PROFIL MOTORKY

Yamaha Fazer8 (2012)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Strejda_Ingot
Vloženo 17.11.2022
Aktualizováno 17.11.2022
Zobrazeno 1 379x
HODNOCENÍ PROFILU OD 6 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Kamarád na cesty, kterého považuji za takové Volvo mezi motorkami. Umí jet i slušnou kudlu, ale celým svým nastavením říká: "Pojď, pojedeme v klidu, neblbni, dívej se, jak je to tady hezký, kochej se a zklidni hormón..."

Více fotografii

Motorka koupena od FIRMA:Moto-GP (Kutná Hora)

Výška jezdce: 186 cm

První dojmy - Dva nebo tři roky jsem na Fároši neujel víc jak 1000 km za rok, ale stále jsem se nemohl přesvědčit k prodeji. A pak mi kamarád poslal odkaz na tohoto Fazera. Nebyl to ani náhodou první inzerát, který mi poslal, ale přeskočila jiskra a já na Sněhuláka koukal zasněnýma očima jako na krásnou ženskou. Tak jsem prošmejdil net a zjistil, že technicky taky dobrý. Videa ukázala, že to by mohlo být ono. Vzpřímený posaz, ale když člověk zatouží po sportovní jízdě, tak není problém. Mašina na víkendy, vyhovující mému novému stylu kochat se, dívat se a hledat ty nejzapadlejší vísky a cesty, které jsem ještě neviděl, ač jsou kilometr od známých tras. Byl jsem se svézt... a bylo to vono! Položil jsem zálohu a za dva dny byl Fazer doma. Nenechal jsem si ho dovézt. Přijel jsem na něm a usmíval jsem se celou cestu. I think this is the beginning of a beautiful friendship...

Motorku bych doporučil pro - Fazer 8 je motorka pro vyblázněného, staršího, zkušenějšího jezdce, který nepotřebuje ležet na bajku jako superman a mít krajinou rozmazanou ve 300 km/h. Občas si dá pár zatáček "na kolínko", občas si sáhne na omezovač a přeletí 200 km/h, ale většinu si čistí hlavu tím, jak je to všude krásný. Tuhle se pase srnka, tamhle je hezká kaplička, onde zase opar na loukami...

Doplňky na motorce - Odporné LED blinkry na debilním ALU držáku. Mám i originál a jakmile do toho ušiju nový svazek za ucvakané dráty, tak Sněhuláka uvedu zcela do série.

Recenze

Léta jsem měl Fároše, na efektivní, brutálně rychlou jízdu snad není lepší stroj. Jenže jsem čím dál víc tíhnul ke kochání a jízdě v páru/partě a k tomu je Fároš stroj mimořádně nevhodný. Takže jsem jezdil méně a méně. Mezitím jsem si pořídil Beverly 400 a začal najíždět strašné kilometry nejen pracovně, ale i do Alp a o víkendech, za cca půl roku 13 000 km... S Beverly se naplno projevila touha poznávat ty nejzapadlejší vísky dostupné po těch nejužších silnicích a vyhýbat se hlavním, natož dálnicím. Beverly to zvládá výborně, ale přece jen naráží na své limity a také nechci natočit tak strašné kilometry ročně, abych musel za pár let kupovat novou. Takže jsem se stále kroužil kolem myšlenky pořídit si "kochací stroj". Ale jak nepřijít o tu "bráááp" stránku věci? Fároš mi uměl vyplavovat do mozku chemické sloučeniny, které tam neumím jinak dostat.

Kamarád do mě furt ryl a občas poslal odkaz na nějakou motorku, ale nic. Nula. Ani ťuk. Až jeden čtvrtek. Poslal Fazera 8. Dva vlastně... bílého a černého. Černého jsem přehlédl, jak krajinu, ale jak jsem viděl Sněhuláka, něco se stalo. Svět se zatočil, já zjihnul, na tváři se mi objevil přiblblý úsměv, podepřel jsem si hlavu rukama a jen zamilovaně koukal. Normálně láska na první pohled.

Jsem ale člověk racionální, tak jsem začal hledat, co je blbě, proč to nemám udělat. Ale cokoli jsem nacházel, články, videa, recenze... vše říkalo jasně: Jo, to je sakra práce vono, to je přesně to, co hledáš, ty vole starej. Probírali jsme to zleva zprava a vše "sedělo". Takže jsem v pátek zavolal do MOTO GP, že se na něj v neděli přijedem podívat.

Sedl jsem na Fazera, rozjel se a věděl jsem, že to je dobrý. Sakra moc kruci pysk dobrý. Projel jsem okolí Kutné Hory, už jsem se skoro vracel a ještě jsem si přidal, zkoušel všechny možné módy fungování a vše bylo prostě dokonalý pro to, co jsem potřeboval a stav motorky: "jako nová". Fakt. Dojel jsem zpět, prodejce byl podle kamaráda už trochu nervózní, kde sakra jsem tak dlouho. Ale nic neřekl a já okamžitě položil zálohu. A v úterý na to jsem si pro Sněhuláka dojel.

Jízda domů byla jako svatební cesta. Usmíval jsem se celou dobu jak měsíček na hnoji a připadalo mi, že se známe léta. Ten stroj intuitivně dělal přesně to, co jsem chtěl. Zkrátka krása střídá nádheru. Jeden z dalších víkendů jsme dali klasickou trasu kolem Prahy, kterou jsem jel již tisíckrát, abych se mohl soustředit na motorku, ne na silnici. A motorku jsem vybral dobře. Tři stupně nad nulou, mlha, ale aerodynamika Fazera 8 je tak famózně navržená, že mi nebyla zima ani na nohy, ani na trup, ani na ruce. Vzduch je směřován zcela mimo ně.

Fároše jsem mezitím stihl prodat, zmizel okamžitě, pěkných Repsolů moc není. A víte co? Nelituji. Sněhulák umí vyplavit přesně ty samé chemikálie, ale jeho celé nastavení svádí k plynulé, klidné, kochací jízdě na extra pohodlném sedle, ve vzpřímené poloze, do 6 tisíc, kde se snoubí klidný výkon se slušným krouťákem a dává to dohromady tak pohodovou jízdu s tak obrovskou mírou jistoty, že jsem to nezažil. Podvozek je v zatáčkách přesný, ale běžnou českou okresku i kostky žehlí do hladka. Brzdy jsou jisté, ale ne jedové. Motor je Jekyll & Hyde. Do 6000 ot. oldschoolový cruiser. V 6000 ot. mu bzikne v makovici a je to ostrý chuligán, který letí do 11,5 tis. jako vzteklý sršeň. Ten přechod je velmi ostrý, ale dokonale čitelný. Ta motorka je prostě doslova "dva v jednom". Plynule přechází mezi cruisingem a sportovní jízdou a užívá si obojí. Přesně to, co chci. 95 % času chci jet pohodovku, ale potřebuji vědět, že když mi jebne, dáme si serpentiny ve stylu tanga a budu se šklebit do helmy, vysmátej, jak lečo. A právě proto, že vím, že to jde, si nepotřebuji nic dokazovat a jedu úplně klidně.

Jasně, jsem na začátku, ale, jak to říci. Jsem spokojen. Mám neodbytný pocit, že jsem udělal neskutečně dobré rozhodnutí a bez kamaráda bych nikdy nepřišel na to, že ho mám udělat.

I think this is the beginning of a beautiful friendship...

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
koki888
koki888 napsal 20.11.22 v 19:47 10b.

NiLu
NiLu napsal 18.11.22 v 22:36 10b.

Za mě nejhezčí vyráběný Frazer a ještě v té nejhezčí barvě, užívej km v sedle!

JardaBar
JardaBar napsal 18.11.22 v 20:04 10b.

v té bílé je nejlepší!

Honzus75
Honzus75 napsal 18.11.22 v 19:49 10b.

Tak paráda, ještě pár doplňků a vzhůru na tripíky.

Guzo
Guzo napsal 18.11.22 v 19:20 10b.

Pekná motorka a pekná recenzia
Ale kochačka na nej musí bolieť.
Jedine,že by bola 150+.

Více komentářůTOPlist