KTM EXC 250 (1995)

Vlastník Juraj559
Vloženo 17.5.2023
Aktualizováno 17.5.2023

Staré dobré ľahké dvojtaktné enduro, ktoré sa nedá zahanbiť ani teraz.

Suzuki RMX 250: Nedostupná v SK danom čase
Kawasaki KX 250: Problém cena/stav
Honda CR 250: Problém cena/stav
Yamaha YZ 250: Problém cena/stav

První dojmy - Motorka bola kúpená tak trocha naslepo od známeho, tak naše prvé minúty boli dosť ťažké. Ja som bol nešťastný z toho čo sa zjavilo doma v čase keď som bol ešte v práci a ak by som jej mal dať dušu, tak ona bola isto sklamaná z toho, že " ďalšie prasa, čo ma už fakt dorazí" . Prvý deň som zvažoval, že ju vrátim.

Motorku bych doporučil pro - Vzhľadom k tomu, že obstaranie podobnej moto tejto kategórie a veku prináša extrémne veľa rizík, tak vhodná je najmä pre fanatikov a majstrov ( v dielni ). Taktiež je to stále vhodný nástroj jazdenie EVO.

Vzhľadom k tom, že som asi dosť bojovník, tak som sadol ku kompu a začal som preverovať, čo to je vlastne zač. Od krku riadenia dozadu rok 1995, a smerom dopredu rok 1987. Nejaké to spočítavanie a dopracoval som sa k tom, že pri vlastnom servisovaní to bude 2500+ len na to aby to vyzeralo ako motorka.

Prvé preverenie stavu a rozhodnutie, že ideme nakupovať diely...

Revízia 0 (10/21 - 04/22)
- kolesá (Excely, nové špice a matice, duše, haltre, pneu, ložiská, náboje do farby, vymedzováky na mieru z nereze)
- rám (zváranie, pieskovanie, lakovanie do RAL9023 + číry lak)
- zavesenie (nové diely na mieru, sada do prepákovania, repas predných tlmičov, všetky ložiská)
- estetika (nové plasty, poťah sedadla, nákup masky z GS 1991, nástrek kolena a tlmiča, kadejaké brúsenie, leštenie a podobné hrajkanie, stupačky na mieru)
- brzdy (nové hadičky, repasy strmeňov,platničky, kotúč v predu na mieru (big problem)
- motor ( len čistenie, nové víko spojky )
- rôzny spotrebný materiál ( filter, reťaz apod. )

Veľká radosť, kopnem do páky a hlucho - CDI sa rozhodlo, že umrie - zachránil ma pán z východu, ktorý mi ho predal za rozumnú cenu.

Namontujem CDI kopnem znova, motorka IDE !

Prvý výjazd a banán v prilbe :)

Prvá trať a upratal som seba aj motorku, odchádzeme obaja so škrabancami.

Endurovíkend - trocha srandy, potom som utrhol brzdovú hadicu a umrela podložka v motore (na spojke chýbalo axiálne ložisko)

Revízia 1 (08/22 - 03/23)
Nová megavidlica WP50 extreme rovno na servis ( vidlica v skvelom stave, len olej a preventívne guferá, prachovky)
Repas zadného tlmiča + nástrek pružiny
Polepy na mieru
Nové riadidlá a gripy
Maska z 1998
Oprava motora ( axial na spojke, oprava vypínacej páčky, výmena krúžkov pod guferami a kompletné pretesnenie, nejaké matičky šróbiky, ozubenie prívery atď. )
nerezové stupačky
nové plasty a nádrž

03/23 - doteraz
užívam si jednopákové štarty a neskutočné pocity zo porobenej babičky, podvozok mi je príjemný - dvojkolesový gauč, nonstop umúvanie, voskovanie, radosť.

Preinvestované choré peniaze aj čas, ale som za to rád - viem na čom sedím a viem, že sa dá na to spolahnúť.

Každopádne problém - nutkanie o záchranu ďalšej.

MartinXL650V
MartinXL650V napsal 19.05.23 v 16:40 10b.

respekt

Sally06
Sally06 napsal 19.05.23 v 14:45 10b.

kain80
kain80 napsal 17.05.23 v 18:10 10b.