Triumph Rocket 3 (2022)

Vlastník Mates_74
Vloženo 2.10.2022
Aktualizováno 2.10.2022

Je to kus motorky, jak velikostí, tak váhou a vypadá famózně.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOCENTRUM HK (Hradec Králové)

První dojmy - Pohodlný posez za řidítky, dostatek výkonu a síly, dlouhý jako kráva.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je podle mě vhodná v podstatě i pro začátečníka, protože plyn i brzdy se dobře dávkují a motorka je dobře ovladatelná i předvídatelná.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti

Jediná motorka v aktuální nabídce nových strojů, která mi padla vizuálně do oka. Chtěl jsem edici 221, ale nebyla nikde k sehnání, tak jsem vzal nakonec černou (samozřejmě 14 dní po převzetí stála 221 na showroomu ).

Je to kus motorky, jak velikostí, tak váhou a vypadá famózně. Příjemně mě překvapila kvalita a preciznost zpracování. Na tak velký motor jsem čekal trochu kultivovanější projev, ale má dostatek síly a nadbytek výkonu. Brzdy jsou výborné, nijak jedovaté (váha je znát). Co mě překvapilo nepříjemně je podvozek. S tou váhou a šířkou pneumatik jsem čekal, že bude "žehlit" nerovnosti. Je ale cítit každý hrbolek na silnici a rázy se nepříjemně přenáší do ruk a těla. Zejména na okreskách (a náklonech) je to znát. Tam kde s MT-01 cítím nerovnosti tak nějak "v dálce u kola" a v rukách necítím nic se Rocket klepe tak, že mě za chvíli "brní" ruce. Není to nic fatálního, ale je to znát. Zkoušel jsem měkčí nastavení přední vidlice, ale moc to není znát (ještě zkusím ubrat tlak v pneu, jestli se to nějak projeví).

Jinak pocitově moc fajn svezení.

Jediná věc co mě štve je tankování. Spodní stěna nádrže je asi tak 2 cm od hrdla nádrže, takže trefit se tankovací pistolí tak nějak mezi, aby se pistole neustále automaticky nevypínala a zároveň nevychrstnul benzín ven z nádrže je v helmě a rukavících celkem komplikované. Snad si časem zvyknu

Mates_74
Mates_74 napsal 09.01.24 v 07:21

Ale tak dá se říct, že asi jo. Asi jsem si zvykl. Najeto mám jen 7000 km, tak uvidíme příští sezónu. Ještě budu laborovat s nastavením podvozku podle toho videa na youtubu o kterém jsi psal ve svojí recenzi (díky). Včera jsem se na to díval, nic nového jsem se sice nedozvěděl, ale zkusím to nastavit tak jak to doporučují a uvidím jestli to bude lepší nebo ne.

IchBinMartin
IchBinMartin napsal 08.01.24 v 22:25 10b.

Zvykol si si? Ja ano, ale chce to cvik opriet ustie pistole presne o tu hranu a az potom tankovat. Co ma rozcluje je, ze ked natankujem, tak aj zamknuta nadrz sa mi da otvorit lebo tam nieco poriadne nefunguje. Pri tankovani 2x denne mi to je jedno, skor sa bojim, aby mi niekto nehodil do nadrze bordel. Vytiahnut benzin kvoli tvaru nadrze ani nejde.
Raketa je ale uplne mimo system. 10 z 10!

zach21
zach21 napsal 11.10.22 v 12:02 10b.

callowsick
callowsick napsal 09.10.22 v 17:58 10b.

Pecka
Za tím bys necejtil asi ani karavan

biosák
biosák napsal 03.10.22 v 15:55 10b.

Ten agregát je boží