazuji) pekna porce kilometru. Vetsina kilometru byla po CR, ale i nekolik vyjezdu do zahranici (Slovensko, Alpy, Nemecko) a stale jsem presvedceny, ze jsem si nemohl koupit lepsi motorku - mozna mohl nevim, ale tahle je skvela - s Hondou Rebel nelze srovnavat a to i Rebel byl pro me uplneho zacatecnika urcite dobra brana do motorkareni. Bavorak je vyborna motorka pro zabavu, urcite toho umi vice nez ja dokazu (zatim), skvela pro cetovani i pro kochani (posledni dobou vynechavam). Mnoho lidi se pta na vykon - myslim dostacujici, nekdy az dost. Spotreba je zavisla na jizdnim stylu - od 3,8 l na 100 km az po skoro 6 l. Mam snizeny podvozek a i snizene sedlo - ma skvely tvar ale je docela tvrde - pro pristi rok si zkusim v BMW pujcit original nesnizeny nebo ho necham vytunit gelovou vlozkou. Objem dvou bocnich original kufru mi stacil, ale pro pristi rok se musim porozhlednout po necem vetsim na zadni sedacku - asi nepromokavy 50l válec - nechci topcase a nechci utratit majlant - planuji nejaky delsi vylet cca 20 dni az mesic. Motor je cinska vyroba - zatim bez problemu a jeho pruznost se mi libi - chtel jsem dvouval kvuli jeho vlastnostem a to jsem spokojen. Jedine co je trochu problem, ze to obcas hure startuje - BMW o tom vi a neumito vyresit - obcas proste musim startovat s plynem a pak se to hned chytne - zatim jsem nedokazal vypozorovat co na to ma vliv. Take jsem mel jednu zavadu - moto ma komplet automaticke LED osvetleni s bocnim prisvitem a jednoho dne se to zblaznilo a svitilo to na potkavacky porad bez moznosti vypnuti nebo prepnuti - oprava vyresena restartem ridici jednotky u prodejce - vse v ramci zaruky - takze zadny stres. Mam trochu stizene moznosti myti motorky a tak me trochu stve, ze blatniky jsou tak kratke, ze sebemensi louze znamena motorka jako prase, ale to je spis muj problem. Bavi me i aplikace od BMW a to jak navigace, ktera obcas me provede polnackou ale i sledovani jizdy (naklony, abs, trakce). Proste jsem stale nadseny, spokojeny a vlastne se mi libi, ze neni zatim moc rozsirena - malo se potkavam. Zkusenosti z letosniho roku mi dovoluji ji komukoliv doporucit.

CB1000R
CB1000R napsal 25.08.21 v 12:41

Krásný XRko, povedená barevná kombinace
Ať dělá jen a jen radost a vždy Tě doveze v pořádku tam, kam si vysníš

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 20.03.21 v 14:25 10b.

Krásný stroj, taky o ní uvažuju... děkuju za zkušenosti.

BorisVTR
BorisVTR napsal 14.11.20 v 09:31 10b.

Nádherný stroj. Preju hodne pohodovych km a dávam 10b

i3ii
i3ii napsal 07.11.20 v 07:28

Čau Pavle, hezky jsi to sepsal.
Blatníky se tuším dají prodloužit, koupit jako doplněk.
I.

Vencanator
Vencanator napsal 09.06.20 v 21:43 10b.

Skvělá a dosti pěkná motorka. Sám jsem ji zkoušel a ten poddajný motor, který nemá problém se rychle zvednout bez klepání a odmlouvání klidně i z 2000 otáček, mě dosti bavil. A jestli je ta spotřeba fakt reálná, tak to nemá chybu. Každopádně ať dlouze, bez problémů a nehod slouží!