Ducati SuperSport (2019)

Vlastník Milanek13
Vloženo 15.12.2019
Aktualizováno 19.8.2022

Splňuje všechny moje požadavky na motocykl. Je italská , červená , má hezký zvuk a hlavně letmo uložené kolo.

Motorka koupena od FIRMA:Rossomoto MB (Debř) - Super profesionální přístup p. Semeráda , který mě přesvědčil , že tento motocykl potřebuju.

První dojmy - Jelikož je zima ,tak zatím žádné zážitky z jízdy nemám ,takže zatím pouze statické posezení a poslech zvuku- vše OK.

Po novém Supersportu jsem pokukoval již od jeho představení a po koupi původního Supersport 900SS mi přišlo jako dobrý nápad pořídit do garáže i aktuálního brášku, protože bych rád trochu víc zase cestoval. Jelikož nyní módní cestovní stroje jako Multistrada atd. mě nějak nechávají chladným ,tak tohle byla jasná volba. Očekávám od toho fajn svezení jako na mých ex. ST-2 a ST4s , které mi posazem a celkovým pojetím seděli. Supersport doufám bude díky nižší hmotnosti , super brzdám a prostě tím ,že je nový, úplně někde jinde a mě to bude zase na dlouhá léta bavit. Do začátku sezóny bych rád ještě pořídil kufříky a bude to dokonalé. Chvilku jsem koketoval i s myšlenkou na Panigale 959 , ale pak jsem si přiznal ,že na moje ježdění by to nebylo to pravé.
Jelikož mi přivezli motorku až domů a bylo mi líto ji v tomhle hnusném počasí ušpinit , tak zatím žádné jízdní zážitky nejsou. Jakmile bude alespoň trošku sucho a tepleji , tak vyrazím a hned nějaké jízdní dojmy doplním.

Duben 2020
Po najetých cca 1.000km přidám nějaké další poznatky k tomuto motocyklu.
Pozice je velmi uvolněná a je to opravdový sportstourer , takže jsem moc spokojený.Je to přesně to co jsem očekával.
Z přednastavených jízdních režimů je dle mého názoru jediný rozumný SPORT , protože v ostatních režimech je odezva elektronického plynu hodně mdlá a prodleva nepříjemná.
Zrcátka vypadají fajn ,ale v reálu se dost klepou ,takže v nich není prakticky nic vidět.
To je ale asi jediné negativum ,které jsem zatím zjistil. Mimo to tedy pod sedlem není prakticky vůbec žádné místo , což je ale u nových motorek bohužel normální.
Počítač ukazuje průměrnou spotřebu 5,3l /100km .

říjen 2020
Další poznatky po natočení cca 7.500km :
- v horkém počasí opravdu nepříjemně topí do rozkroku, hlavně když sepne větrák, což při popojíždění ve městě je dost peklo
- občas se mi ,,podařilo´´ trefit falešný neutrál mezi 4. a 5. rychlostním stupněm , což mi potvrdili i někteří další majitelé tohoto stroje (asi je to vlastnost)
- na okruhu je krásně stabilní a má skvělou odezvu - vyhovuje mým schopnostem
- jízda s plně naloženým strojem na dovolenou nijak významně nezhoršuje ovladtelnost
- originální výfuk (EURO 4) má překvapivě krásný zvuk

Takže zatím stále převládá nadšení a plná spokojenost s výběrem motocyklu.

říjen 2021
Na tachometru cca 19.500km a stále jsem moc spokojený , takže o nějaké výměně zatím vůbec nepřemýšlím . Je to prostě pro mě ideální stroj.
Letos jsem dokoupil Quickshifter , který motocykl posunul zase požitkově o něco dál.

Březen 2022
Motocykl je po roční prohlídce v Rossomoto 100% připraven na sezónu.
V zimní pouze jsem tak jako asi každý rok z nudy vymýšlel nějakou alternativu za co to vyměnit, ale naštěstí po prvním letošním svezení mě to zase přešlo, protože moto jezdí skvěle a na běžné silnice pro mě ideální.

Srpen 2022
Po dlouhém rozmýšlení prodáno.

Pero2709
Pero2709 napsal 25.03.22 v 17:25

já už jsem se stihl taky svézt , chabých 200 km za včera a dnes ..
Na začátek samé radosti , Zaseklá přívěra výfuku , blbnutí palivoměru
Docela potěší na začátek , snad to Roman opravil správně uvidíme ...
Ještě že Tě ta myšlenka na měnění pustila

jps13
jps13 napsal 14.01.22 v 21:13 10b.

Prostě Ducati-moc pěkná.super.

aikon1
aikon1 napsal 08.01.22 v 18:39 10b.

Voňavka

eddie80
eddie80 napsal 29.07.21 v 10:44 10b.

Krasavice inteligentní

Quadriceraptor
Quadriceraptor napsal 28.04.21 v 12:24 10b.

Je italská, červená dobrý zvuk a letmák, to mě dostalo
At slouží