Honda CRF1100L Africa Twin (2020)

Vlastník MILOM
Vloženo 9.5.2023
Aktualizováno 9.5.2023

Dvouválcové cestovní enduro v červeno -bílém provedení s automatem DCT .

Motorka koupena od FIRMA:AB-MOTO (Rokycany) - S firmou AB-moto Rokycany absolutní spokojenost .S panem Blažkem předem domluveny předběžné podmínky po telefonu a e-mailu .Motorku jsem bral na protiúčet za svou původní ,obchod proběhl dle domluvy žádné problémy vše připraveno dopředu motorka připravená .Takže ještě jednou dobrá zkušenost s tímto prodejcem.

První dojmy - První dojem?Trošku jsem se vyděsil když jsem je vyděl bok po boku tu mojí původní NCčko 750 X a tu moji budoucí Africu Africa působí majestátně a červená ten dojem jen podporuje .Je čas nasednout za široká řídítka plná různých tlačítek nastartovat a hurá na cestu .Motorka po velmi opatrném rozjezdu jakoby ztratila na váze a ztratili se i počáteční obavy z tohoto stroje a nastupuje nadšení ten výkon ty brzdy to zrychlení a skvěle pracující automat .Všechno perfektní chyby nehledám jsem přece v zajetí euforie z nové motorky !!!

Motorku bych doporučil pro - Tahle Honda se hodí pro kohokoli komu se líbí cendura a možná s vyšší postavou .

Doplňky na motorce - Doplňky krom vyhřívaných ruček žádné Hondičku si vyšňořím sám podle svého středový stojan už jsem objednal vybírám rámy ,vyšší plégo ,nosič zadní atd a atd

Byla to jasná volba Africa se mi prostě líbí už v minulé generaci se mi líbila a další bez čeho jsem nechtěl být je automat měl jsem ho u NCčka a chtěl jsem ho zas .
Koutkem oka jsem sice skouknul Crostourrera X dvanáctistovka ? čtyřvál ? DTC ? Kardan ?Složitější sevis čtyřválce ?Váha ? NE ne bude to africa .No a teď ta barva trikolora sedmi líbí, černá, černý mám NCčko na červenou se ani nedívám červenou nechci .Á přibyl nový inzerát s automatem červená barva no podívám se červenou jsem snad na živo ani neviděl pomyslím si no nic Ne .Další den znovu inzerce projdu inzeráty a tady zase ta červená, otevřu, no vlastně ta barva není špatná ten odstín motorce sluší ta Africa bude červená rozhodnuto. Cestovní endura se mi líbily vždy možná i trochu podvědomě jsem si říkal že to je to pravé pro mne pro mou výšku 192 cm váhu 100kg a věk jedu 55 rok NCčko jsem měl rok takže motorky jezdím stejnou dobu jako jsem vlastnil onu 750ku .Minulou sezonu jsem byl s NCčkem opravdu spokojenej žádná předchozí skušenost takže žádné srovnání nic mi nechybělo najel jsem 7000 tisíc km pohodička .Letos jarní počasí je čas vytáhnout tu černou krasavici na kterou jsem tak hrdý .Tak jo nezbytné úkony před první jízdou po dlouhé zimě ty jsem si nastudoval na zdejších fórech a hurá na silnici hurá konečně .NO jo konečně něco tomu chybí ta jízda je nějaká stejná jako loni vláčná taková něco tomu chybí aha chybí tomu možná trochu výkon asi trochu otáčky no sakra chybí tomu výkon !a sakra chybí tomu otáčky ! A sakra chci novou motorku větší výkon víc otáček víc všeho .A tak ji mám má všeho víc Je červená má automat .Když jsem ji poprvé uviděl v AB -Moto naživo no tu barvu jsem vybral dobře je krásná neokoukaná ty široký řídítka baňatá nádrž úzké sedlo trochu mě děsí ale ale zároveň se neskutečně těším .Formality vyřízeny jak jsem již podotkl s panem Blažkem z AB -moto radost uzavírat obchod.tak je čas na návrat do bydliště tedy do Brna a pěkně po vlastní ose vyhoupnu se do sedla no musel jsem se zbláznit téměř 300 km neosahaná motorka po zimní pauze no nic není cesty zpět klíček startuji velmi opatrný rozjezd skoro nedýchám přidám ještě přidám aha no jo motorka ztrácí váhu zahazuji všechny obavy no jo tak tuhle jízdu si užiju !!!Jeví se při jízdě tužší na podvozku než NC .Řídítka jsou širší a rejd je větší než u 750ky zdá se že jsou řídítka i o něco víš což beru jako bonus .Tu cestu domu jsem si fakt užil chvíli pianko chvíli jsem to trochu drtil posez mi vyhovuje stupačky mají zatím taky vyhovující výšku .Budu muset vyměnit plexy za vyšší je tam jen nízký štítek tak že ve vyšších rychlostech ne úplně příjemné .Taky jsem trochu tápal na blinkrech sem tam se mi nepodařilo je zapnout sem tam vypnout někdy jsem zatroubil a občas podřadil jak známo u DTC se dá řadit prstem na řídítku a ovládání se nachází právě pod spínačem směrovek .No hele do dneška jsem ujel cca 500 kilásků za dva dny co ji mám zatím jsem nadšenej proto se těžko něco krytizuje až teda ty výše popsané drobnosti což je spíše a doufám jen sladění prstů a stroje .No kdo čekal odbornou recenzi je sklamán ale co psát po pěti stech km a ani nejsem žádnej vylítanej motoodborník Tak časem něco připíšu až opadne ta euforie.

Markádo
Markádo napsal 09.05.23 v 23:31 9b.

Dobrá volba a červená super! Budeš spokojenej a každý jaro se zaraduješ až ji osedláš.
Hodně kilometrů v sedle přeju .