BMW F 850 GS Adventure (2023)

Vlastník Vikou
Vloženo 17.8.2023
Aktualizováno 3.10.2023

Univerzální motorka pro každodenní použití, vhodná na cestování i zábavu.

Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Spo: Čekací doba, dražší než BMW f850

První dojmy - Velmi dobré odpružení. Jednoduché nastavení i za jízdy dle aktuální situace a nálady jezdce. Motorka dokáže krásně filtrovat nerovnosti. Moc se mi líbil motor. Má příjemný zátah, dostatek výkonu a myslím, že pro sólo jezdce i s bagáží nebude výkon chybět. Rychlo řazení je velká návykovka. Kopat kvalty bez spojky je fajn, ale ten lineární zátah bez škubání je prostě skvělý. Naopak seřazování s následným střílením do výfuku se mi také hodně líbí. Celkově jsem spokojený i se zvukem i když nemám Akrapovič ale origo výfuk. Zvuk je příjemně dunivý ale neobtěžuje. Zklamaný jsem z předního štítku, který absolutně neplní ochrannou funkci.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro někoho kdo může, nebo chce mít jenom jednu univerzální motorku.

Doplňky na motorce - Na motorku jsem koupil jiné čelní plexi od Touratechu. Sedlo od Wunderlichu. Zadní kufr jsem volil obyč plastový. Bočni budou hliníkové. Navigace přesunuta nad displej, držák Touratech, rozšíření bočního stojánku Wunderlich, originál navigace přepracována na Zumo XT.

Hledal jsem motorku, která mě umožní cestovat, ale zároveň nebude problém ji používat denně na dojíždění do práce. Motorka by měla mít dobrou ochranu před větrem a deštěm. Měla by mít dobrou spotřebu, servisní zázemí, odpovídající kvalitu zpracování. Vycházelo mě z toho BMW R1250 gs Adventure. Motorka je moc fajn, ale díky velké váze si neumím představit, že jí každý den tlačím z garáže (možná chvíli). Také mě odradila cena nové motorky. Nevadila by mi ani ojetá, ale sehnat slušně jetou a solidní motorku za rozumné peníze je problém. Proto jsem začal uvažovat o Africe ale i cena plně vybaveného stroje není tuctová. Navíc mě odradily objednací doby. Pak jsem narazil na motorku, která se mi líbila už před dvěma lety a nějak jsem na ní zapomněl. Byla to BMW f 850 gs Adventure. Podle specifikace má vše co požaduji. Doveze mě i mimo silnici, nefouká mi na kolena, po úpravě slušně chrání před větrem, deštěm, váha a manipulace je v normě, spotřeba slušná, nechá se na ní cestovat, ale i vyřizovat pojížďky, dojíždět denně do práce, výkonu pro jednoho i s bagáži dostatek. Z mého pohledu ideální motorka. Ano musí se mazat řetěz, ale při srovnání servisu kardanu s řetězem si ho rád po 800 km namažu i dotáhnu. Cena nové motorky není lidová, ale i s plnou výbavou je levnější než Afrika s plnou výbavou. Motorka má 5 let záruku a téměř plnou výbavu. Na první svezení mě oslovil motor i elektronický podvozek. Co mě naopak zklamalo byl větrný štítek a tvrdé sedlo. Jinak po ujetí první 1000 km jsem s motorkou velmi spokojený (po výměně plexi a sedla). Přesně splňuje moje potřeby a očekávání. Čím víc jezdím, tím víc mě baví a těším se na další jízdu.