Jawa 50/21 Pionýr (1968)

Aktualizováno 12.8.2022

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 8 záznamů

Black_Tea
Black_Tea napsal 08.09.22 v 14:47 10b.

Respect

papiboy
papiboy napsal 15.08.22 v 17:35 10b.

Čo znamená "9z primár, 14z sekundár"?
Predpokladám 9zubové reťazové koliesko na kľuke a 14zubové vývodové na prevodovke, iné vysvetlenie nemám.
Lenže to je blbosť, štandardný primárny prevod je 14/34 zubov a sekundárny 13/55 zubov..
9/34 by bol oproti sérii šialený prevod do pomala, ktorý by nemal zmysel, veď sekundárny prevod 14/55 by bol zase proti sérii do rychla. Zbytočné straty na tak slabom motore.
Prevody sa udávajú počtom zubov oboch ozubených alebo reťazových kolies, resp. ich vypočítaným pomerom.
Čo už vôbec nechápem, je zvednutý výfuk 180° ...
Kým to všetko nevysvetlíš, nula bodov za popis, za odvahu a prácu 10.

mRKEF
mRKEF napsal 15.08.22 v 14:23

Pěknej pincek. Škoda, že bez TP (to možná čase vyřeší veteránksý?). Na první moto léta vzpomínám hrozně rád. Otec měl doma Simsona 1990, takže jsem jezdil na tom. Proti pionýru to bylo nebe a dudy - prostě to jezdilo. Výbornej spolehlivej stroj. Jezdil jsem na něm i 30 km do HK do školy. Na těch 50 ccm mašinách jsme jako parta nejvíce drželi spolu a za mě to byla nejlepší moto doba v životě - neustálé závody, opravy, sundávání výfuků apod . Později na větších mašinách už jsme takovou bandu nikdy neměli a já zůstal skoro jedinej, kdo se aspoň 2x za rok na motorce projede .

Snowball
Snowball napsal 14.08.22 v 13:20 10b.

Za mých mladých let sen každého kluka. Mně to rodiče nikdy nedopřáli, tak jsem za kamarádama jezdil na kole, většinou jsem dorazil do cíle výletu jen o chviličku po nich, a většinou jsem jim to pak pomáhal tlačit domů Je fajn vidět, že i dneska existujou děcka, který nepročumí celé dětství do mobilu.

DeaDDream
DeaDDream napsal 14.08.22 v 10:13

tento stroj je peklo ,vic to opravujes jak jazdis,prvy vodicak v 15 a ze budem na tom jezdit na strednu skolu,to ma preslo po par jazdach ,spinavy a vjecne neskoro,vic tlacit ako jazdit ,ale do pola a na ryby ok

biosák
biosák napsal 13.08.22 v 10:50 10b.

Motorka mého mládí

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 12.08.22 v 11:24 10b.

Perfekt piano máš ho nachytaný?.. Dost podobně začínala drandit spousta z nás Ruce od šmíru,jak lapl tak vpřed S úsměvem rád vzpomenu.

mrkvojed
mrkvojed napsal 12.08.22 v 09:57 10b.

paráda úplně jsem se přesunul do roku1983 kdy mi přesně takhle modrej pincek říkal pane... Zajímalo by mě jak dopadl naposledy si vzpomínám jsem ho nechal v roce 85 v Michli u tehdejší přítelkyně v kočárkárně...