Kawasaki Ninja 300 (2016)

Vlastník HarryS
Vloženo 6.1.2023
Aktualizováno 2.9.2023

Krásná, moderní, rychlá, hbitá, boží motorka

Motorka koupena od TeamMoto Wide Bay - Je to tady v AU takový velký řetezec prodejen nových i ojetých motorek, kterým hodně záleží na reputaci

Suzuki Boulevard C50: Krásná ale na ty moje cesty zbytečně velká
Triumph America: Nádherná ale na ty moje cesty zbytečně velká
Honda CBR 300R: Kawa je hezčí
KTM RC 390: Má větší výkon ale kawa je pohodlnější a prostě hezčí

První dojmy - Jak jsem jí poprvé uviděl, tak jsem se okamžitě zamiloval a to na tenhle typ motorek nejsem

Motorku bych doporučil pro - Úplně všechny.

Doplňky na motorce - Laďák od Musarri ale ten už tam byl při koupi. Btw krásný zvuk

Tak jo hoši. Jak jsem řekl, tak se stalo. Odletěl jsem do Austálie do města Gold Coast. Našel jsem si skvěle placenou práci a za 2 měsíce práce jsem si mohl koupil tuhle krásku za nějakých 5200 AUD (dále jen $) se všim všudy. A jak to celé probíhalo?

Když jsem se začal tady koukat po motorkách, chtěl jsem zase jít do choppra ale už většího než 250 a koukal jsem po 800 jako Suzuki M50 a C50 (cca 7000$) a Triumph America (cca 8500$), protože mám prostě tenhle styl rád. Říkal jsem si, že je to pohodlné a silné, a když se rozhodnu jet na delší výlet, tak nebude problém. Ale taky jsem potřeboval přibližovadlo do práce, do kšeftu, do školy, na pláž, za kámošema, no prostě na takové to běžné ježdění. No, koukal jsem po inzerátech a bazarech po těch chopprech a úplnou náhodou jsem viděl kawasaki ninja 300 z roku 2013 SE a říkam si "pěkný stroj ale kapotovaný a jen 300? to bude takový silnější skůtr" ale i tak jsem si to dal na yutube a koukal co to je, jak to jede, co to žere atd. Motorka se mi líbila víc a víc a na to, na co jsem motorku chtěl bylo tohle prostě ideální. Začal jsem ji vyhledávat více, koukal jsem i na cbr 300 nebo ktm 390 ale ty mě nějak neoslovili. Najednou šli chopři stranou a už jsem měl v hledáčku jen kawasaki ninja 300. Našel jsem v mém okolí asi 6 cenově od 4000$ do 5500$. Záleželo na roku výroby, najetých km apod. Na všechny jsem napsal ale ozvala se ze začátku jen jedna. Začal jsem si psát s jednou prodejnou o ninje 2013 SE s asi 26k km za 4500$. Už to bylo na spadnutí, měli jsme domluveno, že se na ní pojedu podívat. Bylo to asi hodinu vlakem směr Brisbane a najednou z ničeho nic a z čista jasna volá jiné prodejna s jinou ninjou. Ninja 2016 ktr s 13k km za 4800$ ale prodejna byla asi 6 hodin od Gold coastu asi 5 busy a vlakem ale chlápek řekl, že jí může dovézt do GC, ať to omrknu. Tak a teď vám řeknu, jak nikdy nekupovat motorku, i když mně to vyšlo. Šance, že všechno bude ok je tak 1:10000.

První red flag byl, že týpek chtěl deposit 500$, aby motorku už nenabízel dál..aby viděl, že mám fakt zájem ale chtěl, ať mu pošlu foto kreditní karty. To nikdy nědělejte! Ale já to udělal :D ale protože jsem si obvolal pár lidí a prodejen, jestli je to běžná praxe a všichni mi řekli že ano ale jen přední část bez cvc. Byl jsem hodně nervózní ale z karty odešlo právě jen těch 500$. Trošku jsem si oddych. Říkám si, jestli mě ojebe, tak příjdu jen o 500, co už.
Druhý red flag byl,že pak najednou chtěl zaplatit zbytek za celou motorku a tady už jsem si sral do kalhot, protože tohle ojebání by mě už stálo přes 5000$ a to nechceš. Volal jsem mu a ptal jsem se proč chtěl depozit, když teď chce celou částku, a proč to chce předem, když jsem motorku viděl jen na fotce atd atd atd. Všechno mi to vysvětlil, poslal i podepsané papíry ohlědně toho, že pokud se mi moto nebude líbit, tak peníze dostanu zpět a tyhle věci. Moje rada tady z toho zní NEJEDNEJTE EMOCEMA ALE MOZKEM. Jak jsem řekl, i když mně to vyšlo vám nemusí. Já byl prostě z té motorky na obrázku uplně hotový a emoce byli silnější a tak jsem ty peníze poslal. Člověku, kterého jsem nikdy neviděl, na účet, který jsem neznal, za motorku, kterou jsem taky neviděl. Debil že? Bylo pár věci, které mě trošku ale opravdu jen trošku uklidňovali byli, že je to prodejna, která má spoustu poboček, a kdyby mě ojebal, mohl bych to řešit přes nějakou hlavní centrálu asi a druhá věc..jako sralo by mě to, 5000 neleží jen tak na zemi ale já jsem takový ten člověk, co si řekne "no neposerem se z toho a jedem dál.."
Takže motorka zaplacená, papíry podepsané, teď ještě aby motorku přivezl. Domluvili jsme se na středě ale ta se zrušila z nějakého důvodu a že doveze motorku ve čtvrtek. To už jsem si říkal, že motorku ani prachy už nikdy neuvidím. Ale..ve čtvrtek ráno mi volá a říká, že kolem 12 budu mít motorku před barákem. Začal jsem být klidnější, protože, kdybu mě chtěl ojebat, už semnou dávno nekomunikuje přece. A opravdu. 12:30 přijel yut (pickup) s kawasaki na korbě.

Okamžitě jsem se do té motorky zamiloval. Krásná, prakticky nová, ty barvy no prostě všechno. Motorku sundal z korby, nastartoval a ja jsem věděl, že ta už je moje. Ani jsme ji neprojel první den...protože pršelo. Jen jsem ji dal do garáže a koukal na ni.Takže ano, koupil jsem motorku, kterou jsem předtím ani neviděl a ani neprojel :D. Nikdy jsem na tohle typu ani neseděl.

Druhý den (dneska 6.1) bylo krásně, nějakých 30 stupňů a byl čas si na ní poprvé projet. Ten zvuk, když otočíte klíčkem na ON a ono se spustí takový ten zvuk elektroniky. Tohle já neznám. Moje ex motorka byla z roku1998... tam nic takového neexistovalo. Nastartoval jsem, dal tam 1 a jel jen tak kolem baráku, abych si to všechno vyzkoušel. Rozjezdy, řezení, brzdy. Všechno na té motorce šlape až neuvěřitelně dobře. Není problém najít neutrál, řadí to skoro samo, motor krásně brzdí a ten zvuk. Já nejsem velký zastánce laďáků a už vůbec ne na menších motorkách ale tenhle je prostě tak akurát. Ani to neřve, že si člověk myslí, že jede litr ani to není zvuk strunovky. Prostě ideální. A jak vemeš za heft, tak ta motorka vystřelí neuvěčitělnou rychlostí. Umí nádherně zrychlit ve všech kvaltech. Je to naprosto boží. Dneska to byla jen taková zkušební jízda. cca 30 km . Do centra, na pláž, do fitka, do kšeftu a jsem z ní úplně vedle. Člověk by si řekl,že mi bude za cvhili malá a budu chtít 600 a víc..nemyslím si. Tady není jak 600+ uplatnit. Skoro každá křižovatka má radar, většinou je tady 60 - 70 km/h, na dálnicích 110 a na to na co jsem si jí koupil je perfektní. Mohl jsem koupit zx6r nebo 9 ale to by bylo úplně zbytečné.
Takže tak. uvidíme, ka pojedu zítra. Mám nějaké plány, na nějaké vyhlídky. Určitě budu updatovat :)

update 9.2.2023
Tak jo, s motorkou už máme něco málo najeto. zkoušel jsem co to dá. zatím je to jen velká paráda. Je rychlá a hbita, a strašně dobře ovladatelná. Už jsem měl první close call, kdy mi z vedlejší vjel do cesty nějaký kokot ale zkušeně :D jsem dobrzdil a objel, ikdyž jsem trošku zadriftoval zadním kolem. ale nechal jsem to být, protože kdybych jel podle peřdpisů (jel jsem cca 90 v 70) tak by jsme se célému "incidentu" vyhli. Nic méně po prvním týdnu od koupi mi nechtěla nastartovat. Už jsem si říkal, jak mě nakonec někdo natáh a oprava bude za polovinu ceny motorky. Koukal jsem an yt co by to mohlo být a vyšli mi tři možnosti. Baterka, pojistky nebo alternator, karburator, terminator, kalkulator, no prostě nabíjecí systém. Tak jsem rozebral část, kde je baterka, zkotroloval pojistky a ty byly vcajku. Abych zkusil baterku a ten nabíjecí system musel jsem koupit multimetr. Koupil jsem ho a zjistil, že baterka je vybitá a tak jsem koupil novou. Dal to tam a motorka nastartovala. Jestě jsem podle místního návodu zkontroloval to nabíjení v motorce a vše bylo vcajku, takže to byla opravdu jen baterka. Zatím jsem jezdil jen po gold coastu, do pracé, fitko, pláž a za kámošema. Ještě jsem se neopuštěl do žádných velkých, protože jsem si chtěl být jistý, že mi motorka někdě uprostřed australie nenastartuje po té výměně baterky. Přecejen jsem kontroloval ten systém poprvé, a co když jsem to zkotroloval špatně ale už to je cca 3 týdny a všechno jede takže zdá se, že brzo vyjedu někam dál. Musím koupit držák na mobil, a přikoupit si pojištění. Tady, když si jdete na technickou,tak k tomu máte automaticky pojištění. Ale to pojištění se vztahuje jen na "zdraví" tzn jen když se při nehodě někomu něco stane, tak to pojištění kryje, jinak nic. Tak si to chci připojistit ať jsem vklidu. Nic ozvu se zas až bude něco nového

update 11.5.2023
Začíná nám tady zima a je to znát. I když čím výš v Australii jste (jakože čím víc na seve), tím větší teplo, tak tady na Gold Coastu (dále GC) máme ráno kolem 13 a odpoledně 20 - 25... To si člověk řekně, tak to je v klidu. Zatím jo. Ráno už jedu v bundě a kalhotách a začnu nosit termo pradlo asi. Je super jak ráno prostě klepeš kosu a odpoledne jedeš domů v kraťasech a tričku. Ale máme ani ne polovinu května. Ta pravá zima je červenec /srpen, kdy to ráno může padnout na 5 a odpoledne nepřesáhnout 17. furt lepší, jak česko nebo španělsko, kde jsem jezdil ve sněhu, na sobě 3 bundy a 4 kalhoty a troje rukavice ale i tak. Jsem v tropech ne, tak jaká pak zima. Nic, k motorce. Od posledního updatu uběhlo círka 4 měsíce. Byl jsem jen na pár výletech v okolí GC jako Springbrook park nebo Tamburine park a jinak samozřejmě celý GC od Coolangaty po Helensvale s samozřejmě Brisbane. Začal jsem si vydělávat lítáním s dronem, tak jsem začal jezdit po gc a točit. Moje druhé použití dronu v životě (tak omluvte kvalitu) jsem si natočil motorku. Video by mělo být k vidění asi na profilu. Nevím jak to tu funguje.

Jinak motorka byla před 2 týdny na general kontrole. Výměna filtrů a oleje a check všeho, co se checkovat má. Všechno bylo okay. Další kontrola za rok nebo 5k km. Stálo to 200 AUD. Všiml jsem si dvou věci. 1. motorka, i když stojí celý den, tak dělá zvuky :D. Má s tím někdo zkušenost? Prostě stojí v garáži a zničeho nic prostě zvuk, který nedokážu popsat. Kdyžtak mi napište, co to je. Druhá věc, když jedu na větší otáčky (9k a více ale jen v nižších gearech do 3) to zní, jako když máš šroubek a matku a máš tam mezi tím ten plíšek, tak jakoby ten plíšek lítal mezi matkou a šroubkem a dělá zvuk. Moto jsem kontroloval, všechno je utahnuté. Možná je to je pocit, možná to je řetež, který ale byl utahnut při tom general check, tak nevim. Jinač vlastně nic víc. S moto jsem hodně spokojen. Co mě trošku jebe ale to je asi tím, že to je 300 ccm je, že jednička je je hrozně krátká. tak do 25 km h a musím řadit 2 abych hned do 2 sekund řadil 3. Hodně krátké převody. Díky tomu mě na svetlěch drtí 125 ccm skůtři na rozjezd. Se mi líbilo, jak jsem byl na svetlěch a vedle týpek s fireblade 1000rr. Jsme se rozjeli týpek na 1 mi odjel rychlostí světla a jel na tu 1 snad až do 100km/h možná více a ja za ním 1,2,3, 4 a měl jsem tam 100 nebo nějak tak :D. Jak jsem psal předtím, tak silnou motorku tady v gc moc nevyužijete kvůli všudypřítomným radarům a semafor kamerám, tak jediný důvod proč bych si koul 600+ by bylo jen kvůli rozjezdům :D. Takže tak. Motorka je super, krásný zvuk, jede dobře, krásně zabírá a jsem s ní pořád nad míru spokojen.

Update 28.8.2023
Ták, máme skoro konec zimy (vy máte skoro konec léta) ale to vůbec nic nemění, protože naše zima tady na Gold Coast je od 18 - 27 stupňů a furt hezky. Během těch 2 - 3 zimních měsíců nám tu pršelo dohromady týden až dva jinak furt modro, teplo, krásno. Co je nového na moto? Vyměnil jsem řetězovou sadu, protože to bylo potřeba. Starý řetěz byl zrezlý, a když jsem ho natáhl, tak jak má, tak do týdne byl zase povolený a tak jsem zajel za týpkem a vyměněné. Teď ještě se mi rozbila žárovka, tak jezdím jen an dálkové světlo ale za pár dní bude opraveno. Jinak nic. Co se týče mě. Měl jsem doma GoPro a už delší dobu jsem si říkal, že motovlogovat z Austrálie by mě mohlo bavit a lidi taky a tak jsem si koupil druhou helmu čistě na motovvlogy, držák na gopro, mikrofon.. všechno jsem to podle yt namontoval (to tež bylo něco.. milion videí jaký mikrofone je dobrý, jak napojit gopro, jeden říkal tohle druhý zase tohle) Po všech těch videí jsem vybral to nejlepší a hle.. všechno funguje. zvuk čístý, kamera drží, tak co víc si přát. Člověk si řekne, tak na motovlog potřebuju kameru a mikrofon a jedu... Ledá velké hovno. Až se proderete všemi návody na yt (a to já mám výhodu že umím anglicky a španělsky, takže jsem mohl zkousknou to nejlepší) a koupíte třeba to gopro a mirkofon, tak pak jsou další nemalé investice. Rád zhrnu a určitě o tom budu mluvit v nějakém příštím motovlogu. Potřebuješ držák na tu kameru, adapter nebo specialni case na gorpo, helmu na kterou ten drzák můžeš dát (jsou helmy, kde to nejede dát na bradu a tak to musíš dát na bok) a pak musíš mít dobrý počítač nebo aspoň dobrou graf kartu, protože gopro videa 2k, 4k se vám budou blbě stříhat ( jako mně, protože já mám hovno počítač a stříhání mi zabere den jen kvůli tomu, že se mi videa v programu sekají) a pak program, ve kterém to budeš stříhat. Když to tak nějak sesumírujeme tak ten celý setup mě vyšel na skoro 600 AUD a to už jsem měl gopro. Určitě to jde levněji ale kvalita asi půjde dolů.
Hodím vám sem odkaz na první motovlog. Vychází každou sobotu v 15:00 vašeho času. Nick je HarDron Moto (Har protože jsem Harry, Dron protože lítam s dronem a moto protože asi proč) z důvodu, že v mých motovlozích jsou i dronové záběry protože lítam s dronem, baví mě to , tak jsem to tam zakomponoval ale jsou místa, kde je dron zakázaný ... jako v druhém videu třeba

HarryS
HarryS napsal 28.08.23 v 11:25

Myschan
Myschan napsal 20.01.23 v 08:47 10b.

Hezká moto a odvážný kupující

koki888
koki888 napsal 11.01.23 v 16:54 10b.

Nuž chce to odvahu. Ja som takto 2-3x nakúpil v USA. No problema. A raz v PL. Borec mi motorku doviezol cez celé Polsko. Neviem proste mám to tak v hlave. Že “lidi” nie sú až taký zlý ako sa nám ti pár skur… politikov snaží nahovoriť. Tak si to užívaj!

Pupi04
Pupi04 napsal 06.01.23 v 16:36 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

Kali88
Kali88 napsal 06.01.23 v 16:30 10b.

Konečně nějaká neotřelá a poutavá recenze z druhého konce světa. Chválím výběr motorky a dávám plnej počet