Honda CBF 1000 (2008)

Vlastník jincom
Vloženo 22.8.2023
Aktualizováno 14.2.2024

Motorku mám asi měsíc. Dva týdny byla v servisu, protože gumy byly tak sjeté, že se motorka zavírala do zatáčky a málem jsem to díky tomu při cestě od prodejce domů položil. Přitom prodejce tvrdil, že gumy jsou ještě v pohodě.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Honda CBF 600S: Nenašel jsem dobrou nabídku poměr cena/výkon
Suzuki DL 650 V-Strom: Pocitově mnohem větší a těžší, a hlavně takový gumový motor s docela slabým zátahem. Vizuálně na mě působila i o dost starší.

První dojmy - Když jsem se na CBF1000 poprvé projel, byl jsem překvapený. Motorka je skvěle ovladatelná. Přestože se jedná o silnou kubaturu, plyn lze dávkovat velmi s citem, takže když chcete, jedete na pohodu jako na skútru, když vás chytne rapl, otočíte plynem a fičí to jako blázen. Pocitově bych vůbec neřekl, že je to tisícovka. Např. V-strom 650 mi přijde daleko mohutnější a neomalenější. Zatím si na sebe zvykáme, protože po prvotní nemilé zkušenosti se sjetými pneu ještě motorce v zatáčkách tolik nevěřím, takže to neklopím jako na předchozí KTM. Věřím ale, že to bude čím dál lepší a užiju si s motorkou spoustu fajn zážitků.

Motorku bych doporučil pro - Začínající motorkáře, kteří po zkušenosti s první motorkou hledají silnější stroj, který se dobře ovládá a lecos odpustí. Pro cestování ve dvou i na delší trasy - motorka je pohodlná a dostatečně výkonná.

Doplňky na motorce - Top case

Po Versys 650, která mi nesedla velikostí, výškou a cukavým projevem motoru, a KTM 390 Adventure, která byla skvělá, jen trochu slabší, jsem hledal něco silnějšího, na čem by se dalo pohodlně cestovat i několik dní. V cenové hladině cca do 100 tisíc jsem vyzkoušel několik motorek a tahle mi sedla. Dobře ovladatelná, skvělý výkon a hladký chod motoru, pohodlná, pocitově žádný obr.

Zatím jsem na ni byl jen na dvoudenní cestě na Moravu, kdy jsem najel cca 500 km, takže se více rozepíšu později.

jincom
jincom napsal 04.10.23 v 14:33

Děkuju, vůbec jsem si nevšiml.

Johan82
Johan82 napsal 22.08.23 v 09:04 10b.

Ahoj, pěkná motorka v super barvě. Ať to dobře jezdí. Akorát si oprav v titulce model motorky. Máš tam CBR.