Honda CBR 650R (2023)

Vlastník vraaana
Vloženo 1.6.2023
Aktualizováno 12.6.2023

Červená Karkulka, Kráska a zvíře, Moje nová holka :)

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - co k tomu dodat - autorizovaný dealer se vším co k tomu patří

Honda CB 1000R: na mě až příliš velký výkon

První dojmy - v porovnání se 30 let starou Kawasaki ZXR 750 je to úplně jiný vesmír... karburátor vs. stříkačka, žádní asistenti vs. ABS + TCR

Motorku bych doporučil pro - Přestože je to entry level superbike, tak bych jí rozhodně NEdoporučil začátečníkovi jakéhokoli věku. Chce to mít opravdu v makovici srovnaný preference než člověk na něco takovýho vleze a zkušenosti s řízením silnějšího motocyklu jsou přepokladem který prostě přejdu, to považuju za naprostou samozřejmost. Mládenci (a případné mládenkyně) nechci tu moralizovat, ale jeslti na vás leze druhá, třetí nebo jakákoli další míza a myslíte si, že se to vyléčí nákupem takovýho stroje a nikdy (slovy nikdy) předtím jste na tom neseděli, tak mi věřte, že třetí zatáčka je "vaše"...

Doplňky na motorce - Quickshifter (stock price cca 5000 CZK), vyhřívané rukojeti (stock price necelých 12000 CZK což je sice trochu randál, ale nechápu jak jsem bez toho kdy mohl před tím existovat... naprosto božská věc)

Obojí namontováno přímo prodejcem

Výběr byl celkem jasný - Honda + čtyřválec + nějaká relativní cenová dostupnost + červená

Najeto zatím necelých 1000 km takže to moc nehoním, přesto je už teď jasný kdo z nás dvou má větší sílu :)

UPDATE 2023/06/12:
aktuálně najeto 1090 km, po prvním "záběhovém" servisu na Jarově, výměna oleje, našponování řetězu, doplnění kapalin, kontrola, jednodenní záležitost za krásných něco málo přes 3700,- peněz
Takže točím už do červených ale ono to bohužel moc nejde, když už na jedničku se člověk dostává do ilegálních rychlostí :) Ale jekot je to teda parádní :)

Jede to za jakýchkoli podmínek (kopec/nekopec, spolujezdec/nespolujezdec, bez ohledu na zařazený rychlostní stupeň a pod) jak zběsilý s jekotem tyranosaura v říji

Brzdy, podvozek, ovladatelnost naprosto brilantní, jen mám zatím trochu problém při rozjezdech, protože mi občas motorka chcípne, ale to je bezpochyby rukama

UPDATE 2023/06/12
Brzdy - test krizového brzdění proveden na polygonu v Mostě, z 50 km/h jsme měli zastavit na méně než 12 metrech, což se povedlo (neměřil jsem to přesně ale odhaduju to na cca 10 m), 12 m jsem brzdil cca ze 65 km/h, zkusím poblíž najít nějakou vhodnou plochu kde by se to dalo zkusit a změřím to přesněji. Jinak brzdy jsou ostrý jako břitva, ABS ozkoušeno vpředu i vzadu a funguje SKVĚLE!!!

Ovladatelnost - objevila se taková malá "skvrnka" na tý brilantní ovladatelnosti - nevim jestli to třeba není tím, že jsou gumy nový, ale motorka klouže jako prase :( jestli se to časem nevyřeší samo, budu muset asi pneu vyměnit za něco co líp drží - zatím teda zlatý TCR - dík za něj!!!

Úložný prostor poplatný typu stoje, naposledy jsem si chtěl pod sedlo schovat housku se salámem a málem se nevešla. Ale platební karta, kartáček na zuby a prezervativy se vejdou takže OK :)

Spotřaba aktuálně osciluje kolem 5 l na 100 km podle stylu jízdy (cca 4.8 až 5.2)

Servis nevím, napíšu v později, ale u Auto Jarov nečekám žádný harakiri (i s ohledem na předchozí zkušenosti)

UPDATE 2023/06/12
popis servisu viz výše, další servis po 12000 km, zatím jsem nehledal jestli si o něj motorka řekne nebo ne, mrknu do manuálu

Kde se motorka cítí nejlépe nevím - neptal jsem se jí :) Ale mě to s ní nejvíc baví na okreskách. Dálnicím se snažím vyhýbat, protože čím dál víc zjišťuju jaký jsou autaři ko**ti a v mém věku už rozhodně nechci a nebudu měřit síly s kýmkoli, kdo je mentálně na úrovni mateřský školky, přesto si myslí, že sežral všechnu moudrost světa a jezdí nejenom líp než Niki Lauda, ale dokonce i líp než všichni ostatní (obvykle s obouchaným MPV f tédéíčku o kterým tvrdí, že ho koupil od něměcký důchodkyně a že po 20ti letech mimo garáž a čtvrt milionu na tacháku je "dobře" zajetý - znalec :) ).

UPDATE 2023/06/12
potvrzeno - kontrolní otázka: víte kdo je nejhorší? Vagíny s chrochtem... a pro jistotu dvojková oktáfka po fejsliftu - já fakt nevim jestli mám někde pod sedlem něco napsanýho mikropísmem co si chtěj přečíst, ale jediná obrana je pravej blinkr a krajnice... nevim co se jim v tu chvíli honí v hlavách, ale elementární zásady bezpečný jízdy to rozhodně nejsou... :(

Jízdu si chci užít a ne se někde zmrzačit :)

Cestovat se na ní dá dobře, přestože je to sporťák, tak je příjemná, jen to chce každých cca 50 km na minutku slézt a pak pokračovat.

Mimochodem - brumlá si v klídku na šestku 50 po městě, stejně tak se nechá vyhnat na jedničku něco málo přes 100 mimo město :)

UPDATE 2023/06/12
zrychlení 0 - 100 - nemeřeno na stopkách ale jsem odhadem někde na 4 vteřinách což by mělo odpovídat technickým specifikacím, musím stáhnout nějakou appku co to umí změřit, pak poreferuju

Rychlost na jedničku - zatím max 104 km/h , myslím že by šla i víc ale nechci jí moc trápit :) Na omezovači jsem ještě nebyl

Další rychlosti - nezkoušeno, neměřeno

Top speed - tak tahle discíplína je opravdu mimo můj rámec, upřímně - mě je to vcelku jedno kolik to jakoby jede max, mě je to fuk :)

Popsal bych to asi takhle: Jede to fakt zatraceně rychle, ale závodit rozhodně nebudu :)

Když se tak poslouchám - neměl jsem si já spíš koupit nějakýho choppera? Néééé, neměl :)

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 12.06.23 v 19:42

V Boleslavi jsem sloužil na vojně jako rakeťák. V Mimoni jsem bydlel, ale už čtyřicet let žiju na Vrchovině. Tak pozdravuj dvojníka... Díky za příspěvek a hezké počasí.

vraaana
vraaana napsal 12.06.23 v 15:38

Díky všem za komentáře, mám radost, že máte radost se mnou, je to (asi) poslední (nová) motorka, kterou jsem si v životě koupil tak si jí užívám jak to jen jde :)

@mta - čekal jsem asi 15 minut než jsem podepsal papíry :) měl jsem štěstí, byla "skladem" - hele, komunikace s prodejcem na Jarově fakt na jedničku s hvězdičkou 3x podtrženou :)

@Hawai - nesednu :( já už jsem fakt asi starej a docela připo***nej a na mě je to CB1000R prostě moc :)

to ALL - přidávám nějaké drobnosti a zkušenosti po cca měsíci ježdění přímo do původního textu

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 10.06.23 v 18:11 10b.

Nová je nová, tak jen pro radost.

zain1
zain1 napsal 08.06.23 v 16:30 10b.

Krásný stroj

jawatar
jawatar napsal 08.06.23 v 08:35 10b.

Nádherná