Honda CRF1100L Africa Twin (2023)

Vlastník tom1pospa
Vloženo 30.9.2023
Aktualizováno 21.1.2024

Původně jsem nad Afrikou vůbec nepřemýšlel, ale nakonec mi vyšla jako nejvhodnější pro mě, ať co se týče zaměření, výbavy, ceny

Motorka koupena od K2moto.cz

Yamaha Tenere 700 World Raid: Bál jsem se malého obsahu na větší vdálenosti, je více vhodná do terénu než na velké cestování.
KTM 890 Adventure: Negativní recenze co se týče úniku oleje a zamlžovani displeje.

První dojmy - Motorku mám teprve měsíc a najeto zatím 3000km, chvíli jsem si zvykal na QS jinak mi padla do ruky hned a co se týče recenzi že si člověk musí zvykat na ovládání tak musím říct že jsem s tím problémy neměl.

Motorku bych doporučil pro - Podle mě by si jem koupit někdo kdo rád cestuje a občas dá i nějakou šotolinu nebo polnacku.

Prodal jsem auto se kterým jsem hodně cestoval, teď mám na vše motorku, na ježdění do práce na výlety i dovolené. Po měsíci ježdění jsem zatím žádné mouchy nenašel, motor silný akorát, tahá odspodu, byl jsem zvyklý na 4 válec který jsem musel pořád točit aby jel.
Brzdy příjemné, možná zadní by mohla být trochu agresivnější.
Co se týče podvozku, tak jak jsem dřív na nahači neměl rád silnice nižších tříd tak teď si je užívám plnými doušky.
Na motorce nemám rád kufry i když vím že jsou prakticky. Vozím na místě spolujezdce batohy na motorku a zatím jsem spokojený.
S motorkou umím jet pod 5 litrů ale proč to dělat? Takže když se nijak neomezují jezdím za 5,5l.
Mobil připojím přes kabel k motorce a navigaci mám na displeji a nemusím dokupovat žádné další navigace, což se mi moc líbí a vyhovuje mi to.
UPDATE:
Po 5 týdnech a 5500km jsem měl v Itálii nehodu, kde jsem se za sucha v zatáčce smekl na vylite vodě a vysypanem štěrku z traktoru který tam podle mistnich pár minut předem mnou vyjížděl z lesa na silnici. Motorka bohužel trefila značku, kterou vyvratila i s betonovými základem. Peripetie okolo toho nebudu popisovat, ale dopadlo to tak, že je to totální škoda, takže jsem momentálně bez motorky ale už je objednaná nová. Zase Africa, model 2024 :)

Goodji
Goodji napsal 03.10.23 v 20:19 10b.

dedikzk
dedikzk napsal 02.10.23 v 14:59 10b.

Pěkně shrnuto - Afričanka je pohodlná cestovní mašina