ČZ 180 (1986)

Vlastník xBaryk
Vloženo 6.4.2012
Aktualizováno 27.7.2013

Číza 175 přestavba na 180, koupena pro můj zápal pro české stroje. Pro jednoduchost, a levný provoz - hlavně je to dělník, navíc se srdcem - motorka pro každodenní ježdění.

Jawa 350/640: Chtěl sem menší, obratnější, do města zejména kvůli váze i spotřebě
Jawa 350/639: To stejné až na to, že se mi začali líbit starší \"plechové\" klasiky

První dojmy - Motorka mi do ruky padla, ale následně sem z ní málem spadl já, když sem chtěl zabrzdit zadní brzdou a nevěděl, že borec to mě naštelovaný tak, že jde do smyku. No, jedu ji projet, šlápnu na páku a motorka šuuup do smyku, docela podvraťáckej kousek, nečekal sem to :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kteří jezdí pomalu, v klidu a mají rádi poctivé stroje české výroby.

Doplňky na motorce - Instalované doplňky jsou: originál :)

Najel sem málo na to abych mohl soudit. Ale můj kus má krásnou kompresi, jede jak z praku, horší je to s převodovkou, ale jede jak když vystřelí kanon kulu :))

Číza se pustila do dalekosáhlé opravy celé motorky, prasklý rám spíše vytržená stupačka a ohlý podsedlák (mou vinou) spolu s chutí udělat výbrus a přetahat elektriku, hlavně asi stav motorky mě vedl k tomu abych se pustil.

Následovala rozborka všeho co na motorce bylo, svaření rámu, vyrovnání podsedláku, výroba silonových futer na brzdovou páku a jiných pák, hřídelí, svaření stojanu, kontrola ložisek, gufer, seřízení předstihu, odtrhu a výměna dílů jako je sekundár, řetěz a i válec s výbrusem, nasadil jsem jehlové volné ložiska, chtěl sem z toho mít dobrý pocit protože klecím nevěřím a podařilo se !
Bohužel až dovychytám poslední vady na kráse, motorka bude na prodej - vzal sem si kontokorent, a nestíhám splácet, takže to musím zaplácnout
Ale na obzoru, a na dosah je další číza 175/487 - plechová klasika, která je rodinným dědictvým a kterou rodinným dědictvím zachovám za všech okolností.

Foto po kompletní práci později :) Přibydou ještě nové polepy a poslední drobnosti :)

gustavo
gustavo napsal 20.12.12 v 16:31 10b.

Pěkná ČíZa 10b

michal19
michal19 napsal 20.06.12 v 23:58

Pěkná Zetka. Ale prosím tě, narovnej si tu páčku/y. Vypadá to divně. Čehlání zdar

Pavik
Pavik napsal 20.04.12 v 20:14

Tohle jsou supr stroje

xBaryk
xBaryk napsal 12.04.12 v 11:17

Díky já chci ještě sehnat ten doutník co máš Ty, to co mám já je na

MiGeL249
MiGeL249 napsal 12.04.12 v 07:25

o tyhle barvě jsem vždycky snil, ale teď bych už neměnil :D hlavně ať dobře slouží ;)