Yamaha Fazer8 (2011)

Vlastník Jurášek72
Vloženo 14.6.2011
Aktualizováno 12.10.2011

Splněný dlouholetý sen o pořádné mašině. Konečně je na čem jezdit.

Můj sen byl vždy cestovní motocykl, braly mě cestovní endura - Africa Twin, Transalp apod. Nakonec jsem skončil u osmistovky Fazera. A jsem po 1000km maximálně spokojený.
Motorka nemá sice žádné vychytávky, jako nastavení podvozku, přepínání map výk. křivek atd. ale jezdí nádherně. Při větší rychlosti se dá i slušně poskládat za kapotáž a eliminovat tak silný náraz větru.
Motorku jsem si trošku dovybavil. Vylepšil jsem zvuk novým výfukem, vzhled novými LED blinkry, hezčím držákem RZ a namontoval hlavní stojan. Stroj má i ABS, tak jsem zvědavý, až ho jednou otestuju. Zatím to zapotřebí nemám. Nechám se překvapit.
Co mě ze začátku trošku vadilo, bylo silné klapnutí po zařazení jedničky. To se dá ale potlačit trošku delším podržením spojky, takže je to docela v poho. Pak tam jednička zajede pěkně v klidu. A potom trošku vyšší spotřeba. Ale to se asi u stroje pro zábavu neřeší. Není to vyloženě dopravní prostředek pro každodenní užívání. Alespoň v mém případě.
Stroj se ovládá moc příjemně. Yamaze se povedl a nedivím se, že v jižních státech to je jedna z nejprodávanějších motorek.

Po 1000km jsem vyměnil olej s filtrem (KN). Přes padací rám se trošku špatně starý filtr uvolňoval. Nový už šel nasadit líp, měl na sobě šroub.

A následovala montáž GIPRa. Sice to bylo trošku komplikovanější, ale nakonec se to podařilo a funguje jak má. A když už jsem měl sundanou nádrž, tak jsem tam hodil i KN vzd. filtr.

Přidal jsem do galerie schémata elektroinstalace pro modely FZ8NA a FZ8SA, tedy FZ8 a Fazera8 (oboje s ABS, automat bohužel zmenšil rozlišení schémat, takže kdo bude chtít, zašlu v plném rozlišení mailem).

dejf.
dejf. napsal 10.10.12 v 14:03

mas to pekny, akrapa ti zavidim. Jinak nemas zajem o kufr? viz. muj profil bazar. Fungl novej s drzakem.

AndreaCBR
AndreaCBR napsal 20.10.11 v 11:39

K terénní má sice daleko, ale myslím, že dobrá volba a určitě skvělé svezeníčko . Pěkný kousek Takže 10 bodíků

aikon1
aikon1 napsal 19.10.11 v 15:09

Hold toto je voňavečka voňavá Jasných 10b. pánovi

cat-nikita
cat-nikita napsal 19.10.11 v 10:06

Sny se mají plnit, hlavně ty motorkářské

JimmyB650
JimmyB650 napsal 17.10.11 v 20:57

Krásná barva a celkově krásná motorka. Měl sem možnost se na něm svést a je to báseň. Přeji mnoho šťastně najetých km.10b