ČZ 180 (1993)

Vlastník Ondrero
Vloženo 21.7.2023
Aktualizováno 21.7.2023

Počin od sousedů ze Slovenska. Snaha se v 90tkách přiblížit západu.

První dojmy - Můj první dojem nebyl nikterak překvapivý. Měl jsem předtím 180/487.4, což je poměrně podobný stroj. Posez na Rolandu mi ale přišel díky širokým řídítkům lepší.

Doplňky na motorce - Originální kufr a chrániče rukou.

Na pěkného Rolanda člověk nenarazí často. Na dokladech původně ze Slovenska ještě daleko méně. Byl prodáván výhradně do ciziny. A ve finále se jich prodalo velmi málo a ještě méně původních se dochovalo. Lamináty bývají za těch 30 let popraskané jak na kánoe z Lipna...
Inzerát byl tedy pro mě jako zjevení a hned jsem volal. Ikdyž byla cenovka velmi vysoká, tak jsem rád, že je doma. Je to bezvadný parťák k mé Jawě Tramp.
S motorkou jsem podnikl nějaký ten výlet a dokonce s ním absolvoval jeden Silvestrovský výjezd na Ještěd. Jeho osud je ale pouze pózovat s Trampem na koberečku. Další ježdění by znamenalo další a další trhliny na už tak křehkých původních dílech.
Proběhlo tedy celkové rozebrání. Čištění, opravy a retušování. Motor stačilo pouze přeložiskovat a přetěsnit.
Největší zásah bylo nastavení uříznutého zadního blatníku. A další problém bylo sehnat pěknou masku a přední blatník.
Roláda má původní elektriku a všechny lamináty. Navíc nechybí žádný specifický díl. Vodítka řetězu, Veškeré držáky atd atd. Jediný zásadnější díl co není původní je výfuk. Ten má byt lakovaný černou barvou.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 24.07.23 v 08:43

ČZ, samozřejmě. Byla to dvětěpade 471.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 24.07.23 v 08:39 10b.

Hoď lauf do komaxitu a bude to věčné. Když už si s tím tolik hraješ a moc nejezdíš. PS...před 40-ti lety jsem to řešil černou tabulovkou, to by ale dnes neprošlo přes fajnšmekry Jawa.

Valkyria1520
Valkyria1520 napsal 21.07.23 v 20:51 10b.

Mal som Rolanda v bielej farbe. Najhoršie bolo dávať nanovo vyrábať polepy... .A keď som ho dal dokopy a povozil som sa na ňom, tak som si povedal, že to nie je pre mňa. Ja musím mať motorku na jazdenie. Chcel som ho mať ako veterána. Páčil sa mi, ale nejazdilo sa mi na ňom dobre...Ale to je len môj názor ! .A asi pred tromi rokmi som Rolanda predal do Čiech. Zo Slovenska ho nik nechcel...

callowsick
callowsick napsal 21.07.23 v 20:47 10b.

Moc dobře si pamatuju, když byla v prodeji.

Targus
Targus napsal 21.07.23 v 17:33 10b.

Výfuk bych vylepšil zásadním způsobem - ČERNÝ ŠTĚTKOLAK V MATU!!!

Jawisti by slintali závistí!

Když jsi dokázal laminátem nadstavit blatník, určitě bys dokázal udělat druhovýrobu plastů celé motorky.
Na druhé straně je fakt, že tahle motorka není jezdecky tak unikátní, aby se vyplatila taková námaha za cenu velmi občasného svezení.
Jinak je to samozřejmě fešanda, o tom žádná...
Takže přeji jen samé pozitivní zážitky!