Ducati SuperSport (2017)

Vlastník Mirinn
Vloženo 24.7.2023
Aktualizováno 30.8.2023

Ducati Supersport 939, všestranná motorka,jak pro zábavu,tak i na delší cestování

Ducati Multistrada 1200: velká,těžká,míň obratná
Ducati Multistrada 950: velká,těžká,míň obratná

První dojmy - Ducati Supersport 939 krásná a hravá motorka na které se dá cestovat i delší vzdálenosti a hlavně na to cestování jsem si ji pořizoval. Okamžitě mi padla do ruky a zatím jsem maximálně nadšený

Doplňky na motorce - Podstavce řídítek 1,5cm, kufry, vyhřívané hefty, plexy touring

Jednoho rána manželka dostala bláznivý nápad že zkusí prodat svoji Ducati ST3 a abych dal inzerát jen tak na zkoušku a tak jsem to zkusil. Překvapivě se motorka za hodinu prodala a tak když volal další kupec, tak řekla ať zkusím nabídnout svoji ST4s.
Moc se mi nechtělo ji sice prodávat, byl jsem s ní dost spokojený, ale přece jen měla 19 let, tak proč neomladit vozový park. Další kupec co volal na manželčinu ST3 souhlasil s nabídkou ST4s a motorka šla taky hned pryč.
Motorky byly prodané, ale co teď, hodně cestujeme, tak jsme zvažovali Multistrádu 950, nebo 1200 a 3.varianta byla Supersport 939 ke kterému mě to srdcem nejvíc táhlo.
Zkusili jsme sednou na Multinu, ale byla na nás dost vysoká a taková neohrabaná, ale je to asi spíš o zvyku.
Multistrády jsme teda zavrhli, tak jsme jeli mrknout na Supersporta s packetem touring,to znamená kufry, vyhřívané hefty a turistické plexy. Motorka byla v krásném stavu s nájezdem 9000km,takže skoro čerstvě zajetá
Posez je hodně podobný ST4s,takže okamžitě mi padla do ruky. Jen jsem byl trochu v rozpacích co týká chování v zátáčkách.Motorka byla dost nervozní a ani se ji moc nechtělo do zatáček. Pátral jsem proč se tak chová a zjistil jsem že předešlý majitel vyměnil jen zadní gumu a přední byla 6 let stará.Okamžitě jsem vyměnil předek a po první jízdě jsem se blahem rozplýval jak se to změnilo.Motorka jede jak po kolejích.Nikdy před tím jsem si jízdu tak neužíval jako teď, nevím jak se to talošům povedlo,ale podvozek je exelentní. A to mám klasickou verzi, manželka si pořídila esko na Olinsech a to je ještě jiný level.
Proti předešlému ST se kterým jsem byl opravdu dost spokojený a motorka byla nadčasová, je Supersport motorově kultivovanější ,brzdy tak o 3 kategorie lepší,podvozek pevnější a jistější a celkově je motorka hravější a obratnější. Prostě pokrok nezastavíš. Sice proti ST to má i nějaké nevýhody, ale ty se smazávají radosti z jízdy Oproti ST má nádrž jen 16L vs 21L,taže po 200km tankujeme a zrcátka jsou asi jen aby to prošlo na STK, vibrují tak že nepoznám jestli jede zamnou motorka, nebo auto.
I když jsem letos výměnu motorky vůbec neplánoval, nelituji ani minutu výměny a užívám si každý ujetý kilometr.

petr13
petr13 napsal 29.07.23 v 00:00 10b.

Tyjo dobrý...,to bych asi nepřežil kdyby měla manželka lepší motorku než já ?, tak ať vám to jezdí!

eddie80
eddie80 napsal 28.07.23 v 09:34 10b.

Vlastnil jsem přes 30 motorek a tahle Dukna SS se mi fakt zažrala pod kůži. Letos jsem ji koupil už potřetí. A šel jsem zpět do modelu 2017, má lepší odezvu na plynu. A 5 koníků navíc jako bonus. Takže vím co píšeš, přeju hodně šťastných km oběma, jste vyladění a motorka je to božská

Milanek13
Milanek13 napsal 27.07.23 v 07:53 10b.

Supersport je skvělá motorka
Vzpomínám na ní jenom v dobrém .

koki888
koki888 napsal 26.07.23 v 20:11 10b.

Tak to je krása! A dve spolu tomu dáva punc výnimočnosti! Škoda že si neodfotil manželku, ženská ktorá sedlá takú motorku musí stáť zato !

robfor
robfor napsal 26.07.23 v 16:45 10b.