Yamaha Fazer8 (2012)

Vlastník neodhalitelny
Vloženo 23.7.2015
Aktualizováno 15.11.2020

krásná barva (bílá perleť), velmi pěkný stroj, výborné brzdy a motor špička

Motorka koupena od Filipes46 (Děčín I-Děčín) - výborná domluva, pohodový člověk. Při odvozu motocyklu se objevil (doufám, že drobný, zatím neopraveno) problém, ale jsme bez problémů domluveni.

Yamaha FZ8 N/S: Naked verze - jelikož chci i trošku cestovat, tak lepší ochrana se hodí
Triumph Street Triple: určitě by byla zábavnější, do města použitelnější, ale opět na delší cesty o dost horší než s Fazerem do města
Triumph Tiger 800 XR: cena, mohutnost - už je na mě moc :)
Honda CB 650F: pěkná dle všeho spolehlivá motorka, ale pro mě moc \"tuctová\", nechytla mě za srdce
Kawasaki Z800: cena, moc nový model
Yamaha MT-07: dlouho jsem nad ní přemýšlel, za pěkné peníze, takže by zbylo i na cestovní doplňky, ale nakonec rozhodl pro mě lepší chod 4válce proti 2válci a výkon

První dojmy - rozdíl oproti 125ccm scooteru je opravdu propastný :) zatím velký respekt. Stačí velmi málo a motorka vystřelí. Zvuk výfuku Leo Vince parádní. Vím, že s nasazeným Givi kufrem to nevypadá nejlíp, ovšem je to daň za to, že člověk potřebuje i něco vozit, popřípadě si kam po dojetí odložit helmu atd.. :) >>> zkušenosti po cca měsíčním ježdění. Nejprve, co bych zlepšil nebo změnil. Ocenil bych razantnější nástup brzdy. Další věc jsou jemné vibrace nad 4500 otáček. Když jsem jel s vyššími otáčkami delší dobu, ruce jsem pak už ani necítil. Také by mi vyhovovalo víc delší zpřevodování, neustále se snažím řadit 7ku :) Budu si holt muset pořídit ukazatel zařazené rychlosti. Naopak, co mě neustále naplňuje adrenalinem, je akcelerace, když to motorka rozmotá, tak je to fakt jízda. Spotřeba při normální jízdě i cca 130km dálniční mi ukazuje do 5 litrů, při neustálé akceleraci a brždění mezi 5-6, což považuji za pěkný výsledek. Jednou se mi zbláznilo čidlo teploty, kdy mi po vypnutí motorky (cca 90 stupňů) a následném zapnutí nechtěla naskočit a hlásila vysokou teplotu i s výstražnou kontrolkou. Stačilo vypnout a zapnout zapalování a už to bylo v pořádku. >>> Jelikož jsem línej člověk na řazení se spojkou, vážně uvažuji o montáži rychořazení.. uvidíme :)

Doplňky na motorce - Givi kufr, Leo Vince výfuk, padáky

Průměrná spotřeba - 5.16762 l/100km

Myslím, že nastal čas přejít na větší kubaturu, proto jsem si udělal papíry na Ačko a ještě před úspěšném složení zkoušek jsem měl docela jasno a vybráno. Chtěl jsem co možná nejuniverzálnější stroj, se kterým se dá zvládnout město, okresky i delší štreka.. třeba výlet na Slovensko. Vím, že nebude tak zábavná jako Street Triple a podvozek není úplná špička, zvolil jsem kompromis, který mi vyhovuje asi nejvíce a navíc se mi motorka vážně moc líbí :) Srovnávat mohu zatím jen se scootery, na kterých jsem jezdil - což se srovnávat nedá a s Hondou 900 Hornet, na které jsem dělal autoškolu. I když má mít papírově Hornet o 5kW víc (78 vs 83), přijde mi Yamaha o hodně živější, hlavně v nízkých otáčkách, řazení přesnější a posez pohodlnější, nebolí mě z Yamahy ruce jako z Horneta. Uvidíme, až najezdím nějaké kilometry, zatím je to hodnocení jen podle pocitů a jízdy "kolem komína" .)

PYTEL1
PYTEL1 napsal 02.09.15 v 12:25 10b.

Aalucinka
Aalucinka napsal 28.07.15 v 13:19

krásná motorka,přejí vždy jen kolečkama dolů

Haňule76
Haňule76 napsal 23.07.15 v 20:22 10b.

moc pěkná přeji hodně pohodových kilometrů