Yamaha Fazer8 (2014)

Vlastník Ferry13
Vloženo 10.1.2015
Aktualizováno 5.4.2021

Je to výsledek toho,že jsem měl mezi vánočními svátky 14 dní volna a jak tvrdila manželka doma mi to vůbec nesvědčilo a vymýšlel jsem blbosti.

Motorka koupena od FIRMA:Technik motosport (Ostrava - Stará - Servisuji tam i T-Maxe a naprostá spokojenost.Vždy mi vyšli vztříc.

Triumph Tiger 800 XR: Je to trochu jiná kategorie a není to Yamaha :))
Suzuki GSF 1250S Bandit: Těžká a není to Yamaha :))
Yamaha MT-09 Tracer: Fazer by měl mít příjemnější motor a byl hned

První dojmy - A teď vážně.Na skutečné motorce jsem jezdil naposledy před cca 30 lety.Poté jsem na tento druh dopravy nezanevřel,ale jak to bývá přišla rodina,bylo míň času,ale hlavně nebylo kde ustájit stroj.Tak jsem se k motorkaření vrátil až před cca 4 lety.A to pěkně postupně,což si myslím,že některým dnes chybí :)

Motorku bych doporučil pro - Myslím že pro mě :)

Doplňky na motorce - Tak na Fazera jsem nechal přímo v Yamaze nainstalovat tyto doplňky-vyhřívané gripy Oxford,hlavní stojan (nechápu proč tam origo není) ,padací protektory SW Motech,origo kryt chladiče FZ8,origo boční textilní brašny Yamaha a držák zadního kufru Givi.
13.11.2015
Takže během sezóny resp. téměř ihned po dovezení domů vyměněna ta roura od kamen,kterou v Yamaze nazývají výfukem (nahrazeno PipeWerx Hawk).Dále páčky brzdy a spojky,šroubky u víčka nádrže a další ,,kosmetické´´ ůpravy :)

Takže jak již píšu výše.K tomuto stroji jsem se propracoval asi po 4 letech,kdy jsem po dlouhé odmlce zakoupil nejprve Yamahu Neos 50,na které konec konců jezdím dodnes přez léto do práce.Poté přišel tak trochu přešlap a to Yamaha X-Max 250.Ne že by to nebyl dobrý stroj,měl jsem ho cca 3 měsíce a zakoukal jsem se do T-Maxe.To je zcela jiná liga.Dle mého názoru asi nej maxík co je v součastnosti na trhu.Kdyby mi manželka dovolila si ho nechat,tach bych se vůbec nezlobil.No ale ať se dostanu k Fazeru.Hledal jsem moto na kterém se dá jezdit o víkendech nebo po práci jek se říká okolo komína,ale se kterým se dá strávit v sedle třeba i vícedenní volno nebo dovolená.Volba se přikláněla k něčemu,čemu se říká sportovně-cestovní stroj a mají ho v nabídce skoro všichni výrobci.Samozřejmně jsem tak trochu podvědomě preferoval Yamahu.Z její nabídky jsem uvažoval buď o MT-09 Tracer (prý nástupkyně TDM) a Fazerovi 8.No a Fazer to nakonec vyhrál a doufám,že právem. :) Jelikož ještě stojí v servisu kde mi ho upravují k obrazu mému,tak recenze na jízdní a další vlastnosti přijde později.
22.1.2015
Tak jsem dnes přivezl Fazera domů a přez víkend zas něco udělám.Foto bude v galerii.
16.3.2015
Proběhla garančka po 1000 km,zvykáme si na sebe a je pravda že si Fazer toho nechá líbit celkem dost.Ještě jsem neměl potřebu ho hnát někam do nesmyslů bo za prvé i při ,,zajížděcích´´ otáčkách 5000 jede 115 a při 7000 umí 155,tak si počkám na výrobcem doporučených 1600 km.Tím samozřejmně nemám na mysli,že překulím 1600 a vzhůru za maximem 249 km/h jak ho prezentují někteří na YouTube a jinde.Myslím tím,že se už budu moci více soustředit na jízdu a krajinu a ne na otáčkoměr :)
1.11.2015
Tak se nám pomalu blíží konec první sezóny.Co říct.Podle dnešního zjištění doposud najeto 7800 km.Poježděno několikrát Slovensko,Polsko,týdení dovolená Rakousko-Švýcarsko-Itálie,no a pochopitelně x-krát Beskydy a celkově okolokomínová Morava a Slezsko :) Fazer se osvědčil přesně pro ty důvody pro které jsem ho kupoval.Není na něm problém jet s přáteli ,,těžkou kochačku´´ a když mám chuť potahat sám,tak se vůbec nenechá přemlouvat.Je hrozně fajn,že tahá už od spodu,takže když jedu v klídku na ,,šestku´´umí jet 55 a zrychlí bez protestů a nutnosti podřazení.Také je relativně pohodlný.Nájezdy do 350 km zvládá aniž by o nich moje p*del věděla a jak jsem letos prubnul na dovolené,ani 790 km v kuse nebyl nějaký vážný problém :) Vzhledem k tomu že je Fazer pořád ,,miminko´´,tak závady pochopitelně nula.Takže závěrem (ikdyž ještě nezimuju) musím jen konstatovat pravdivost názorů pánů od Yamahy,kteří napsali v propagačním letáku doslova- ,, Pokud byste si mohli dovolit jen jeden motocykl, model Fazer 8 by byl první na seznamu přání. Tento motocykl je nabitý pokročilou technologií řady R. A je vybaven tak, aby udělal téměř vše, nač pomyslíte.´´
9.10.2016
A máme tady pomalu závěr sezóny č.2 . Sezóna proběhla velice rychle a vzhledem k podmínkám zimy se dá říct,že plynule navázala na sezónu loňskou :)
K dnešnímu dni najeto 14.322 km a letos jsem u cca 9.500 udělal garančku (olej,filtry) a nechal jsem trochu přitvrdit přední vidle,protože při razantnějším brzdění se mi zdálo,že se mi předek ,,potápí´´ víc než se mi líbí :) Teď je to fajn a jsem spokojen.U 13.500 jsem přezul gumky (znovu Bridžky Battlax).
Letos bylo poježděno několikrát Polsko,Slovensko a samozřejmě rodná zem :) a v červenci už tradiční týdenní návštěva Alp,tentokrát Slovinsko,Rakousko,Itálie.
S Fazerem si rozumíme čím dál víc a musím říct,že mě stále více utvrzuje v přesvědčení,že to byla dobrá volba.Vím že je trend poslední doby takový,že každý výrobce se snaží dát na motorku co nejvíce různých pomocníků (ABS,kontrola trakce,palivové mapy,el.nastavení tlumení a kdečeho),ale z mého pohledu se poté vytratí tzv.,,vyježděnost´´ jezdce a rozum.Když prší,tak jedu opatrně,což na Fazeru není problém a ne že navolím ,,Rain´´a pojďme hurá vzhůru :) Ale to už sem asi nepatří.
Takže ještě nezimuji a těším se na sezónu č.3 :)

Rorejda
Rorejda napsal 15.02.15 v 21:14 10b.

Franto, rychlá, mrštná a krásná. Hodně šťastných pohodových kilometrů

Decathlon
Decathlon napsal 10.01.15 v 22:42 10b.

Steve07
Steve07 napsal 10.01.15 v 22:28 10b.

Co je lepší než motorka? No přeci nová motorka! Gratulace a Good Luck na cestě

Steve07
Steve07 napsal 10.01.15 v 22:26

Uživej ke vší spokojenosti :)

pelito
pelito napsal 10.01.15 v 21:32