Honda CBR 650R (2023)

Vlastník Fazerrli
Vloženo 28.6.2023
Aktualizováno 31.8.2023

Vzhledově, jízdně a pocitově nádherný stroj

Motorka koupena od FIRMA:Nokamoto (Hradec Králové)

Aprilia Tuono 660: cena, dvouvál a asi na mě víc divoká než CBR :o(
Aprilia RS 660: ještě větší cena, dvouvál a ještě víc divoká :o)
Suzuki GSX-S750: Byl první adept, supr motor, výkon atd. Ale nakonec kapotovaná CBR vyhrála hlavně vzhledově

První dojmy - Jeden z mála čtyřválců střední třídy, co vypadá jako supersport, ale je zároveň příjemně cestovní

Motorku bych doporučil pro - Kohokoliv komu se líbí, je hodně poslušná a když chceš tak i docela rychlá

V roce 2020 jsem si jako další motorku vybral YAMAHU Tracer 700, protože v té době jsme jezdili Alpy. Což je něco nádherného.
Ale potom jsme museli změnit rodinné zázemí, vzít si hypotéku a začít si stavět své klidné doupě. :o)
To se povedlo, ale chudák Tracer toho za 2 roky moc nenajezdil, prakticky jen servis a z5 + něco málo okolo komína.
Všechno se zdražilo jako prase a na fasádu domu už nezbylo, natož na výlety do Alp.
Tak přišla parádní myšlenka Tracera prodat, koupit něco na ježdění okolo komína. Ideální adept byla Suzuki GSX S750, parádní a zábavný stroj. Chtěl jsem znovu zkusit 4válce a něco víc silničního.
:o) No jo, jenže to bych si blbec nesměl sednout na novější Hondu CBR650R.
Stačila malá projížďka s ojetou z roku 2021, která měla QS a bylo rozhodnuto.
Pak už jen hledat vhodnou koupi.
Dopadlo to nakonec tak, že zrovna měli přivést do HK novou černou ( červená je taky krásná, ale chtěl jsem černou)
Prodejce byl hodný a dal rezervaci bez nutnosti zálohy atd...
No a šup, lup, Tracer se ještě neprodal, takže další půjčka než se prodá, fasáda v nedohlednu.
Ale člověk je po dvou letech na každodenní šichtě z práce na stavbu, soboty, neděle, furt zima nezima, KONEČNĚ zpátky v sedle a moc šťastnej
Četl jsem hodně recenzí na CBR650R, všude chválí a hlavně doporučují rovnou s QS
Dal jsem na rady a QS tam mám hned od prvopočátku dané od prodejce Nokamoto (Hradec Králové)
Teď to pomalu zajíždím, mám zatím najeto 300km, od prodejce a jedna malá projížďka. Dnes už mám i přihlášeno s SPZ. Tak už jen čas a počas :o)))
Otáčky mám do 500km držet do 5000 ot/min, snažím se, ale při předjíždění to párkrát šlo víc.
Moc se těším, až bude možné využít celý rozsah otáček a nechat motor pěkně roztočit. Ten zvuk je i se seriovým výfukem slušný.
Vzhledově se mi moc líbí přední LED světla a celá maska a vlastně uplně vše :o)

Co se jízdy týče, mám najeto zatím prdlačku, ale zkoušel jsem jak se Dunlop Sportmax D214 společně s nastaveným podvozkem na běžné silnici chovají a nikde ani náznak, že by to odskočilo.
Pozice za jízdy je hodně příjemná a moc mě baví.
Řazení s QS je hodně zábavný, jde jen nahoru, což mě nevadí. Dolů je parádní antihopping spojka
Víc zatím psát nebudu, protože nemám co :o))
Snad jen že to je lehká poslušná a krásně čitelná motorka.
Klidně i začátečník nebude mít problém s ní jezdit, není to plnokrevná zalehávačka.
A pokud se člověku líbí, tak není důvod si jí nepořídit.
Hubu si rozbiješ na čemkoliv a zabít se můžeš i na koloběžce

Edit: tak už je po prvním servise v 1000 km
Můžu a dokonce musím :o) motor vytáčet, aby se motor dobře zajel.
Takže je znát zátah na hranicí 6000 otáček, které jsem se snažil dodržovat při zajíždění do 1000km.
Jízdně mě to moc baví, zátah a zvuk motoru je paráda. Motorka se moc hezky vodí a reaguje parádně. A hlavně je hodně čitelná.
Trošku si zvykám na dodané pneu Dunlop Sportmax , na Traceru byly Michelin Pilot Road 4 ( myslim) a zdály se mě lepší na české silnice
QS je parádní, jen po městě při rozjezdech raději řadím normálně bez QS. Už tam párkrát skočil neutrál z důvodu klidného rozjezdu a člověk je potom jak debil :o)) co neumí řadit.
Jinak předjíždění aut na delších cestách je zatím nejlepší ze všech motorek co jsem měl a co jsem mohl vyzkoušet.
Ještě přidělám držak tel. až přijde a budu konečně moci používat i navigaci .

Těším se na každou jízdu a tak to má být

Fazerrli
Fazerrli napsal 02.07.23 v 08:46

díky, strašně mě baví

Vladounreal
Vladounreal napsal 02.07.23 v 08:34 10b.

jj dobrý výběr, je to fešanda Honda, barva vzhled . . Tak hodně radosti s ní .

JardaBar
JardaBar napsal 28.06.23 v 21:57 10b.