Triumph Rocket 3 (2020)

Vlastník Pixla
Vloženo 3.11.2020
Aktualizováno 3.11.2020

Moderně pojatá, poctivá a odlehčená lokomotiva.

První dojmy - Nový motocykl tak krásně voní. První jízda byla s obrovským respektem a navíc v páteční koloně na Jižní Stojce. Bože - ten motor je obrovský a trpí poskakováním mezi jedničkou a dvojkou. Už abych byl na volné silnici.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl je díky objemu spíše pro vyježděnější.

Anglické motocykly se mi vždy líbily. Triumph před pár lety přestal vyrábět původního Rocketa 2,3 L, pak Thundebirdy s dvouválcovými motory 1600 a 1700 ccm - ten s radostí jezdil doteď. Pak angličani vyhlásily Brexit a řach ! - je to nový Rocket 3 s motorem 2,5 L. Tak jsem si řekl, že takový nesmysl už nikdo neudělá a žijeme jen jednou. Prostě jsem ho jel objednat (asi bych se měl léčit!!!). Thundebirda jsem se slzou v oku prodal abych se nezadlužil jako naše vláda.
Samozřejmě je tady naprosto dominantní motor. Takto silný tříhrnek je jenom a jenom radost. Podle mne tento stroj TRiumph pojal jako svoji vlajkovou loď a nacpal tam co mohl. Takže není potřeba nic upravovat nebo dokupovat. Mám navíc jen originál kufry - na fotkách nejsou (jak si ctěný čtenář samozřejmě všimne).
Model GT je veden jako cruiser, ale podle mne je to spíše pohodlnější obrovský naháč (na rozdíl ode mne). Nebudu vypisovat celou výbavu - to je na weby výrobce.
Pro takto silný motor je naprosto odpovídající stavitelný podvozek i brzdy Brembo Stylema - rychleji bych zastavil snad jenom o strom. I přes svoji hmotnost a délku se motocykl ovládá fandasticky. Zatáčky a hlavně následné zrychlení jsou zdrojem radosti.
Batůžek si také užívá a nedostatek úložného prostoru je eliminován bočními kufry.
Spotřebu vůbec neřeším, ale když je to v návodu - tak kolem 6.5 L/100 km.
Mimo prvního servisu a výměny oleje jsem nemusel nic řešit.

Motocykl této kategorie je samozřejmě hlavně na silnice a cestování.
Díky Covidu to letos moc do zahraničí nebylo a tak se těším na novou (snad normální) sezonu.

kusmen
kusmen napsal 21.10.21 v 19:04 10b.

Už nějakou dobu po něm koukám...je nádherný!! Až prodám GS jdu do něj

X_U_R_D_E
X_U_R_D_E napsal 20.06.21 v 18:56

Zdravím majitele Krásná motorka. Až budu velkej, pořídím si ji taky.

Ladis7
Ladis7 napsal 11.12.20 v 20:08 10b.

parádní kousek, asi trošku jiná liga, než předchozí stroj přeji pohodu na cestách a kolama dolů

VB79
VB79 napsal 24.11.20 v 17:13 10b.

Kentucky
Kentucky napsal 10.11.20 v 14:11 10b.

Nádherná mašina . Užívej . Taky po ní slintám jako druhý bike