BMW F 850 GS Adventure (2019)

Vlastník Kamenolom
Vloženo 21.3.2019
Aktualizováno 27.2.2022

Nová, spolehlivá, a hlavně zábavná motorka. Nasednu a jedu kam chci :c)

Motorka koupena od FIRMA:RENOCAR (Brno-Slatina)

Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Spo: Ani nevím, výkon, váha, vše je velmi podobné. AT nemá bezdušové pneu co jsem chtěl :c)

První dojmy - Ještě větší moto než jsem čekal. Očekával jsem opravdu nižší hmotnost, nicméně ovladatelnost je výborná a to i v terénu. Překvapila mě spotřeba, pohodlná jízda. Nicméně v ADV verzi jsem si představoval větrný štítek větší.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je moto nejvhodnější? Zřejmě pro ty, kteří rádi všestranné motorky :c)

Doplňky na motorce - Adventure výbava, tempomat, vyhřívané hefty, padáky, ABS PRO, DTC, režim PRO atd.. ještě to doladím k obrazu svému..

Chtěl jsem novou cestovní motorku, ale zároveň jsem nechtěl obsah nad 1000.

Ať už z důvodu hmotnosti, ovladatelnosti a samozřejmě i cena hrála svoji roli. Chtěl jsem si splnit sen.
A teď ten sen žiju, je to nepopsatelnej pocit, když dojedu na konec asfaltu, nahodím režim enduro a zmizím v prachu cesty.

Na brzdy si zvykám a podvozek mi vyhovuje maximálně. Trochu bojuji s váhou motorky, čekal jsem nižší hmotnost, ale tohle zmizí ihned po rozjetí se.

Jízda na asfaltu mě baví stejně jako jízda mimo něj a střídavě ochutnávám jízdní režimy.

Najeto 500 km.. Co se týče spotřeby v záběhu, tak se točím kolem 4,5 L/100 KM, což mi vyhovuje. Kdysi mi někdo říkal, že u motorek se nehledí na spotřebu, ale zkrátka jsem nechtěl žrouta.

Také se mi líbí ochrana před větrem, kolena jsou pěkně schované a i když bylo venku chladno, zima mi nebyla.

Chystám se na vejlet, kufry nezbytnost..

Najeto 4500 km.. Průměrná spotřeba se točí okolo 4,5 L/100 což je dojezd na nádrž přes 500 km. Ale když jsem testoval dojezd, dostal jsem se i na 3,2 L/100 Km, což byl jeden z mých prvních testů po záběhu.

Dokoupil jsem nové větší plexi. To původní byla na cestování tragédie. Motorku si stále užívám, má to emoce.
Na brzdy jsem si už zvykl, ABS funguje precizně a když vyjedu mimo silnice a vypnu ho, tak je to zase úplně jiná jízda.
V na šotolinách se motorka cítí jako doma, ale na krosové dráze mi to stále nejde, nejsem tak obratnej, ale to je v pořádku, moto má vyšší těžiště a hlavně tam jsou znát moje limity. Budu na sobě makat :c)
Výška sedla na moji výšku (180 cm) mi plně vyhovuje. Chodidla na zem úplně nedám, ale to mi problém nedělá. Spíše problém je když mám plně natankováno a pak vjedu do míst typu lesní cesta zatarasena balvany, kde se nedá projet a musím se otáčet, to je peklo..

No a výkon? Ten mi maximálně dostačuje. opravdu si jen užívám a motorku mohu doporučit.

Najeto 9000 km.. Proběhl ještě jeden test na spotřebu s výsledkem 3,5 L/100 Km. Máme za sebou druhou garanční prohlídku a bez jediného problému. Dokoupil jsem zadní origo kufr.

Je to opravdu super parťák, baví mě ta svoboda, možnost si projet šotoliny kdykoliv se mi zachce. Když jsem absolvoval jízdu ve Vysokých Tatrách a projel dokola kolem, velmi často jsem se přistihl, že mě právě tyto odbočky dost baví...

ynzha
ynzha napsal 19.02.20 v 13:44 10b.

tak už ji mám taky :) užívej a kolama dolů.

Kamenolom
Kamenolom napsal 09.06.19 v 13:33

Ahoj motorkáři,

další info o moto budu postupně přidávat. Rád poradím pokud budu moci a odpovědi na vaše dotazy najdete v soukr. zprávách.

Speedy_czech
Speedy_czech napsal 07.06.19 v 13:53 8b.

Ahoj, ať moto dělá jen radost!
Uvažuju, že ji vyměním za svoji F800 GS.
Chtěl bych se zeptat, proč jsi se rozhodl pro Adventure a ne standardní F 850 GS a taky jak hodnotíš odpružení moto. A poslední dotaz, kolik vážíš?

Bitty
Bitty napsal 30.05.19 v 01:05 10b.

Ahoj, měl bych dotaz/prosbu. Chci si pořídit stejnou motorku, ale trochu bojuju s výškou sedla. Tento typ motorky jsem nikdy neměl a když jsem si sednul do sedla tak nemám nohy celým chodidlem na zemi. Jak jsi na tom ty? Já mám 176 cm.
Druhý dotaz je na ty brzdy. Píšeš že si na ně zvykáš, znamená to, že nejsou podle představ?

Moc děkuji za odpověď.

Matěj

CB1000R
CB1000R napsal 25.03.19 v 15:32 10b.

Krásnej bike!
Přeju spoustu pohodových kilometrů a ať jsi spokojený