Triumph Rocket 3 (2020)

Vlastník Gemello
Vloženo 4.4.2023
Aktualizováno 8.4.2023

Po mém původním Triumph Rocket III Classic je to dost velká úleva v řízení. Obě opravdové rakety, ale s novou se již nenadřu. Motorka pro silné chlapy, kteří mají koule a zkušenosti. Ty zkušenosti zdůrazňuji, je to fakt síla.

Motorka koupena od Triumph Olomouc

První dojmy - Kdo nevyzkoušel, nepochopí. Nemá smysl popisovat, co jízda na Rocketu 3 GT znamená. Opravdu se to musí zkusit. Ale upozorňuji, že vás to pak nepustí a budete jí chtít...

Motorku bych doporučil pro - Zkušený motorkář, kterého ta ohromná síla nezaskočí

Doplňky na motorce - Původní byly na nově kupované motorce postranní kufry, zadní nosič, vyhřívané hefty. Já přidal ještě zadní kufr na dlouhé cestování nezbytný.

První moto před dvaceti lety bylo Suzuki 1400. Na začátek docela dobré. Pak přišel Triumph Rocket III a naprosto nový pohled na svět. Barcelona, Černá hora, Krynica Morska, Grand Canyon du Verdon, Monte Carlo, Provence, Costa Amalfitana, Passo dello Stelvio a další italské horské přejezdy, rakouské hochalpenstrasse, Grossglockner, Tatry, Maďarsko atp.
Nyní to samé s novým Rocketem 3GT. Ovšem mnohem lépe a lehce se řídí, lépe brzdí, nedá se to srovnat co se pohody při jízdě týče. Krouťák 221 Nm (tedy o 100 Nm větší, než Ducati XDiavel ...), propojený brzdový systém, brzdy Brembo a superbikové Stylemy, dynamické jízdní módy, řízená trakce. Jen v dešti je to nádherně otevřené a jednostranně zavěšené kolo (letmáč s cetrálním tlumičem) trochu na překážku. Prostě na vás ze zadního kola hodně prší Ale kazte takovou nádheru nějakým blatníkem.

Ve Státech jsem v Údolí smrti rozbil Haryka Electru Glide, pár let na to projel Route 66 na funglovce Harley Davidson Electra Glide Ultra Classic. Nebylo to špatné, ale než jsme vyjeli, ptali se mě američtí přátelé, na čem jedu. Když jsem odpověděl, že na H-D, tak první otázka byla kolik mám sebou mechaniků. To jako fakt. Sice jsme neměli jediný problém a bylo to docela příjemné, ale když vezmeš za plyn a ono se kromě většího řevu nic nestane, tak se těšíš domů na pořádnou mašinu.

Tak asi tak

labuto
labuto napsal 17.06.23 v 07:17 10b.

Super popis

StB
StB napsal 11.04.23 v 11:03 10b.

Krása, až budu velkej, tak ...

Dolin
Dolin napsal 11.04.23 v 09:09 10b.

Mazec

BRUTUSSS
BRUTUSSS napsal 09.04.23 v 09:57 10b.

Sakra to je ale pěkný stroj...asi se nechám přemluvit

-KAR-
-KAR- napsal 08.04.23 v 11:07 10b.